Як лабораторні заняття з дисципліни «Агрофізика» формують цінні практичні навички майбутніх агрономів

11 жовтня 2022 року
   У забезпеченні підготовки студентів спеціальності «Агрономія» важливе значення мають знання про фізичні властивості ґрунтів і практичне використання цих знань при вирощуванні сільськогосподарських культур.
   Лабораторне заняття з дисципліни «Агрофізика» на тему «Відбирання зразків ґрунту із розрізу та визначення основних агрофізичних характеристик у польових умовах» провели 7 жовтня для студентів 1 курсу агробіологічного факультету доценти кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули Михайло Бережняк та Валерій Носенко.
   Зокрема, під час цього заняття викладачі познайомили студентів із особливостями закладання ґрунтових розрізів, методиками визначення гранулометричного складу у польових умовах, щільності складення за Н.А. Качинським, визначення водопроникності методом трубок та оформленням результатів досліджень.
   Зразок ґрунту з непорушеною будовою відбирають за допомогою спеціального бура в металеве кільце, яке має кришки, що знімаються. Згідно методики, на місці відбору вирівнюють площадку 20х30 сантиметрів, кільце вдавлюють у ґрунт за допомогою спрямовувача, який потім виймають, кільце зачищають і закривають кришками, у лабораторії після взяття зразка кільце з ґрунтом зважують та визначають щільність складення. Також за допомогою трубок, розміщених у шарі ґрунту, визначають його водопроникність, наливаючи в них воду доверху, відмічаючи час наповнення, а потім час просочення води у ґрунт. Одночасно зразки ґрунту для лабораторних досліджень студенти беруть із середини генетичного горизонту масою в межах 0,8-1,0 кг, додають етикетку та оформлюють її відповідно до вказівок викладачів.
 
   Кожен зі студентів мав можливість особисто долучитися до процесу обстеження ґрунтів та особливостей відбирання зразків, вивчити, як ці властивості впливають на охорону та відтворення родючості ґрунтів та чому вони цінні для вирощування сільськогосподарських культур.
 
 
Михайло Бережняк та Валерій Носенко,
доценти кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів
 ім. проф. М.К. Шикули

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook