Готуємося до старту нового навчального року: в університеті розпочалися інструктажі викладачів з безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану

5 серпня 2022 року
     У межах підготовки до нового 2022-2023 навчального року, зважаючи на збільшення чинників небезпеки, пов’язаних з воєнним станом, навчальний відділ університету ініціював проведення обов`язкового інструктажу з безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану. Інструктажі проводить спеціалізована кафедра загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності факультету захисту рослин, біотехнологій та екології.

 

     5 серпня було проведено перший інструктаж для працівників та викладачів навчально-наукових інститутів енергетики, автоматики та енергозбереження, неперервної освіти і туризму, лісового і садово-паркового господарства, а також факультетів аграрного менеджменту та тваринництва і водних біоресурсів. До інструктажу також під єдналися працівники та викладачі відокремлених структурних підрозділів НУБіП України – Бережанського агротехнічного інституту, Бережанського фахового коледжу, Бобровицького фахового коледжу та Боярського фахового коледжу.
     Зі вступним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Василь Шинкарук. Він зазначив, що вчора Державна служба України з надзвичайних ситуацій завершила перевірку стану готовності бомбосховищ й укриттів у навчальних корпусах та гуртожитках нашого університету до початку навчальних занять і надала позитивні висновки.
 
     Проректор зазначив, що згідно з поданням деканів факультетів та директорів ННІ освітній процес в університеті на 12 факультетах розпочинаємо 15 серпня в змішаному форматі для студентів 2 і 3 курсів бакалаврату та магістрів 2 року навчання, а на трьох факультетах – аграрного менеджменту, інформаційних технологій, економічному та в ННІ неперервної освіти і туризму – заняття на всіх спеціальностях відбуватиметься у дистанційному форматі.
     Для студентів 4 курсу бакалаврату всіх факультетів та ННІ, а також 5 і 6 курсів магістратури ветеринарного спрямування розпочинаємо навчання також 15 серпня, але у дистанційному форматі. Після успішного зарахування абітурієнтів на 1 курс плануємо розпочати з ними навчання 19 вересня, а з магістрами 1 року навчання – 26 вересня.
     Він підкреслив, що у разі зміни ситуації на території м. Києва, Київської області та України до графіка освітнього процесу будуть внесені відповідні зміни.
     Проведення «Інструктажу з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану» розпочала завідувачка кафедра загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності Алла Клепко (презентація інструктажу додається). Вона ознайомила присутніх із усіма можливими викликами та небезпеками, які існують на сьогодні, через воєнний стан в нашій державі. Так, вона наголосила на правилах поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», звернула увагу на те, з яких джерел можна отримати достовірну інформацію.
     Надалі Алла Володимирівна ознайомила учасників інструктажу із планом-схемою розташування сховищ та укриттів у навчальних корпусах та гуртожитках університету, а також з правилами поведінки у них. Увагу присутніх було звернуто на порядок дій у разі залпового вогню та артилерійських обстрілів, а також на алгоритм дії у випадку, якщо опинилися під завалом.
 
     На нараді виступаючою було наголошено про дії людини під час виявлення вибухонебезпечних предметів та алгоритм поведінки у разі різних хімічних загроз. Особливу увагу присутніх учасників інструктажу було приділено тому, як пережити кризу, зберегти спокій та вийти із стресової ситуації в умовах воєнного стану.
 
     Наступні обов’язкові інструктажі для усіх викладачів та працівників інших факультетів і фахових коледжів університету заплановано на 8 та 9 серпня на 10 годину, долучитися до яких можна буде за покликанням:
https://nules.webex.com/nules/j.php?MTID=m2386e4afc2b868c0ef637f1a4c99f7e2.
 

Професіоналізму, відваги, витримки, мужності та єдності! Бути сильними та сміливими, бути патріотами нашої рідної Alma Mater! Вдалого старту і нових здобутків! Разом до перемоги!

 
 
Лариса Кліх,
завідувач навчально-методичного відділу
Оксана Зазимко,

заступник начальника навчального відділу 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook