Магістерська програма «Управління інноваційною діяльністю»: підготовка сучасних менеджерів
НУБіП України є університетом науково-дослідницького типу, який об'єднує науково-виробничу, навчальну і соціально-культурну сфери для забезпечення безперервного інноваційного процесу. З 2014 року на кафедрі публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва здійснюють підготовку магістрів з управління інноваційною діяльністю за спеціальністю 073 «Менеджмент».
«Інновація - відрізняє лідера від наздоганяючого».
Стів Джобс
Концепція магістерської освітньо-професійної програми «Управління інноваційною діяльністю» спеціальності 073 «Менеджмент» – це підготовка управлінців високого рівня, які здатні приймати стратегічні та тактичні інноваційні рішення, впроваджувати і комерціалізувати нові продукти (послуги), удосконалювати механізми просування продукції на ринок, розробляти та впроваджувати інноваційні проєкти та бізнес-моделі в інноваційному середовищі.
Освітньо-професійна програма «Управління інноваційною діяльністю» підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 073 «Менеджмент» розроблена викладачами кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва з практичним досвідом роботи у цій сфері.
Ринок праці формує рівень компетентностей фахівців в межах основних посад, якими забезпечує магістерська програма «Управління інноваційною діяльністю»:
- для керівників підприємств;
- для керівників проектів та програм;
- для начальників (завідувачів) науково-дослідних підрозділів;– для заступників керівників підприємств з розвитку;
- для державних службовців;
- для керівників інноваційних відділів та ін.
Викладання дисциплін магістерської програми «Управління інноваційною діяльністю» забезпечують: 8 докторів наук, професорів та 4 кандидати наук, доценти. До реалізації змісту програми залучаються також висококваліфіковані вітчизняні та іноземні фахівці. Викладачі магістерської програми «Управління інноваційною діяльністю» – наставники, які допоможуть освоїти значний новий обсяг інформації, організувати навчання у сучасних аудиторіях та самостійну роботу для оптимального її застосування здобувачами вищої освіти.
Освітній процес забезпечений електронними навчальними курсами з усіх дисциплін, методичними рекомендаціями, підручниками й посібниками. Сучасна матеріально-технічна база дозволяє організовувати та проводити заняття з навчальних дисциплін на високому рівні.
В рамках підписаних меморандумів про співробітництво між Державною інноваційною фінансово-кредитною установою та Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Міністерством цифрової трансформації України і Національним університетом біоресурсів і природокористування України заняття проходять в онлайн форматі.
Здобувачі вищої освіти, які навчаються на магістерській програмі, виступили співорганізаторами проведення 5 травня 2022 р. Міжнародного науково-практичного семінару «Інноваційна діяльність та дорадництво у викликах сьогодення».
Для підготовки магістрів з управління інноваційною діяльністю передбачені інноваційні методи навчання та співпраця з стейкхолдерами і виробництвом.
Магістри з управління інноваційною діяльністю реалізовують свої ідеї, стартап-проекти, презентують у Стартап-школі та організовують власний бізнес.
Магістри з управління інноваційної діяльності традиційно здобувають перемоги на міжнародних, всеукраїнських конкурсах, олімпіадах. У 2022 році диплом II ступеня на міжнародному конкурсі наукових робіт одержав магістр ОПП «Управління інноваційною діяльністю» Олександр Шумейко. Також цьогоріч срібним призером Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт став магістр з управління інноваційною діяльністю Олександр Дученко.
Магістри під час захисту магістерських кваліфікаційних робіт демонструють глибокі професійно-профільовані знання й практичні навички, роботи характеризується різноплановістю досліджень, цікавими інноваційними рішеннями.
Навчання на магістерській програмі «Управління інноваційною діяльністю» є актуальним продовженням і адаптацією до викликів сьогодення у різних сферах діяльності, а реалізація її змісту зосереджена для креативних, талановитих, цілеспрямованих особистостей та усіх здобувачів вищої освіти, хто повинен змінювати світ на краще!