Талановита Марічка Дзина обирає журналістику в НУБіП України

22 червня 2022 року
     Напевно, ніколи не перестану дивуватися та захоплюватися нашою молоддю. Мотивована, активна, цілеспрямована, амбіційна (в доброму значенні цього слова) і талановита. І вдвічі приємніше, що ці талановиті юнаки та дівчата обирають для навчання саме наш НУБіП.
     Нещодавно познайомилася з однією цікавою дівчиною - Марією із Києва, яка планує навчатися на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України, і вирішила взяти в неї невеличке інтерв’ю про плани на майбутнє і не тільки. Ось що в нас вийшло.
 
 
 • Марійко, привіт!

— Добрий день.
 • Скажи, будь ласка, як ти дізналася про НУБіП?

— Про Національний університет біоресурсів і природокористування України я почула від викладачів, які завітали до моєї школи №170 на профорієнтаційний захід. До цього, на жаль, я майже не чула про цей університет, тому в той день він став для мене справжньою знахідкою і відкриттям.
 • Приємно чути, що такі зустрічі дають результати. Наскільки я знаю, тебе зацікавила спеціальність «Журналістика».

— Так.
 • А коли ти вперше замислилась над цією професією? Чи це була раптова ідея?

— Ні, ідея не раптова. Вперше мені захотілося стати журналісткою ще в 10 років. Саме в той час у країні розпочалася Революція Гідності, а, в подальшому -  збройна агресія з боку російської федерації. В медійному просторі ширилася велика кількість інформації, серед якої була як дезінформація, так і усіляка пропаганда. Але були й ті, хто висвітлював правду. Саме такими журналістами я захопилася й тепер прагну рівнятися на них у майбутньому.
 • А чим ще тебе приваблює професія журналіста? Це ж так складно: постійні виїзди, зустрічі, конкуренція, шквал інформації, в якій треба дуже швидко зорієнтуватися, все перевірити і розібратися, що насправді є правдою.

— Так, це не просто. Але професія того варта. Журналістика приваблює мене гнучкістю та різноманітним вибором форм цієї спеціальності, за якими можна працювати в подальшому. Ця професія захоплює мене можливістю доносити актуальну, а головне - правдиву інформацію, впливати на підвищення громадської свідомості. Це і є високий сенс професії.
 • Переконливо! А яких вершин ти б хотіла досягти у професії?

— Розпочати свою кар'єру журналіста я б хотіла у друкованому або онлайн-виданні, аби вдосконалити майстерність написання текстів, різних заміток, рубрик, цікавих історій та репортажів. Пізніше, коли наберуся досвіду і вдосконалю свої ораторські навички, я хочу стати репортеркою або телеведучою.
 • Правильний план, Маріє. Сходинка за сходинкою до своєї мети. Скажи, а чи був у тебе вже якийсь досвід в журналістиці і який?

— О, так. У середній школі я займалася випуском щомісячної шкільної газети, а наразі займаюсь блогерством, де також піднімаю важливі і цікаві для мене теми. Сподіваюсь, це також цікаво і моїм підписникам.
 • А в тебе вже багато підписників?

— 1345.
 • О, початок вже є. І як давно ти ведеш свою сторінку в тіктоці?

— Приблизно рік.
 • А можна подивитись один з твоїх сюжетів і де?

— Так, звичайно. Мій нік в тіктоці -  @madlydz. І я пропоную переглянути один з моїх сюжетів про українську мову.
 • Чудово, обов’язково переглянемо. Дякую, Маріє, за цікаву розмову. Сподіваємось, що ти успішно напишеш цьогорічний НМТ і зовсім скоро станеш студенткою НУБіП України. 

 
     А ми дивимось Марійчин сюжет про українську мову: https://www.tiktok.com/@madlydz/video/7094978762231647494
 
Розмову вела
 старший викладач кафедри культурології
Наталія Тітенко

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook