Воєнні дії негативно вплинули на статистику пожеж в Україні

10 червня 2022 року
Державне агентство лісових ресурсів України

 Кількість пожеж, у порівнянні з 2021 роком, збільшилася у 2,7 раза.

Загальна площа пожеж зросла у 49 разів.

Середня площа однієї пожежі зросла у 18 разів.

“Найсерйозніша ситуація зараз в окупованій Херсонській області. За весь цей час вогонь охопив вже понад 1587 га. Проте орки нарешті зрозуміли критичність стану та почали пускати державну лісову охорону до місць загорянь. Щоправда, перед тим окупанти забрали у лісівників майже всю техніку. З пальним також великі проблеми”, - повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Під час спільної наради із ДСНС України обговорені питання організації оперативних дій під час гасіння пожеж у природних екосистемах в районах ведення бойових дій.

“Ми умовно розділили лісовий фонд на зони - “червону” (де проходять бойові дії або території тимчасово окуповані), “помаранчеву” (території, звільнені від агресора) та “зелену” (де не велися бойові дії)”, - підкреслив Голова Держлісагентства.

У “червоній зоні” протипожежні заходи здійснюються тільки на 23%. Зараз складно уявити, які наслідки понесе екосистема від загарбницьких дій.

У “помаранчевій” зоні протипожежні заходи здійснюються на 46%. Головні проблеми - наявність нерозірваних боєприпасів у лісі, заміновані офіси та обстріли із боку російських територій. У “зеленій” зоні протипожежні заходи здійснюються майже в повному обсязі. Проводяться профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи, а також рейдова робота щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки. Використовуються телевізійні системи спостереження, квадрокоптери та супутникові знімки дистанційного зондування Землі для раннього виявлення та оперативного реагування на загоряння.

У 17 областях діє повна заборона відвідування лісових масивів цивільним населенням на період дії воєнного стану, у решти 7 областей – лише заборона в’їзду автотранспорту у період надзвичайної пожежної небезпеки.

 

Джерело: Державне агентство лісових ресурсів України. https://forest.gov.ua/news/voyenni-diyi-negativno-vplinuli-na-statistiku-pozhezh-v-ukrayini

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook