На базі Ірпінського економічного коледжу відбувся семінар-тренінг «Ефективне управління освітнім процесом» для заступників директорів з навчальної роботи аграрних технікумів та коледжів України

17 березня 2018 року

     15 березня в рамках семінару-тренінгу «Ефективне управління освітнім процесом», який проводився НМЦ «Агроосвіта», на базі Ірпінського економічного коледжу пройшло виїзне засідання заступників директорів з навчальної роботи аграрних технікумів та коледжів України. Роботу семінару координували представники ДУ «НМЦ інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»Володимир Шевченко, завідувач кабінетом навчально-методичного супроводу технічної освіти, будівництва та землевпорядкування та методист цього ж кабінету Юрій Борхаленко.

     Директор коледжу Сергій Михайлов привітав гостей та у своєму виступі схарактеризував сучасний стан коледжу, його структуру, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення, а також окреслив проблеми, які є наразі спільними для всіх закладів вищої освіти – технікумів і коледжів – щодо фінансування, відсутності умов для ліцензування нових спеціальностей молодшого бакалавра/спеціаліста, необхідності орієнтації освітнього процесу на запити роботодавців та ін.

     Учасники семінару мали можливість поспілкуватися з Людмилою Котоловець, керівником сектору наукового та навчально-методичного забезпечення модернізації змісту підготовки молодших спеціалістів Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Її доповідь викликала жваву дискусію серед присутніх заступників директорів закладів вищої освіти. Усі вкотре переконалися, що у сфері вищої та загальної середньої освіти відбуваються кардинальні зміни, які випливають із положень Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту». Питань було безліч, серед них – підготовка стандартів відповідних рівнів освіти, розробка освітніх (освітньо-професійних) програм, проведення ДПА з української мови у формі ЗНО для студентів 2 курсу, перехід старшої школи на нові стандарти і навчальні плани та багато інших.

     Заступник директора з навчальної роботи Наталія Ільченко закцентувала увагу на принципах управління освітнім процесом, поділилася досвідом роботи щодо розробки локальних нормативно-правових документів, які регламентують освітню діяльність коледжу, проведення акредитаційної експертизи, ліцензування спеціальностей за освітнім ступенем бакалавра та робітничих професій з урахуванням вимог сучасних нормативних документів.

   Про інформаційно-ресурсне забезпечення освітнього процесу доповів Володимир Березовський, заступник директора з методичної роботи, який наголосив, що в умовах сучасного інформаційного суспільства функціонування веб-сайту навчального закладу по суті є інформаційним майданчиком для надання різнопланової інформації для учасників освітнього процесу – викладачам та студентам, батькам студентів. Також поділився досвідом щодо впровадження навчальної платформи MOODLE і продемонстрував її можливості з організації взаємодії між викладачем та студентами.

    Досвідом з організації практичного навчання та співпраці з роботодавцями поділилася Наталія Лісовська, а завідувачки відділень Вікторія Сова, Тетяна Семененко розкрили питання щодо підготовки до сесії, її проведення, контролю за перебігом заліків та екзаменів, процедури здачі відомостей, перездачі заборгованості, підведення підсумків сесії.

     Роботі із студентським активом був присвячений виступ заступника директора з виховної роботи Валентини Вдович. З організацією методичної роботи у коледжі, роботи з молодими та малодосвідченими викладачами ознайомила присутніх на семінарі методист Алла Заболотна.

     Насамкінець учасники семінару-тренінгу оглянули матеріально-технічну базу коледжу, обмінялися думками та отримали сертифікати про участь.



Наталія Ільченко,
заступник директора коледжу з навчальної роботи

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook