Співпраця з міжнародним сертифікаційним органом

15 серпня 2010 року

   

 

Підвищення конкурентоздатності випускників на світовому ринку праці – є одним із стратегічних завдань Національного університету біоресурсів та природокористування України. Для реалізації цієї мети університет здійснює постійний пошук нових сучасних підходів щодо формування додаткових компетенцій у студентів, підтверджених сертифікатами міжнародного зразка.

У рамках проекту TUV Akademie, який направлено на налагодження ефективної співпраці між «ТЮФ Рейнланд Україна» та українськими вищими навчальними закладами для спільної діяльності в галузі навчання та сертифікації студентів, здійснила робочий візит до України директор з навчання TUV Rheinland Romania та координатор розвитку компаній  TUV Rheinland  Group Центральної та Східної Європи у напрямі навчання та сертифікації персоналу - Крістіна Дубей.

Приймаючої стороною виступили Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК та ННВЦ міжнародної стандартизації аграрних і природоохоронних технологій сировини та готової продукції, які вже мають чотирьохрічний досвід співпраці із всесвітньовідомим міжнародним органом по сертифікації «ТЮФ Рейнланд Україна» і радо ділились з гостями здобутками у цьому напрямку.  Серед запрошених на круглий стіл були також представники Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана,  Київського національного торгово-економічного університету, навчального центру «Новатор» та Одеського національного політехнічного університету.

Протягом двох днів відбувалося трьохстороннє професійне спілкування між представниками українських університетів і навчальних центрів, фахівцями «ТЮФ Рейнланд Україна» та представником  TUV Rheinland Romania Крістіною Дубей. Під час круглого столу Крістіна Дубей зробила презентацію п’ятирічного досвіду успішної співпраці TUV Rheinland та університетів у Румунії. Присутні мали змогу отримати відповіді на актуальні питання, серед яких такі, що стосувались мотивації студентів у додатковому навчанні, тематичних напрямів, форм і методів TUV Rheinland у  роботі зі студентами, а також переваг, що отримує університет в результаті подібної співпраці.

Були обговорені можливості розвитку професійної підготовки студентів та освіти дорослих (фахівців, що мають потребу і бажання отримати додаткову кваліфікацію) за напрямами: менеджмент якості, екологічний менеджмент, інформаційна безпека, промислова безпека та охорона праці,  системи менеджменту соціальної відповідальності. З особливою увагою були визначені та обговорені потенційні труднощі, серед яких національні особливості сприйняття функцій та форм вищої освіти.

Питання міжнародної стандартизації та сертифікації надзвичайно актуальні сьогодні, коли Україна стала членом Всесвітньої організації торгівлі. Методи випробування, системи забезпечування, контролювання та керування якістю, інформаційні технології – ці об’єкти міжнародної  стандартизації  стали основою програм TUV Rheinland, за якими викладачі та студенти університету зможуть пройти навчання та отримати відповідний міжнародний сертифікат. Окрім того, кращі студенти будуть мати змогу отримати практичні навички з відповідного напрямку на передових підприємствах України.

Новим напрямком співпраці між TUV Rheinland та НУБіП України стануть «Дні TUV Rheinland в університеті» на регулярній основі. Ці заходи мають на меті проведення дискусій між науковцями університету, студентами навчального закладу та практиками виробничої сфери, де запроваджені міжнародні стандарти з систем управління якістю, систем екологічного управління, соціальної відповідальності тощо. Програма «Дні TUV Rheinland в університеті» передбачає також відвідування учасниками круглого столу підприємств, які сертифіковані на відповідність міжнародним стандартам сертифікаційним органом «ТЮФ Рейнланд Україна».

Сподіваємось, нещодавно підписаний договір про співпрацю між НУБіП України та TUV Rheinland Romania стане новою сходинкою на шляху впровадження на українських підприємствах кращих практик, передового досвіду та здобутків науково-технічного прогресу, які знайшли своє відображення в міжнародних стандартах.


                                                                                                                                    І.Тавлуй,

начальник відділу управління якістю

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook