Підвищення кваліфікації – основний шлях удосконалення професійних знань

29 жовтня 2016 року
НУБіП України

 

З 17 по 28 жовтня 2016 року згідно плану-графіка підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів агропромислового комплексу України, затвердженого Міністерством аграрної політики та продовольства України від 30.12.2015р. за № 37–18–2-13/21194 на факультеті ветеринарної медицини спільно з ННІ післядипломної освіти НУБіП України проходили курси підвищення кваліфікації лікарів ветеринарної медицини за чотирма напрямками:

1.    Спеціалісти відділів державної ветеринарної інспекції державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба)
2.    Начальники і спеціалісти відділів забезпечення протиепізоотичної роботи державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба)
3.    Лікарі-токсикологи з фізико-хімічних досліджень державних лабораторій ветеринарної медицини в областях України
4.    Завідувачі патоморфологічними відділами, лікарі-патоморфологи регіональних державних лабораторій ветеринарної медицини в областях
 
Навчально-тематична програма підвищення кваліфікації включала наступні розділи: 
1. Концептуальні підходи до підготовки лікарів ветеринарної медицини у відповідності з сучасними вимогами. Інформаційні технології у ветеринарній медицині. 

2. Нормативне законодавче забезпечення здійснення державного ветеринарного контролю. Про порядок видачі ветеринарних документів та відповідальність за правопорушення в галузі ветеринарної медицини

3. Сучасні підходи до забезпечення стабільної екологічної та епізоотологічної ситуації в Україні. Організація лікувально-профілактичних заходів при хворобах заразної та незаразної етіології. 
 
4. Закони України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Засади та порядок здійснення державного контролю за харчовими продуктами та іншими об’єктами санітарних заходів. Повноваження та обов’язки державних інспекторів.

5. Сучасні міжнародні вимоги до безпечності та якості харчових продуктів. Вимоги законодавства ЄС та Кодекс Аліментаріус, щодо безпечності та якості харчових продуктів.

6. Порядок здійснення державного аудиту постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. НАССР як превентивна система щодо безпеки харчових продуктів.

7. Гармонізація системи хіміко-токсикологічних та моніторингових досліджень до європейських вимог. 

8. Верифікація та оцінка придатності методів визначення фізико-хімічних показників у продукції рослинного і тваринного походження та воді. Принципи та розрахунки. Інтерпретація результатів та оформлення відповідно до ЄС вимог.

9. Вимоги до визначення забруднювачів в продукції тваринного та рослинного походження при внутрішньодержавному виробництві, імпорті та експорті.

10. Нові методи визначення залишкової кількості токсикантів у продуктах тваринного та рослинного походження, кормах та діагностика захворювань незаразної етіології. Загальні принципи хіміко-токсикологічного аналізу.

11. Вимоги стандартів ISO/IEC 17025 до лабораторій, які проводять дослідження. Вимоги постанови ЕС 657/2002 року щодо правильності проведення вимірювань.

Організація патоморфологічної діагностики хвороб тварин. Ветеринарна онкологія.

Судово-ветеринарна експертиза: нормативно-правова база, методологія і методика проведення. Оформлення документації судово-ветеринарної експертизи.

12. Значення ветеринарної санітарії в забезпеченні сталого епізоотичного благополуччя територій та виробництві безпечної тваринницької продукції.

По закінченню курсів підвищення кваліфікації Бойко Григорій Васильович вручив слухачам кваліфікаційні свідоцтва. 

Після вручення свідоцтв, заступник декана факультету ветеринарної медицини з післядипломної освіти Бойко Г.В. провів профорієнтаційну роботу серед слухачів. 

Були висвітлені переваги навчання в нашому університеті. Наголошено про можливість вступу до університету на програми перепідготовки з наданням другої вищої освіти та магістерські програми які функціонують в ННІ післядипломної освіти. Увагу слухачів було акцентовано на можливості стажування фахівців ветеринарної медицини приватних структур на базі факультету ветеринарної медицини та ННІ післядипломної освіти НУБіП України.


 

Заступник декана факультету ветеринарної медицини з післядипломної освіти,

кандидат ветеринарних наук, доцент  Бойко Г.В.
 

 

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook