Чому не працює принцип «свій до свого по своє»?
Чому не працює принцип «свій до свого по своє»?
28 липня 2016 року
Вчора, поки творча група інформаційної служби ледь не весь день разом з керівниками навчально-дослідних господарств знаходилася у полях, щоб показати, як ідуть жнива і як трудяться їх робітники, виявилося: суто інформаційна служба, виконуючи роль інтернет-видання, повинна готувати ще й гострі матеріали.
Раз так, то й так. Як кажуть в Одесі, їх у нас є! Ось перший. Його тематика стосується постачання городини з Агростанції і НДГ «Великоснітинське» ім. О. Музиченка до університету і наповнення каси господарств.
Зараз на ділянках НДГ є практично все, що складає список хоча б того ж борщового набору, на який посилаються у своїй аналітиці всі видання. І по такій ціні, що просто дивуєшся: як це там не стоять немалі черги?
Я спеціально вчора заїхав до чи не найбільш демократичного в ціновій політиці магазину мережі «Фоззі», аби порівняти. Так от, тут найдешевший огірочок коштує більше 15 грн за кілограм, тоді як у Великій Снітинці його можна купити втричі дешевше. На ринку ж «Столичний» його ціна коливається у межах 10-13 грн. Український часник, який ще навесні лякав своєю ціною у 200 грн, зараз хоч і знизився у вартості до 62,48 грн у «Фоззі» і 35 грн – на «Столичному», у нашому «Великоснітинському» можна прикупити значно дешевше. Те ж саме можна сказати про картоплю, буряк, моркву. То чому ж цього немає в університеті? Сказати, що в цьому вина господарств – не можна, та й язик не повернеться. Зараз, у напружену жнивну пору, кожна пара рук на рахунку. Хоча, звісно, на завантаженій трасі Київ – Одеса слід було б встановити власну точку з реалізації продукції. І 300 тис. грн, які, за словами начальника відділу організаційної діяльності НДГ та навчально-виробничої практики Василя Туринського, цілком реально заробити тільки на городині, склалися б і за рахунок тих, хто спішить до моря або повертається у столицю з відпочинку і має вдома порожній холодильник.
Але наша мова про університет: чому не працює принцип «свій до свого по своє»? І якщо профспілки (які б мали опікуватися і здешевленням для своїх членів того ж самого борщового набору, але чомусь цього не роблять) ще можуть знайти виправдання – мовляв, зараз усі у відпустках і це не потрібно, то НВЦ закладів харчування університету, якому всі карти в руки – ні! Чому вартість простенького овочевого салату – з буряка, моркви чи того ж огірочка – така, що задумаєшся? Сьогодні, коли автор близько 11-ї години ранку намагався потрапити до їдальні у 10-му корпусі, аби побачити хоча б ціни, то наткнувся на зачинені двері.
Кажете, логістика складна, бензину немає і, відповідно, машини з університетського гаража для перевезення не дочекаєшся? Але нагадаємо стару як світ істину: хто хоче зробити – шукає шлях, хто ж не хоче – відмовки. Чомусь Григорій Подпрятов та працівники його кафедральної лабораторії переробки продукції рослинництва знайшли змогу привезти з Агростанції майже півтонни огірків на засолку, а ціла служба, завдання якої – годувати колектив собі не в збиток, зробити цього не може?!
То що, будемо реанімовувати принцип «свій до свого по своє»? Дуже б хотілося. Бо це – нагальна необхідність.
Валентин Обрамбальський