Всеукраїнський круглий стіл «Практико-орієнтована підготовка фахівців з обліку, аналізу і оподаткування: можливості і потреби агробізнесу» – націленість на результат

1 грудня 2024 року
Анатолій ДІБРОВА, декан економічного факультету розпочав круглий стіл з того, що метою ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» є підготовка фахівців у сфері обліку і оподаткування, які володіють загальними і фаховими компетентностями на основі отриманих теоретичних знань та практичних навичок і умінь з обліку, аналізу, аудиту, оподаткування з урахуванням відповідного нормативно-правового забезпечення, необхідними для якісного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».
 
Декан наголосив, що постійна увага і зусилля гаранта ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» Анатолія ШИША, завідувача кафедри статистики та економічного аналізу Андрія МУЗИЧЕНКА, членів проєктної групи, НПП кафедри статистики та економічного аналізу спрямовані на якісне практико-орієнтоване навчання, що відповідає вимогам роботодавців в частині компетентностей, знань та вмінь майбутнього бухгалтера-аналітика. Для досягнення цього кафедрою налагоджена тісна співпраця з стейкголдерами освітньої програми, в тому числі бізнес-структурами та громадськими організаціями. Адже саме кафедра є з’єднуючою ланкою між студентом та роботодавцем. Саме такого збалансованого підходу дотримується колектив кафедри, що і підтвердив у своїй доповіді завідувач кафедри статистики та економічного аналізу, доцент Андрій МУЗИЧЕНКО.  
 
  
У рамках цієї співпраці 22 листопада 2024 року кафедрою статистики та економічного аналізу організовано і проведено в онлайн форматі Всеукраїнський круглий стіл «Практико-орієнтована підготовка фахівців з обліку, аналізу і оподаткування: можливості і потреби агробізнесу», який зібрав разом роботодавців, стейкголдерів, представників громадських організацій, представників академічної спільноти, здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу», членів студентського наукового гуртка «Бізнес-аналітик», науково-педагогічних працівників кафедри статистики та економічного аналізу й обліку та оподаткування. 
Концептуально важливими в контексті проблематики Круглого столу були виступи відомих вчених Наталії ЛОХАНОВОЇ, д.е.н., професора, завідувачки кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту Одеського національного економічного університету, Наталії КАЩЕНИ, д.е.н., професора, завідувачки кафедри обліку, аудиту та оподаткування Національного біотехнологічного університету (м. Харків), Ольги ПАВЕЛКО, заступника директора з наукової діяльності Навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), професорки кафедри обліку і аудиту, д.е.н., професора, Володимира ОСМЯТЧЕНКА, д.е.н., професора кафедри статистики та економічного аналізу, Національний університет біоресурсів і природокористування України, модератора освітніх проектів SAP, TG.Consulting, які ґрунтовно висвітлили виклики сьогодення під час реалізації практичної складової освітньої програми у відповідності до вимог сучасного бізнес-середовища. 
Бачення бізнесу щодо необхідних навичок фахівців спеціальності «Облік і оподаткування», свої пропозиції та рекомендації агробізнесу щодо системи практико-орієнтованого навчання за ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» висловили у цікавих змістовних виступах Олександр КЕДЕС, директор ТОВ "Грозбер Україна", стейкголдер ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу», Роман СЛАСТЬОН, керівник бізнесу в Україні компанії ICL Groving Solutions, Голова Ради роботодавців економічного факультету, Андрій ГРАБАРЄВ, головний економіст департаменту статистики та звітності НБУ, Катерина СОРОКІНА, внутрішній аудитор ТОВ «А.Т.К», АССА, DipIFR (випускниця кафедри статистики та економічного аналізу за спеціальністю 071 Облік і оподаткування). 
 
 
Наталія ПАРФЕНЮК, президент ГО «ПО АБВ», член Ради АПУ, практикуючий аудитор, керуючий партнер АФ «ТЕО-АУДИТ» запропонувала дискусійну тему: «Програми для виконання аудиту. Виклики для викладачів та студентів». 
Для забезпечення системної оцінки можливостей і значення практичної підготовки студентів важливою є думка наших студентів. Тому цікавим, яскравим та наповненим практичними прикладами був виступ Вікторії ШТАКАЛ, здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу», який підтримали присутні на Всеукраїнському круглому столі колеги-студенти.
Підводячи підсумки цього важливого для всіх присутніх обговорення, Анатолій ШИШ, доцент, гарант ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» охарактеризував ті компетенції (hard skills та soft skills), які дозволять випускникам ОПП досягнути успіху у здобутті такої вкрай важливої для сучасної економіки професії як бізнес-аналітик.
Інна ЛАЗАРИШИНА,
член проєктної групи
ОПП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу»,
професор кафедри статистики та економічного аналізу

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook