УВАГА! Ротавірусна інфекція!

11 жовтня 2024 року

За даними Міністерства охорони здоров’я України і моніторинговою інформацією в Україні та зокрема в місті Києві збільшилися випадки захворювання на кишкову інфекцію (ротавірус).

 
Ротавірусна інфекціяодна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого виникає в холодну пору року, переважно з листопада до квітня. Захворіти можуть як діти так і дорослі, це захворювання може мати епідемічний характер. Інкубаційний період триває до 5 діб (в середньому – 2-3 доби).
 
Ротавірус призводить до гострого запалення в шлунку та кишечнику, що може стати причиною болю та бурчання в животі, сильної діареї, блювоти, лихоманки, і навіть зневоднення в немовлят, маленьких дітей і рідше у дорослих.
 
Джерело ротавірусів – хвора людина. Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом – під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, наприклад: меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування.
 
Хоча фекально-оральний шлях передачі є найпоширенішим, інфікуватися ротавірусом можна також при будь-якому контакті з рідинами організму хворої людини, наприклад, під час чхання або контакту з дверними ручками чи особистими речами, яких торкався хворий.
 
Симптоми захворювання:
  • різке підвищення температури тіла;
  • нудота, біль і бурчання в животі;
  • блювання;
  • діарея, яка може тривати від 5 до 7 днів;
  • слабкість тіла.
Також захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, попри те, що це виключно кишкова інфекція й не має жодного стосунку до вірусів респіраторної групи. У людини, яка контактувала з ротавірусом, симптоми можуть проявитися вже через 2 дні.
 
Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає насамперед боротьбу із зневодненням. Щоб уникнути зневоднення організму, хворим рекомендується пити воду, а краще сольові розчини невеликими порціями не більше 50 мл кожні півгодини. Якщо у хворих знижений апетит, то не варто насильно змушувати їх їсти. Їжу необхідно вживати невеликими порціями, щоби не спровокувати напад блювоти. Не можна вживати в їжу молочні продукти, оскільки вони є сприйнятливим середовищем для поширення хвороботворних бактерій. Уникайте солодкої або жирної їжі, а також солодких соків, оскільки вони можуть посилити діарею.
 
У разі виникнення вищезазначених симптомів Вам необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря для належного обстеження фахівцем і призначення ефективного лікування.
 
Нагадуємо та закликаємо мешканців гуртожитків, що про свій хворобливий стан необхідно повідомити чергового по гуртожитку і у разі погіршення самопочуття викликати швидку допомогу та чекати її в ізоляторі гуртожитку.
 
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни:
  1. Мити руки з милом після проїзду в маршрутках та відвідування місць загального користування.
  2. Дезінфікувати руки антибактеріальними засобами.
  3. Провітрювати кімнати та місця загального користування.
  4. Проводити вологе прибирання із миючими та дезінфікуючими засобами.
Якщо у Вас немає підписаної декларації з сімейним лікарем Ви завжди можете звернутися до Оздоровчого центу НУБіП України, що знаходиться за адресою: вулиця Героїв Оборони, 15, навч. корпус №3, кабінет № 015 або зателефонувати за номером +38 097-81-03-990 і працівники наддадуть Вам фахову консультацію.
 
Не забувайте мити руки після вулиці та відвідувань місць загального користування.
 
Мирослава Терлецька
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook