Підсумки виробничої практики студентів ОПП Деревообробні та меблеві технології

17 серпня 2023 року

  Об’єкти професійної діяльності технолога пов’язані з проектуванням, виробництвом, експлуатацією та утилізацією продукції деревообробної та меблевої галузей. Тому висококласний спеціаліст повинен володіти виробничим процесом на всі 200 %.
  За три тижні проходження виробничої практики студенти спеціальності «Деревообробні та меблеві технології» мали можливість детально вивчити особливості, можливості та оцінити перспективи покращення більшості технологічних операцій на деревообробних та меблевих виробництвах різних напрямів діяльності.
  Значну частину часу приділено саме конструкції, підготовці до роботи та переналагоджуванню верстатів. Чудовий досвід отримали під час освоєння автоматизованого робочого центру призначеного для виготовлення будівельного блок-хаусу TOP MASTER. Весь процес роботи центру керується з панелі управління, коли оператор повинен внести інформацію про початкові розміри бруса та параметри готової продукції. Є можливість спостерігати за ходом кожної операції і таким чином контролювати якість, оскільки всі робочі вузли огороджені прозорою конструкцією.

    

  Крім того, студенти навчились працювати на багатопилковому верстаті під час розкрою колод, фугувальному, фрезерувальному та шліфувальному на дільниці виготовлення столярного щита, розкрійному верстаті для плитних матеріалів та налагоджувати устаткування до роботи.

 

  Особливий інтерес в практикантів цьогоріч проявився до операції личкування крайок щитових деталей. Їм довіряли виконати саму операцію, провести огляд якості склеювання (наявність непроклеєних ділянок, надлишку клею на поверхні тощо) та операцію зняття звисів. Працюючи на цій позиції студенти ефективно засвоїли особливості личкування різними видами крайкувального матеріалу та необхідність контролю технологічних параметрів клею.

 

  Дуже корисний навик сьогодні – якісне складання корпусних меблів. Тут важливо передбачити зазори для зручності відкривання і врахувати фурнітуру. Ще один важливий момент для надійної та тривалої експлуатації виробу – жорсткість конструкції – його студенти також додали до своїх навиків.

  

  Також засвоїли вимоги до формування штабелю чи пачки готової продукції.
  Враженнями від проходження виробничої практики ділиться Кирило Куриленко: «Цей етап практики був надзвичайно цікавим та пізнавальним для нас. Ми активно залучалися до різних процесів деревообробки та меблевого виробництва, що дозволило нам більш глибоко зрозуміти сутність обраної професії.
  Ми мали можливість спостерігати та брати участь у таких процесах, як подача заготовки до багатопилкового верстату, доокорювання дощок, підтримка та перевірка роботи верстатів під час перерви та відбір відходів. Наші керівники від кафедри та підприємств ділились цінним досвідом та відповідали на наші запитання. Ми також вивчили технічні характеристики різного обладнання та навчилися правильно користуватися ними.
  Окрім технічних аспектів, ми також звертали увагу на важливість дотримання екологічних стандартів у виробництві; стежили за тим, щоб відходи деревини були використані максимально ефективно та безпечно для довкілля.
  Цей проміжний етап практики допомагає нам впевненіше рухатися до нашої основної мети – стати професіоналами у галузі деревообробки та меблевого виробництва. Ми вдячні за цю можливість та з нетерпінням чекаємо на наступні виклики та завдання.
»
  Але ж не тільки… Важливим етапом виробничої практики є збір відповідної нормативно-технічної документації для виконання майбутньої бакалаврської роботи. Тому ознайомилися із загальною характеристикою базового підприємства, вивчили асортимент продукції, технічне забезпечення, розглянули технологічні маршрути та карти виготовлення деяких виробів, норми витрат матеріалів.

       

  Проаналізувавши діяльність підприємства практиканти виявили «вузькі» місця у виробничому потоці та намітили перспективи для покращення, що й стане основою майбутньої кваліфікаційної роботи.
  Ще один з проміжних етапів підготовки технологів завершено. Програму практики виконано в повному обсязі. Попереду випускний курс навчання в бакалавратурі, лекції, сесії, громадська активність… Тож усім сил, натхнення, творчих неординарних рішень!

Олександра Горбачова, Василь Ломага, Сергій Мазурчук,
Наталія Буйських, Андрій Спірочкін, Юрій Лакида
керівники практики, кафедра ТтаДВД

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook