Якісна підготовка фахівця для відбудови країни – основне завдання відокремлених підрозділів університету

12 серпня 2023 року
 11 серпня 2023 року під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка відбулася робоча нарада з керівниками відокремлених підрозділів. Станіслав Миколайович окреслив основні завдання, які постають перед університетом та коледжами на новий навчальний рік. Звісно, під час війни, актуальними залишаються безпека всіх учасників освітнього процесу та фінансове забезпечення закладів освіти. Проблемним також є питання вилучення земель сільськогосподарського призначення та інтеграція вітчизняної освіти у європейську.

  Проректор з науково-педагогічної роботи Василь Шинкарук глибоко проаналізував проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». Відповідно до цієї постанови зникає ряд спеціальностей у сфері фахової передвищої освіти. Зокрема, спеціальність «Агроінженерія», за якою здійснюється підготовка у більшості відокремлених підрозділів університету, переходить в інші галузі не пов’язані з підготовкою фахівців даного профілю. Про це зауважили керівники Ніжинського та Бережанського агротехнічних інститутівВасиль Лукач та Мирон Жибак, а також директор Немішаївського фахового коледжу Володимир Альохін. Директорка Бережанського фахового коледжу проаналізувала основні проблемні питання, що стосується спеціальності 231 «Соціальна робота», проєкт постанови не передбачає підготовку фахових молодших бакалаврів за даною спеціальністю. Олена Литовченко – директорка Ніжинського фахового коледжу також закцентувала увагу на необхідності підтримки спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніки». Проблемою також є відсутність у проєкті постанови можливість підготовки на рівні фахового молодшого бакалавра зі спеціальності 81 «Право» про що наголосив в.о. директора Рівненського фахового коледжу.

  Крім того, Василь Шинкарук доручив директорам та заступникам директорів коледжів провести детальний моніторинг особливостей підготовки фахівців за даними спеціальностями в Євросоюзі та наголосив на необхідності вивчення іноземних мов педагогічними працівниками, їх стажування за кордоном та можливості підготовки фахівців за програмою подвійний диплом.

  За наданими пропозиціями від директорів ВСП відділом регіонального розвитку координації діяльності ВСП, дистанційної освіти та заочного навчання буде сформовано загальне звернення до Міністерства освіти України та Кабінету Міністрів України щодо врахування інтересів всіх учасників освітнього процесу при розгляді даного питання.
  Адже фаховий молодший бакалавр – це та ланка освіти, яка стане на післявоєнну відбудову держави.

Наталія Овдій,
заступник начальника відділу розвитку координації
діяльності ВСП, дистанційної освіти та заочного навчання

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook