У рамках проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» експерти європейських країн поділяться досвідом адаптації земельного законодавства, розкажуть про виклики і можливості членства в ЄС

19 квітня 2023 року
  На шляху до членства у Європейському Союзі, Україна вже в найближчі роки повинна не просто наблизити, а системно привести законодавство у відповідність до правової системи ЄС. Як доведеться змінити земельне законодавство? Разом із нашими німецькими колегами проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» ми детально розповідатимемо про це у 2023 році майбутнім інженерам-землевпорядникам! Планується, що експерти з Польщі, Словенії, Естонії, Латвії, Литви, Болгарії та інших європейських країн, які пройшли процес адаптації до законодавства ЄС поділяться цінним досвідом, розкажуть про помилки які були допущені, та про виклики і можливості, які несе членство в ЄС.
  У рамках співпраці факультету землевпорядкування НУБіП України з проєктом «Німецько-український агрополітичний діалог», зокрема з компонентом АПД «Фаховий діалог із земельних питань», відбулися організаційні зустрічі з узгодження подальшої співпраці протягом 2023 року. Під час вебінару, керівник компоненту Катя Делз зазначила, що проєкт й надалі здійснюватиме підтримку України і сприятиме передачі передового європейського досвіду здобувачам спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» із закладів вищої освіти України.
  Її колега Аудріус Паура додав, що за сприяння професора Боннського університету Йоахіма Томаса було запрошено міжнародних експертів з країн, які вже стали членами ЄС. Протягом подальших семінарів вони поділяться своїм власним національним досвідом щодо землеустрою та земельних відносин під час переговорів щодо Acquis Communautaire та/або періоду після приєднання з поточними проблемами.
 
  Декан факультету землевпорядкування Тарас Євсюков підкреслив, що перед майбутніми землевпорядниками України вже сьогодні стоять нові виклики, адже земельне законодавство буде приводитися у відповідність до правової системи ЄС, тому ті, студенти землевпорядники, які глибоко розумітимуть земельне законодавство ЄС, будуть краще підготовлені, матимуть вищу конкурентоспроможність на ринку праці, доступ до різноманітних програм фінансування ЄС тощо. Саме тому, разом із нашими німецькими колегами ми хочемо детально розповісти про це майбутнім інженерам-землевпорядникам та надати відповіді на питання якими є європейські підходи до регулювання земельних відносин та якими директивами, рішеннями, правовими інструментами та програмами у ЄС регулюються питання управління земельними ресурсами і доступ на ринок земель?
 
  Професор Йоахім Томас коротко розповів про попередню співпрацю та представив експертів з країн ЄС. Він зазначив, що у першому півріччі планується такі події:
  1. 19 квітня 2023 року запланований вебінар із представлення досвіду Естонії та Латвії в контексті інтеграції до ЄС. Спікерами виступлять професор Латвійського університету природничих наук і технологій, доктор Велта Парсова (Латвія), професори Естонського університету природничих наук, доктор Евелін Юрґенсон та доктор Сійм Маасікамяе;
  2. 29 червня 2023 року відбудеться вебінар на якому поділяться досвідом Польща та Німеччина, а лекторами будуть професор Яцек Піяновскій з Університету сільського господарства в Кракові і професор Боннського університету, доктор Тео Кьоттер.
  3. 04 липня 2023 року свої кейси представлять Словенія та Литва, а спікерами будуть професор Люблянського університету, доктор Анка Лісек і професор Каунаського технологічного університету, доктор Томас Версінскас.

  Планується, що експерти з європейських країн, поділяться цінним досвідом, розкажуть про помилки які були допущені, та про виклики і можливості, які несе членство в ЄС.
 
 
Людмила Гунько,
доцент кафедри землевпорядного проектування

  

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook