Студенти-лісівники оцінили сучасний стан, визначили проблеми та завдання з відтворення гірських лісів Карпат Поділитись:

Вже відчувається зимова прохолода, а гуртківців СНГ «Київська асоціація студентів-лісівників» (KFSA) кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБІП України зігрівають теплі спогади про науково-практичний семінар «Гірські ліси Карпат: сучасний стан, проблеми та завдання з удосконалення їх відтворення та підвищення меліоративного значення». Окрім студентів-гуртківців участь у семінарі брав студент університету західної Угорщини, голова представництва міжнародної асоціації студентів-лісівників в Угорщині (IFSA LC Hungary), Іштван Деак. Користуючись нагодою, напередодні семінару всі бажаючи мали змогу відвідати лекцію «Forestry in Carpathian basin of Hungary» про особливості ведення лісового господарства в Угорщині, а для гостя було проведено екскурсії до Музею лісових звірів та птахів ім. проф. О.О.Салганського, Ботанічного саду НУБіП України, а також разом із гуртківцями відвідали 17-у міжнародну виставку машин і обладнання для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості LISDEREWMASH.


Для ознайомлення із лісокультурною діяльністю ДП «Верховинське лісове господарство»гуртківці відвідали Зеленське лісництво. Загальна площа лісництва становить 4231 га, з яких експлуатаційні ліси – 47 %, захисні ліси – 53 %. Переважаючі насадження є ялинові із домішкою ялиці, бука, явора та берези. Ліс починається з насінини, а тому надзвичайно цікавим об’єктом стала шишкосушарка, про принцип роботи якої розповів майстер лісу Іван Рокіщук.




Для порівнянні підходів ведення лісового господарства у гірських умовах Карпат, учасники семінару відвідали Карпатський національний природний парк, лісові землі якого складають 91 % (34,8 тис. га) від загальної площі, в тому числі лісові культури – 3 % (13,1 тис. га). Ліси Карпатського НПП виконують комплекс меліоративних функцій, оскільки вони сприяють збереженню біорізноманіття, захищають ґрунти від ерозії, є місцем відпочинку населення, а відтак зазнають рекреаційного навантаження. В таких умовах одним із завдань, яке покладено перед колективом парку, є охорона та збереження природних екосистем. Учасники семінару мали можливість познайомитися із діяльністю парку у Чорногірському природоохоронному науково-дослідному відділенні (ПНДВ) Карпатського НПП. Інспектор з охорони природно-заповідного фонду Людмила Півнюк розповіла про структуру та діяльність ПНДВ, а також про особливості і неабияке значення проведення роботи із населенням. Жвава дискусія між студентами та працівниками свідчила про необхідність не тільки розглянути теоретично, а й побачити практично на власні очі проблеми, що виникають у гірських лісах, й особливості ведення тут лісогосподарської діяльності.

















Висловлюємо подяку керівництву ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, працівникам Карпатського національного природного парку та ДП «Верховинське лісове господарство» за допомогу в організації та проведенні семінару.
старший викладач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій,
керівник СНГ «Київська асоціація студентів-лісівників»