А пам'ять священна..
І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної великої війни.
(В. Симоненко)
Проходять роки, і все далі від нас незабутня весна 1945 року.
Саме 9 травня є для нас найсвітлішою датою, в якій злилися воєдино і біль і смуток, водночас і радість і гордість за свій народ.
До Дня пам'яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти першого курсу групи №1 здійснили віртуальну подорож «А пам'ять священна..»
Під час проведення заняття, використовуючи різноманітні методи: діалог, демонстрацію, підготовлені презентації та документи, студенти ознайомилися з драматичними подіями визволення України від нацистських загарбників: Курської битви, гігантської битви за Дніпро, визволення Києва, проведення наступальних операцій, в результаті яких було визволено Україну та всю територію СРСР. Були розкриті трагічні роки війни через долі чоловіків та жінок – уродженців різних куточків України, які воювали у регулярних арміях, були партизанами, пройшли всю війну або героїчно загинули у боротьбі, отримали високі відзнаки. Цей період в історії став етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу.
Низько вклоняємося і цінуємо подвиг, всіх тих, хто віддав своє життя, захищаючи рідну землю, схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто нехтуючи смерть зупинив фашистську навалу ціною власного життя. Не забуваємо і тих, хто самовіддано трудився в тилу.
Історія навчає: перемога над нацизмом далась нам великою ціною і саме покоління ХХІ ст. має усвідомити масштаби втрат, що поніс народ України, має зробити усе, щоб ніколи не допустити кровопролиття, яке і сьогодні, на жаль, ми маємо у нас в Україні. Вам, наші студенти, доведеться робити висновки на майбутнє.
Алла Коник, викладач історії