Підведено підсумки річної науково-дослідної та практичної діяльності вчених Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж та кафедри лісівництва в межах виконання міжнародного проекту RESILPINE

22 квітня 2021 року
Online

22 квітня 2021 року група вчених кафедри лісівництва ННІ ЛіСПГ НУБіП України та Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж проф. Сергій Зібцев, доц. Василь Гуменюк та доц. Олександр Сошенський, під керівництвом директора Глобального центра моніторингу пожеж (GFMC) проф. Йогана Голдаммера представили річний звіт з науково-дослідної та практичної діяльності в межах виконання міжнародного проекту "Перетворення лісів шляхом їх наближеного до природи управління в Україні: застосування методів наближеного до природи лісівництва та управління пожежами з метою підвищення стійкості соснових насаджень до посухи та пожеж" (RESILPINE)

Проект розпочався 2 травня 2020 року та має на меті підвищення стійкості соснових лісів України до зміни клімату та ландшафтних пожеж методами наближеного до природи лісівництва, які також включають окремі елементи охорони лісів від пожеж.

За цей час науковці підібрали ряд експериментальних ділянок в межах лісогосподарських та дослідних підприємств, зокрема в Боярській ЛДС, ДП "Остерсьський ВЛГ", ДП "Тетерівське ЛГ", ДП "Сєвєродонецьке ЛМГ" та ДП "Новоайдарське ЛМГ", на яких запроектували та вже почали створювати пожежостійкі узлісся для захисту населенних пунктів та лісів підприємств від ландшафтних пожеж, а також розробляють рекомендації для формування соснових насаджень з низьким ступенем природної пожежної небезпеки. Результати роботи, отримані в межах проекту RESILPINE будуть розглянуті та включені до нової національної політики з управління ландшафтними пожежами, так як науковці на чолі з проф. Йоганом Голдаммером включені в Робочі групи при Верховній раді та Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, які нині займаються розробкою Державної стратегії національної системи управління ландшафтними пожежами на 2021-2035 рр. в Україні.