«Школа лідерства» або перші три дні в НУБіП України вчорашніх абітурієнтів

21 серпня 2013 року

За ініціативи ННЦ культурно-виховної та соціальної роботи у період з 12-14 серпня 2013 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування проходив тренінг «Студентський лідер НУБіП України - 2013».

Як для майбутніх студентів, так і для адміністрації університету ці три дні були дуже напруженими. Кожен день був розписаний по хвилинах. Від виступаючих лекторів студенти дізнавались про історію становлення та розвитку НУБіП України, культурно-масову роботу, студентське самоврядування, організацію виховного процесу, спортивні секціїтощо.

Для студентів було розроблено спеціальні анкети, де вони зазначали свої таланти і здібності. Анкетування дозволить згуртувати молодь, яка прагне вдосконалювати свою майстерність в творчих колективах, спортивних секціях, активно приймати участь у студентському самоврядуванні університету.

На кожному факультеті у перший день проводилась реєстрація студентів, які прийняли участь у тренінгу. У цьому році в тренінгу «Студентський лідер НУБіП України - 2013» прийняло участь більше 1000 студентів першокурсників.

До відділу виховної роботи та студентських справ після закінчення тренінгу надійшло багато відзивів від учасників тренінгу, які захотіли поділитися своїми враженнями від перших днів перебування у стінах університету.

Деякі з них ми пропонуємо Вашій увазі:

 

«Капітан О.Г., студентка педагогічного факультету:

12 -13-го серпня у корпусі №15-а для першокурсників були проведенні тренінги щодо виявлення лідерських здібностей, творчих талантів та спортивних якостей. Також протягом цих днів відбувалось знайомство студентства з історією, структурою університету, з його керівництвом, частково викладацьким складом та представниками студентської організації самоврядування. Детальніше все це та інше розглянемо нижче.

Для вчорашніх випускників шкіл, коледжів та інших навчальних закладів ці два дні стали дійсно приємним сюрпризом. Ніхто із вступників не очікував такої уваги до себе, адже окрім загальних, так мовити шаблонних, сталих розповідей та відповідей на питання щодо організації навчання та поселення в гуртожитки, також було піднято питання (з ініціативи університету) щодо заохочення студентів до активного проведення часу після та під час навчання. Студентам пропонувалось спробувати себе в різних видах танцю (починаючи від старовинних українських народних та бальних, закінчуючи більш сучасними танцями -хіп-хоп), співу (участь у хорі «Колос», пісенних гуртах («Дівоче сузір’я» та інші), долучитись до народного українського театру «Березіль», до університетської команди «КВН» тощо. І дійсно: багато хто мав змогу спробувати себе у чомусь новому, відкрити в собі, можливо, певний новий хист і таким чином проводити вільний від навчання час отримуючи задоволення від своєї творчої праці і приносячи його іншим.

Хто не відчув в собі актора, співака, коміка чи танцюриста, також не залишились осторонь – їх радо зустріли представники спортивних секцій. Студенти мають змогу записатися до секцій з різних видів спорту (футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу тощо). На базі університету діють як безкоштовні, так і абонементні секції. Отже, кожний першокурсник має змогу вибрати той вид або види спорту, які йому найбільше до вподоби та покращувати свою фізичну форму не залишаючи межі НУБіПу.

На тих, хто відчуває в собі лідерські та організаторські здібності та вміє правильно їх застосовувати в роботі, чекає Студентська організація самоврядування. Кожен охочий може спробувати себе у якості лідера чи організатора і, якщо йому це вдасться, поповнити терени цієї організації.

Окрім заохочення та залучення студентів до різноманітних видів діяльності, першокурсникам було представлено відео, фото та власні розповіді представників деканату, викладацького складу університету та інших працівників НУБіПу, де вони самі беруть невід’ємну участь у різних змаганнях, спартакіадах, концертах, акціях безпосередньо разом зі студентами.

Загальне враження студентів першого курсу за ці два дні неймовірно позитивне. Дійсно, ніхто зі вступників не очікував того, що університет буде не лише заохочувати до плідного та успішного навчання, а й до спільного з ним проводження власного дозвілля. Саме тут студент має змогу розвивати себе з усіх можливих сторін, саме тут викладачі прагнуть проводити якомога більше вільного часу зі своїми майбутніми колегами і не шкодують свого часу заради цього. Студенту надається все, починаючи від фінансової, закінчуючи звичайною, людською підтримкою. На мою думку, після того, що зробили для нас викладачі та адміністрація НУБіПу лише за ці два дні, наш ВНЗ дійсно підтверджує свій статус одного з найкращих України!»

 

«Хандога О., студент факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК:

Всі абітурієнти цього року мріяли вступити у ВУЗ, який би в майбутньому виховав з них достойних людей, освічених, щоб після закінчення вищого навчального закладу кожен з гордістю сказав: «Я не пожалкував про свій вибір, там з мене зробили людину з великої літери «Л». І я цьому не виняток.

Мене звати Хандога Олександр, і я студент першого курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України. Розповім я про перші дні мого перебування в стінах НУБіП.

Знаєте, багато хто сказав би, що студенту першокурснику дуже важко адаптуватися до всього нового: нові люди, нове місто, нові правила. Але пробувши тут три дні на практиці, я впевнено можу відповісти їм: «Це дуже легко, коли з тобою працюють люди, які бажають кожному з нас тільки кращого». Маю на увазі всіх працівників університету. Приємним є насамперед те, що з перших днів нам – першокурсникам, дають розвинути свої потенціальні вміння і здібності. Існує велика кількість гуртків і секцій, про які ми були проінформовані в повній мірі під час нашого проживання тут. Сподобалось і те, що працівники гуртожитку № 9, в якому ми і надалі будемо проживати під час навчання, дуже добрі і совісні люди. Цікавим є те, що під час практики, нам проводили різноманітні екскурсії, щодо ознайомлення першокурсників з територією НУБіП.

Я впевнений, що так буде і надалі. Завжди хочеться, щоб люди відносились до тебе добре , але для цього потрібно так само і відноситись до них.»

 

«Шелудько І.,студентка педагогічного факультету:

Був теплий ранок. Студенти потихеньку збиралися біля корпусів. Навіть неозброєним оком було видно як вони хвилювалися, хоч і намагалися приховати це. «Сьогодні ми дізнаємось більше по наш університет. Цікаво, які там викладачі? Чи дуже важко вчитись? Чи є симпатичні абітурієнти?» Мабуть,саме сьогодні ці думки тривожили кожного з нас.

На даний момент, я також звичайний абітурієнт, який не відрізняється від інших. Звісно хвилювання й мене не оминули. Лекції здались мені дуже цікавими, адже люди, які розповідали нам про напрямлені цілі та досягнення університету, самі були зацікавлені в цьому.

Директор ННЦ культурно-виховної і соціальної роботи Черкашин Дмитро Костянтинович допоміг мені зрозуміти, що мої студентські роки повинні проходити з користю для себе та для інших, а не з наркотиками та алкоголем. Ми ж майбутнє нашої держави! Я вважаю це вірним. Головне - вміти захоплююче говорити, це допоможе зацікавити людей різних соціальних станів і навіть будь-яких інтересів. Також нам запропонували обрати секції, які б допомогли кожному стати на правильний шлях життя. Наступного дня дуже приємна жінка Людмила Петрівна ознайомила нас з історією університету. Як він виник, перший директор, лабораторії та музей. На мою думку, кожному студенту корисно знати цю інформацію. Хоча б для того, щоб гідно відповісти на питання де ти вчишся.

Потім Віктор Борисович розповів нам, як важливо знати техніку пожежної безпеки. Привів дійсно переконливі приклади. Після цього я зрозуміла, що вуз дійсно вартий моїх сил, які я приклала для вступу. В директора центру що відповідає за виховну роботу Дмитра Костянтиновича також добре почуття гумору, що дало йому змогу знайти спільну мову з абітурієнтами. Нам надали змогу зайняти важливі посади, завдяки яким можна було практикувати самовиховання. На жаль, дуже мало людей справді зацікавились цим. Хіба ж ніхто не хоче бути лідером? Невже люди себе так не поважають! Задумайтесь, це ж дискримінація! Я вважаю, що студентство - це найпрекрасніший період юності і треба провести його так, щоб потім було, що згадати».

 

«Карасевич Л., студентка факультету садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури:

Шановні абітурієнти, студенти, викладацький склад та керівництво Національного університету біоресурсів і природокористування України. Хочу звернутися до Вас насамперед зі словами вдячності: я, Карасевич Лілія, вступивши на факультет садово-паркового господарства та ландшафтної  архітектури, так би мовити, вже в переносному значенні цього слова «закохалася» в цей чарівний навчальний заклад під назвою НУБіП!!! Перш за все дякую керівному складу університету, за таке прекрасне ставлення до абітурієнтів та студентів, за допомогу їм знайти себе та реалізувати свої можливості в будь якій сфері діяльності і здобути професію. Велике дякую приймальній комісії НУБіП за високий рівень підготовки, за теплий прийом абітурієнтів та допомогу їм у питаннях, що їх цікавлять.

Перш, ніж я розповім Вам про свої перші враження від Національного університету біоресурсів і природокористування України заглянемо в його мальовниче минуле. Історія бере свій початок від сільськогосподарського відділення, яке було відкрите 30 вересня1898 році у Київському Політехнічному Інституті і трансформувалось у 1915 році у сільськогосподарський (агрономічний) факультет. Згодом він став самостійним університетом, що мав назву Національний Аграрний Університет, а через деякий час він став Національним університетом біоресурсів і природокористування України. Тобто НУБіП є лідируючим вищим аграрним закладом освіти України ІV рівня акредитації. Цей прекрасний університет може пишатися тим, що він входить до 6 найкращих університетів, а також це єдиний університет,що має статус автономного, має багато філій, та співпрацює із закордонними організаціями. НУБіП може пишатися не лише високим рівнем освітнього рівня, але й наукового, навчально-виховного, дослідницького, екологічного сектору, а також заходами культурної, соціальної та спортивної сфер діяльності.

Найперше, що приваблює і захоплює в НУБіП, це його місце розташування. 20 корпусів (навчальні та гуртожитки) цього надзвичайно «чарівного» університету розташовані в мальовничому місці, з прекрасною природою, від якої затамовується подих,всюди дерева та квіти. Університет має свій власний ботанічний сад, в якому дуже-дуже красиво, що несе радість в серця кожної людини. Заходячи в приміщення, як і навчальні, так і в гуртожитки тебе переповнюють емоції: чудове оздоблення, красивий дизайн, озеленення. Знаходячись у приміщенні затишно, відчуваєш себе як вдома, так би мовити теплота «батьківської хати». Зустрівшись з керівництвом університету, директором інституту, деканом, відчувається їх професіоналізм, знання не лише в якійсь конкретній сфері діяльності, але й в усіх інших також. На зборах першокурсників, керівництво спочатку познайомилося з нами, розповіли нам цікаву історію про сам університет, наш факультет, про перспективи навчання, систему оцінювання, різні гуртки. Провели нам деякі тренінги, як у сфері культурно-масового життя, спортивних секцій, а також діяльності студентської організації та студентської ради, а також розповіли, які грандіозні заходи та свята відбуваються на території університету. Також в НУБіП існує клуб за інтересами. Особисто мене вразило те, що керівництво з абітурієнтами, та тими, що вже вступили до вузу надзвичайно привітне, добре та усміхнене. Також дуже сподобалося, що тут цінують не лише навчання, але й особистий простір студентів. Їх не лякають, а навпаки заохочують, допомагають знайти та реалізувати себе, приймати активну участь у житті факультету, університету тощо, і намагаються відгородити від шкідливих звичок. Університет має висококваліфікованих кадрів у сфері культурного життя, що очолює кафедра культурології. В університеті є різні гуртки, як танцювального жанру, так і співу, гри на інструментах. В НУБіП є театр «Березіль», свої гурти, танцювальні колективи (такі як «Дівоче сузір'я») тощо. Кожен бажаючий студент, що має здібності та бажання може записатися і ходити на один із цих напрямів. Також НУБіП має розвинутий спортивний сектор, різні гуртки та команди. Має найкращий стадіон серед університетів Києва, на якому проходять футбольні змагання серед збірних команд інших вузів. Серед спортивних гуртків в університеті є: футбол, баскетбол, волейбол, бадмінтон, аеробіка, йога тощо. Тому заклад турбується про здоров’я студентів. Вислів «в здоровому тілі, здоровий глузд», я вважаю кредом НУБіП. Оскільки керівництво цьому сприяє, і студенти виявляють бажання, то цей вислів цілком описує внутрішню атмосферу вузу.

Так, як я цікавилася даним вузом можу сказати те, що я чула лише хороші відгуки про університет, і побувавши в ньому та побачивши все на власні очі, я в цьому переконалася остаточно. НУБіП дуже цікавий ВУЗ, я впевнена, що навчання тут також на високому рівні. Ще не почався навчальний рік, а я вже зрозуміла, що НУБіП, це саме той університет, в якому хочеться навчатися, не лише в плані професії, але й в інших сферах діяльності. Тож велике дякую керівництву університету за те, що створили надзвичайно затишні та теплі умови для життя і навчання студентів, що цікавляться ними, як особистістю, а не тільки в плані науки. Я безмежно щаслива, що маю нагоду навчатися в даному вузі!

Шановні абітурієнти вступайте до НУБіПу і ви не пожалкуєте!!! Хочете бути креативними, розумними, спортивними та творчими, тоді Вам до нас!!!!».

 

«Горона Л., студентка факультету екології і сталого розвитку:

Не дивлячись на те, що досі панує літня спека, а осінь готується одягтись у свою барвисту сукню; серцебиття першокурсників прискорюється все сильніше. Хтось продовжує боротьбу за гуртожиток, багато хто не усвідомлює усіх змін у цій шаленій метушні.

Вступ до ВУЗу для більшості першокурсників – новий період життя, і одночасно - це акт,що вимагає швидкого пристосування до студентського буття. Різкий перехід від комфортного життя під опікою батьків до менш безтурботного - студентського, часто розпочинається з критичних обставин.

Тому, для більш швидкої адаптації першокурсників у студентське життя з 12 серпня 2013 року в НУБіП України розпочався тренінг, в межах якого відбирають молодь у спортивні секції, гуртки та художні колективи, ознайомлюють з правами та правилами університету.

Взявши на себе роль ревізора, я вирішила зробити дослідження. За даними мого міні-опитування, для студентів-першокурсників особливо захоплюючим, було спілкування з лідерами студентського самоврядування та керівництвом університету. Усі масово занурились у культурне життя НУБіПу. З відкритими очима та невгамовною цікавістю студенти зустріли Майданюк Ірину Зіновіївну. Власне, вона познайомила нас з усіма напрямами кафедри культурології, а саме: інструментальні колективи, вокальні ансамблі, народні театри та хореографічні гурти. Все виявилось надзвичайно захоплюючим, тому практично кожний студент вирішив спробувати розвинути свої здібності, а, можливо, знайти нові таланти. Але висновок один – діяльність кафедри спрямована на формування поваги до надбань народу та виховання студентів у дусі дружби.

А от усі спортсмени мали змогу випробувати свої сили у спортивних секціях: міні-футбол, баскетбол, бокс, карате, шахи, волейбол, теніс, спортивний туризм та інші. Спорт – це здоров'я, а здоров'я – це стан повного фізичного та духовного благополуччя.

Як виявилось, особливо першокурсники чекають свята «День знань», адже саме тоді, відбудеться посвята нас, у таких омріяних студентів. В цей день першого вересня, всі колективи кафедри культурології та фізичної культури покажуть свої таланти. І звичайно «на десерт» святкова концерт-вечірка.

Щодо студмістечка… Мої перші враження звичайно позитивні, адже у гуртожитку є все, що потрібно для студента: житлові, побутові та культурно-спортивні умови. Надаються потреби комунальних, медичних та харчових послуг. Звичайно, з правилами внутрішнього розпорядку мешканців гуртожитку нас познайомив науково-педагогічний працівник.

А от з особливостями культурно-виховної роботи нас ознайомив Черкашин Дмитро Костянтинович. Зустріч виявилась натхненною і дуже позитивною. Як з'ясувалось, в університеті катастрофічна нестача організаційних та культурно-масових кадрів. Як боротись з цією проблемою? Це питання необхідно вирішити, адже пасивності та неорганізованості не має, а от лінь і пасивність студентів потрібно негайно позбутися.

Зустріч із головою студентської організації Кухар Ольгою не залишило в мене жодних сумнівів, щодо правильного вибору університету для навчання і реалізації своїх мрій. Тільки уявіть, як круто об'єднуватись з однодумцями та поєднувати приємне з корисним. Спектр можливостей у студентській організації безмежний: актив-центр (науковий, туристичний, соціальний), організаційний, соціальний, інформаційний або культмасовий напрями.

І, мабуть, найголовніше – це сам процес навчання. Зрозуміло, що навчання – це не час. Навчання – це зусилля. Болонська система, подвійний диплом – просто мрія. До речі, наш університет можна привітати, адже цього року в НУБіП на 19 факультетів вступила рекордна кількість - більш ніж дві з половиною тисячі студентів з 19 тисяч абітурієнтів.

Хочу висловити величезну подяку адміністрації, всім організаторам та керівникам «Тренінгу 2013 р». Адже, це неймовірна можливість випробувати свій потенціал.

А нам «першачкам» бажаю впевненості, витривалості, наполегливості та терпіння. Тепер ми крокуємо самостійною стежиною свого життя. Як казав мій улюблений Лао Тзу: «Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку»!

 

«Аввакумов О., студент факультету аграрного менеджменту:

Перші кроки… Скільки таких ми можемо згадати за своє життя? Коли ще зовсім немовлятами ми ледь-ледь підводились під акомпанемент радісних емоцій батьків. Перший дитсадок і наші, ще зовсім невинні, дитячі сльози. Перший клас і сльози неньки, яка все ще не може повірити, що її дитя ось-ось переступить поріг школи. Перша двійка і перше «відмінно», перша дружба і перше кохання. І ось ми – абітурієнти, по суті, це перший крок у доросле життя, важливий крок, адже він вирішує все наше майбутнє, покаже, ким ми є, і ким ми станемо…

І ось цей день настав. Абітурієнтів нашого факультету зібрали в одній аудиторії, де панувала атмосфера хвилювання і неабиякої цікавості. І з перших слів декана стало зрозуміло: ми обрали правильне місце для навчання. Мабуть, саме головне питання для майбутніх студентів – це питання про якість освіти та майбутні перспективи. Майже одразу нам дали відповідь на них: штат викладачів, відібраний із кращих представників наукової інтелігенції, можливість навчатися за кордоном за програмами обміну, тісне співробітництво університету із закордонними «вишами», проходження практики за кордоном, привабливі перспективи отримати диплом європейського зразка (унікальна можливість в нашій країні) – це неабияк зацікавило, мабуть, не тільки мене.

Проведений для нас екскурс допоміг ознайомитися з багатьма аспектами студентського життя, яке чекає на нас. Вдячність за проведення цього моніторингу не можна виразити словами, першокурснику завжди дуже важко адаптуватися, влитися в темп бурхливого дорослого життя, і університет йде нам назустріч: можливість пройти практику, яка дає змогу ознайомитись з умовами життя в гуртожитку, познайомитись з новими людьми, здружитися. Заявити про себе, як про талановиту особистість – у цьому нам допоможуть численні гуртки та секції: хоровий спів; театральний гурток; бальні, народні танці; футбол; бойові мистецтва та багато іншого – все, що потрібно для духовного та фізичного розвитку. Двері адміністрації завжди відкриті для відвідувачів, готові проконсультувати з будь-якого питання, допомогти, дати пораду. З першого курсу ми маємо змогу стати членами студентської організації, і впливати на розвиток і роботу студентського самоврядування.

І, звичайно, не можна не згадати про те, що одразу підкорило не одного абітурієнта – місцевість. Що мені завжди не подобалось у великих містах – що це, по суті, бетонні джунглі, метал і цегла давлять на тебе з усіх сторін, куди не поглянь – всюди багатоповерхівки, білборди, шум автомобілів, за яким не чути власних думок – все це якось пригнічує. НУБіП же знаходиться «по сусідству з природою». Навколо території університету розкинулись широколисті густі ліси. Чисте повітря, тиша і спокій. Що ще потрібно для  сприятливої атмосфери навчання?! 

За ці перші дні, проведені тут, я отримав море вражень, і тільки позитивні емоції. Я щасливий, що отримав змогу навчатися саме тут, і раджу кожному приєднатися, і стати частиною цього університету, обіцяю: ви не пожалкуєте!»

 

«Березинець В., студентка факультету аграрного менеджменту:

Нові враження, знайомства, захоплення, зустрічі, знання. Перші прожиті дні в університеті найбільш запам’ятовуючі…

Кому пощастило жити в гуртожитку, той з перших днів має унікальну можливість отримати вищий розряд з кулінарії. А щодо практики, то за декілька днів можна професійно оволодіти навичками маляра. Що найбільше зацікавлює – це різноманітні гуртки, де можна з легкістю знайти собі заняття по душі. Всі бажаючі можуть взяти участь у святкуванні Дня знань, а коли студенти дізнаються, що в такому випадку вони звільняються від практики, прокидаються приховані таланти, про які студенти й самі не здогадувалися. І це все тільки маленьке доповнення до головного завдання – навчального процесу, яке проходить не менш цікаво.

День студента НУБіП дуже насичений різними подіями, які роблять життя яскравим і незабутнім. Приходячи стомленим ввечері спати, ти починаєш розуміти, що все це і є справжнім студентським життям.»

 

Інформаційний відділ ННЦ культурно-виховної і соціальної роботи

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook