На Житомирщині народні депутати та урядовці вивчали стан справ із ліквідацією наслідків лісових пожеж

11 грудня 2020 року
Житомирське обласне управління лісового та мисловського господарства

Питання, котре виноситься на порядок денний засідань - причини виникнення лісових пожеж та запобіганню їх у майбутньому.

В роботі засідання взяли участь народні депутати України, урядовці, голова Держлісагентства України Василь Кузьович, голова Житомирської ОДА та обласної ради, науковці та експерти.

Перебуваючи в Бережестському лісництві Овруцького держлісгоспу та в Ситовецькому Овруцького спец лісгоспу, учасники заходу мали можливість побачити, як ведуться  роботи з розробки постраждалих ділянок, як вони заліснені, як лісівники обладнують протипожежні об’єкти безпосередньо у лісі.

«На сьогодні вже розроблено 4413 гектарів пошкоджених пожежами лісових площ, це складає 26% від загальної площі, котра потребує лісогосподарського втручання, - проінформував присутніх начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства  Віктор Сахнюк. – Нинішньої осені в лісгоспах області відтворено лісів на площі 1476 га,  із них, на згарищах - 373 га. 

За кошти, виділені  із резервного фонду державного бюджету України вже придбано спеціалізована техніка, автотранспорт, паливо-мастильні матеріали та спецодяг. Як ця техніка використовується в роботі, ви маєте змогу сьогодні побачити.»

«Я в цих місцях уже вдруге в цьому році, - поділився враженнями народний депутат України, голова комітету з питань екологічної політики та природокористування, голова робочої групи Олег Бондаренко. - Скажу відверто, що був вражений  як першого разу,  так і  тепер. Першого – масштабами пожеж та обсягами робіт, котрі потрібно виконати, аби ліквідувати їх наслідки. Сьогодні я вражений тим, скільки вже вдалося зробити за останніх півроку. Варто зазначити, що попрацювали всі: і Кабінет Міністрів, і Держлісагентство, і лісівники. Звісно, роботи ще дуже багато, лісова галузь потребує фінансування, але ми бачимо, що Держлісагентство  прикладає максимум зусиль, аби подолати наслідки цього лиха та вжити необхідних заходів, щоб підготуватися до наступного пожежонебезпечного періоду.»

«Україна перейшла в групу країн з періодичним виникненням катастрофічних лісових пожеж, - зазначив у своєму виступі голова Держлісагентства Василь Кузьович. - Лихо, котре навесні пройшло лісами Житомирщини, без сумніву, сколихнули суспільство. На жаль, вони завдали значної шкоди лісовому господарству. Чи зробили ми з цього висновки? – Безумовно, так.  Нині зрозуміло, що потрібно якнайповніше врахувати зміни в погодно-кліматичних умовах, бо вони надалі лише ускладнюватимуться. Серед першочергових завдань – удосконалення нормативно-правової бази з пожежної безпеки лісів, запровадження новітніх технологій, оновлення пожежної техніки та засобів пожежогасіння.» 

«Лісівники Житомирщини  зробили належні висновки із ситуації, котра склалася навесні, - запевнив Віктор Сахнюк, -  і весь час після пожеж не лише долали наслідки, а й вживали усіх можливих дій, аби бути готовими до подібних ситуацій. Окрім обладнання, котре придбано за державні кошти, лісогосподарські підприємства закуповують необхідну техніку за власний кошт. Нині Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства активно ведеться підготовчі роботи для запровадження в підприємствах трирівневого рівня відео нагляду за лісами.

Під час гасіння лісових пожеж навесні, ми стикнулися із проблемою нестачі води. Адже рік був бездощовим і безсніжним і природні водойми виявилися абсолютно безводними. Тому впродовж літа лісівники області  провели  значна у робота з облаштування штучних водойм та обладнання їх пірсами для забору води. Тепер їх маємо 294 одиниці, всі вони нанесені на спеціальну карту із зазначенням координат.

Ми дякуємо і Уряду, і народним депутатам, і Державному агентству лісових ресурсів за увагу до наших проблем та постійну підтримку. Принагідно хочу звернутися із проханням врегулювати питання з проведенням оцінки впливу на довкілля на таких постраждалих від пожеж ділянках, бо отримання цього висновку значно сповільнює проведення робіт з ліквідації.»

Джерело: прес-служба Житомирського ОУЛМГ

 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook