Філософський сад НУБіП

11 вересня 2020, 8:14

   7 вересня наш стадіон перетворився на філософський сад Аристотеля та Епікура. Студенти 3 курсу 1 групи спеціальності 101 «Екологія» факультету захисту рослин, біотехнологій та екології разом з доцентом кафедри філософії Даниловою Тетяною Вікторівною провели інтерактивне заняття з філософії, присвячене питанням формування критичного мислення, ортодоксальним та неортодоксальним школам Давньої Індії, філософським школам Давнього Китаю. Модератором виступила Олена Близнюк.
    В ході дискусії були представлені різні точки зору щодо походження релігії, існування різних релігійно-філософських вчень та їх місця в житті сучасної людини.
«Релігія – це один з важелів управління людською свідомістю», – стверджує Яна Гриневич. «Ми живемо в епоху масового атеїзму, коли люди покидають церкви і, не знаходячи альтернативи, не знаходячи справжньої духовності, але зберігаючи потребу у Вищому, приходять до простого висновку: будь-яка організована релігія є зло, а Вище повинне існувати саме по собі. Я думаю, що релігія – занадто широке поняття, релігій багато, і вони різні. Дуже спірно і голослівно звучить твердження, що абсолютно усі релігії у світі, від язичництва і шаманізму до буддизму чи християнства, обов’язково контролюють людей. Треба розбиратися з кожною релігією окремо. Віра ж – це зовсім інше, це щось особисте, навіть інтимне. Кожен розуміє її по-різному, саме для мене, віра – це те, що дає надію у самі тяжкі часи, те, що завжди з тобою, про це не говорять, вона просто є» – вважає Маргарита Фасольняк.
   «Релігія, в більшості випадків, це рамки. Мої колеги чудово представили свої погляди, але я рамки не люблю, і вважаю, що жити треба у гармонії з собою, тоді і зі світом буде гармонія. Опиратись треба на себе, і вірити у себе. Для кожного хорошим не будеш, і роблячи щось хороше в межах однієї релігії - грішиш у межах іншої. Якщо ти віриш у Бога чи Богів, і ти знаходишся від цього в гармонії з собою і зі світом – роби це і надалі. Peace and love» – висловилась Валерія Мудрак.
    «Особисто для мене релігія не є прихистком для душі, не допомагає знайти сенс життя або пояснити походження Всесвіту. Але я вірю у вищі сили, у те, що існує поза межами нашої свідомості. І не важливо чи має воно ім’я. Головне – це бути чесним з самим собою і вміти думати головою і відчувати серцем», – поділилась думками Близнюк Олена.
  Члени групи ділилися різними думками стосовно виникнення, значення та функції релігій. Результатами цих думок став такий висновок: кожна людина сама вирішує, у що вона буде вірити і якщо ця віра є корисною для неї і для навколишнього світу – її душа та свідомість на правильному шляху.

Олена Близнюк,
студентка 3 курсу 1 групи
спеціальності 101 «Екологія»
факультету захисту рослин,
біотехнологій та екології

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook