13 червня 2020 року
Житомирська обл.
На території області знову встановився 5 – найвищий рівень пожежної небезпеки.
Лісівники вкотре застерігають, що причинами виникнення пожеж у лісі здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки, дитячі пустощі з вогнем.
А сама пожежа та її приборкання занадто дорого коштує лісогосподарському підприємству, і державі, і довкіллю.
Відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.
Нагадуємо, що на час надзвичайної пожежної небезпеки усім громадянам, окрім державної лісової охорони, заборонено відвідувати лісові масиви та вїжджати до них транспортними засобами.
Слід зазначити, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Додамо, що окрім штрафу, порушнику доведеться сплатити ще й за шкоду, заподіяну лісу.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Джерело: https://zt-lis.gov.ua