КУРАТОРСЬКА ГОДИНА ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ БАКАЛАВРАТУ НА ФАКУЛЬТЕТІ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ АПК – ВСІ ЗУСИЛЛЯ НА УСПІШНИЙ ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ ТА ПІДГОТОВКУ ДО ВСТУПУ В МАГІСТРАТУРУ
На факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК куратор завжди виступає організатором взаємодії у студентській групі. Наші куратори спрямовують свої зусилля, перш за все, на створення доброзичливого мікроклімату в групах, забезпечують позитивні зміни в міжособистісних стосунках. В основі управління виховною роботою лежить творча взаємодія наставника з кожним окремим студентом та групою в цілому.
А студенти не розгубилися, вони працюють і дуже багато часу зараз іде на підготовку до цих заходів. Так, не збавляють обертів наші студенти, особливо над удосконаленням своїх знань з іноземної мови. Каті Мусієнко, приміром, до вподоби працювати на підвіконні поряд з чудовими трояндами, запах яких заворожує не менше, як повторення матеріалу з англійської мови.
А Настя Іволга віддає перевагу кропіткій роботі над підручниками на домашньому дивані. Так їй краще запам’ятовується матеріал. На допомогу ще й фломастери різних барвів надають яскравості і витонченості вивчення мови.
В спокійній тихій атмосфері проводить своє навчання Інна Пилипенко, яка не розлучається з довідковим теоретичним матеріалом з німецької мови навіть вночі.
Ані Гордієнко, ще одній студентці скороченого терміну навчання, подобається працювати над вивченням нового матеріалу з англійської мови на свіжому повітрі на рідній зеленій травичці поблизу будинку. Романтично налаштована Аня крім азів іноземної мови ще чує пташиний спів. І як тут не порадіти за дівчину, і як не сказати, що результат роботи має бути відмінним!
«Ще донедавна вагався чи потрібно мені йти далі навчатися в магістратуру, бо вже працюю по спеціальності. Але потім завдяки виваженим словам куратора остаточно вирішив - треба здобувати освітній ступінь магістра з освітньої програми «Технології зберігання, консервування та переробки м’яса» і тепер будь-де удосконалюю свої знання з англійської мови, бо незабаром важливий іспит», - так охарактеризував свою діяльність останнім часом випускник Микола Гудименко.
Тая Волхова теж не відстає від інших, бо має на мені вступати в магістратуру на дві освітні програми «Нутриціологію» і «Технології зберігання та переробки водних біоресурсів». Тому вся робота її зосереджена на закінченні написання дипломного проекту і покращенню своїх знань з англійської мови.
Золота медалістка після школи Інна Грібова за роки навчання на факультеті теж виявила відмінні знання з харчових технологій, тому дипломний проект уже готовий, а ось над удосконаленням вивчення англійської мови не зупиняється, бо іноземна мова завжди потрібна, особливо коли хочеться вступати на освітню програму «Якість, стандартизація та сертифікація продукції».
Аня Коломієць, Максим Азаман, Настя Селюк та Гліб Бондаренко не відстають від своїх одногрупників і надолужують те, що вже підзабули. Кожного дня виділяють по декілька годин для удосконалення мови.
Танцюрист Влад Корнієнко для підготовки до єдиного вступного іспиту з іноземної мови працює з репетитором і вся його робоча обстановка зосереджена в таблицях і схемах, алфавіті з англійської мови. Можна як поспівчувати, так і позаздрити такому бажанню вчитися!
На завершення хочу розповісти ще про одного студента, нашого Женю Сухенка, який, як і його батько та дідусь, пішов по стежці харчовиків – навчається на останньому курсі спеціальності «Харчові технології» і зараз проходить курс навчання за програмою Erasmus+ в Латвійському сільськогосподарському університеті. Англійську мову знає досконало, але це не заважає йому у вільний від занять час ще більше працювати над мовою тому, що досконалості немає меж.
Про наших студентів можна писати багато, бо вони заслуговують на це своєю самовідданою працею. Про нас викладачів вони теж можуть багато сказати. Але основне наше завдання як кураторів націлити студентів на правильний життєвий вибір згідно з моральними і правовими нормами, допомогти створити гуманні взаємостосунки в середовищі студентів, збагатити їх досвід історичними та життєвими прикладами, що варті наслідування. Одночасно ми виступаємо й в ролі консультантів, при необхідності надаємо допомогу в саморозвитку кожній молодій людині, спрямовуємо їх діяльність, опираючись на природні дані вихованця, пробуджуємо їх задатки та здібності.
І ми можемо з впевненістю сказати, що наші студенти незабаром покажуть себе з найкращої сторони і ця кураторська година стане корисною майбутнім директорам, начальникам та чудовим спеціалістам харчової промисловості України.