Дистанційне навчання - це суцільний "квест!"

Доброго часу доби, шановні Читачі!

Сьогодні ми поговоримо про дистанційне навчання, про його плюси і мінуси, і окремо торкнемося платформи, на якій проходить це дистанційне навчання, – Elearn.

Одне слово "Ільорн", а скільки відразу думок промайнуло у кожного в голові! Чи не так? У когось це слово асоціюється зі стражданнями, у когось з безсонними ночами, у когось з безвихіддю і відчаєм, а хтось згадав, що у нього не здана робота, а до кінця здачі залишилося 30 хвилин. Всі ми таємно мріяли, щоб сервера, на яких розташована ця «диво платформа» – просто «згорять»! Однак, щось мене занесло :). Краще поговоримо про плюси цієї платформи. Отже:

Плюс №1: це без сумнівів зручне розташування навчальних матеріалів і збір їх в «одному місці». Серед них – лекції, презентації, методички та посилання на різну наукову літературу за вашим фахом.

Плюс №2: це можливість підтримувати контакт з викладачем на пряму завдяки вбудованому чату на платформі.

Плюс №3: це «журнал оцінок». Кожен студент може відстежити рейтинг своєї успішності з певних дисциплін та орієнтуватися на підсумковий бал до початку сесія, і це величезний плюс!

Але в "кожній бочці меду не без ложки дьогтю", а у нашому випадку ця ложка столова. Переходимо до мінусів.

 

Мінус №1: це головна проблема з якою стикається вже не одне покоління студентів нашого чудового ВУЗу – це жахливі «підвисання», «лаги», «збої» нашого улюбленого «Ільорна». У період дистанційного навчання ця проблема стала особливо актуальною. Коли до сервера, на якому розташований «Ільорн», підключається більше «юзерів», ніж може витримати сервер, він просто вимикається . Це відбувається в найбільш відповідальні моменти, як-от проходження тестів, онлайн занять, а так само під час чергової сесії. У результаті студенти не можуть пройти тестування, яке вимагає від них навчальна програма.

Якщо цю статтю читає хтось із керівництва університету, то усе студентське товариство просить передбачити невеликий рядок у бюджеті університету на більш «потужні» сервера для Elearn`a. Будь ласка!

Що ж, після того як ви прочитали про головні плюси і мінуси дистанційного навчання на платформі Elearn, прийшов час розповісти Вам про мої враження від навчання віддалено.

Навчання на дому – це щось на зразок "квесту": ніколи не знаєш, коли прийде завдання від викладача і в чому воно буде полягати. Ці стани “щасливого невідання” супроводжують мене вже понад місяць, напевно як і більшість з Вас. Щоранку я прокидаюся з думкою про те: "Так, Олеже, сьогодні ти повинен  зробити “то-то-то-то” і бути на онлайн заняттях тоді то".

Не можу сказати, що це непосильне чи нездійсненне завдання. Але коли про онлайн конференції повідомляють за пів години до її початку, а на годиннику без десяти дванадцять, і багато хто не планував вставати раніше другої години, так як сиділи за завданнями до третьої години ночі, то це м'яко кажучи «трохи демобілізує організм» студента на весь наступний день. Якщо хтось із читаючих викладачів використовує таку практику, то краще утримайтеся. Студенти скажуть вам «Дякую!».

 

Окрему увагу займає час, який я витрачаю на виконання всіх поставлених вимог від викладачів. Якщо до дистанційного навчання я витрачав на виконання завдань 14 годин на тиждень (зазвичай я цей час забирав у суботи) то тепер я витрачаю 42 години, щоб зробити все вчасно і вкластися в «дедлайн». Це помітно змінило моє ставлення до вільного часу, і я став цінувати його набагато більше.

Завершувати цю статтю я буду побажанням. Побажанням всім студентам, науково-педагогічному персоналу, допоміжному персоналу, керівникам університету, а також всьому українському народу і світу: бажаю вам, щоб ця пандемія зачепила наші будинки якомога менше, щоб наша держава встояла від майбутньої економічної кризи, яка настане після COVID-19, а якщо хтось, не дай Бог, захворів бажаю вам якнайшвидшого одужання!

Будьте відповідальними, не покидайте будинки і не виходьте на вулицю без поважної причини, піклуйтеся про старше покоління, і міцного Вам здоров'я!

Усіх зі святами і чудового настрою!

 

Олег Голік,

студент групи Прав-1905

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook