Сучасні біотехнологічні методи відтворення ВРХ: співробітниками кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин проведено вимивання ембріонів у корів-донорів
24 лютого 2019 року на базі ВП НУБіП України "Агрономічна дослідна станція" співробітниками кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин, проведено вимивання ембріонів у корів-донорів. Не простому, але успішному етапу ембріотрансферу передували: підбір корів-донорів та телиць-реціпієнтів, розробка й апробація різних схем викликання суперовуляції у корів-донорів і осіменіння донорів на базі ВП НУБіП України. В результаті проведеної роботи були відпрацьовувані методи оцінки ембріонів та їх заморожування з метою подальшого пересаджування для телиць-реціпієнтів.
Трансплантація ембріонів — це сучасний біотехнологічний метод прискореного відтворення високопродуктивних тварин, який є одним із способів інтенсивного використання генетичного потенціалу самиць.
Під трансплантацією ембріонів розуміють вилучення ембріонів із статевих органів однієї самиці і пересадку їх в статеві органи іншої самиці.
Трансплантація ембріонів ефективна лише за використання генетично цінних високопродуктивних тварин, які перевірені за якістю нащадків і визнані поліпшувачами. Перевагою трансплантації ембріонів є можливість одержання від племінних самиць в 20 разів більше потомства, ніж зазвичай. У скотарстві це дозволяє швидко формувати групи ремонтних телиць з потрібними показниками, або навіть зберегти генофонд рідкісних і аборигенних тварин.
Юрій Жук,
доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин