Результати роботи Міжнародної конференції «Підготовка Атласу водних ресурсів: цілі, зміст, партнери»
Результати роботи Міжнародної конференції «Підготовка Атласу водних ресурсів: цілі, зміст, партнери»
13 лютого 2012 року
В НУБіП України пройшла міжнародна (українсько-німецька) конференція «Підготовка Атласу водних ресурсів: цілі, зміст, партнери», присвячена проблемам атласного картографування водних ресурсів і чинників, які на них впливають, також було обговорено перспективи українсько-німецької співпраці в галузі моделювання й оцінювання стану навколишнього середовища (земельних, водних, лісових ресурсів, екологічного стану басейнових систем), наукового обґрунтування оптимізації природокористування.
В роботі конференції взяли участь делегація німецьких вчених з Дрезденського технічного університету, представники провідних університетів України (НУБіП України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту, Національного авіаційного університету, Центральної геофізичної обсерваторії та ін.). Особливий інтерес викликали доповіді професорів К. Бернгофера, Й. Шанце, К. Шварцеля (Німеччина), І. Ковальчука, А. Михновича, Ю. Набиванця, В. Осадчого, В. Гребіня, В. Сніжка, В. Вишневського та І.Круглова (Україна).
Крім того, опрацьовані пропозиції з розробки структури майбутнього атласу, складу його виконавців, пошуку фінансової підтримки цієї роботи.
Другий напрям – обговорення перспектив співпраці, підготовка спільних проектів для участі в конкурсі на здобуття грантів Європейського Союзу. За ним було досягнуто домовленості про підготовку кількох спільних проектів, які стосуватимуться атласного картографування стану і функціонування басейнових систем, басейнового менеджменту, охорони земельних і водних ресурсів.
Німецькі колеги були приємно здивовані високим рівнем доповідей українських вчених, прекрасною організацією конференції, великою увагою до її роботи з боку керівництва університету і прекрасного обслуговування, яке забезпечили відділ інженерно-технічного забезпечення і навчально-виробничий центр закладів харчування університету. В якості перекладачів блискуче попрацювали аспіранти кафедри геодезії та картографії Н. Ліщук та К.Щербак, а також доценти А.Михнович, І.Круглов, О. Мкртчян (Львівський університет).
Наступні дві конференції заплановано провести в Німеччині (м. Дрезден, м. Тарандт) у вересні і листопаді 2012 р. До участі в їх роботі запрошена делегація українських вчених, серед яких і вчені НУБіП України (проф. І. П. Ковальчук, асп. Н. Ліщук).
Співголова оргкомітету
професор І. Ковальчук