Ліс: сьогодення і майбутнє

29 жовтня 2018, 10:56

22-24 жовтня 2018 р. у ННІ лісового і садово-паркового господарства відбулась міжнародна науково-практична конференція «Екологічні й соціальні виклики лісам і лісовому менеджменту та їх подолання», яка була організована Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним представництвом FSC в Україні, Державним агентством лісових ресурсів України, Національним лісотехнічним університетом України, Товариством лісівників України за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу, яка була присвячена актуальним питанням функціонування та розвитку лісової галузі України.

Пленарне засідання урочисто розпочав Ректор НУБіП України проф. Станіслав Ніколаєнко з вітальними словами до учасників та гостей конференції. До вітальних слів долучилися директор ННІ лісового і садово-паркового господарства проф. Петро Лакида, заступник Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, докт. Маріон Карман та знаний у всьому світі проф. Анатолій Швиденко, які побажали учасникам конференції результативної роботи.

Також Станіслав Ніколаєнко привітав заступника Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондара із ювілеєм.

На конференції було представлено 26 усних доповідей, присвячених оцінці стану лісів і лісового господарства, інституційним та економічним механізмам трансформації лісового господарства до адаптаційного лісового менеджменту.

Головуючим пленарного засідання був проф. Анатолій Швиденко, а секційних – проф. Сергій Зібцев та доц. Павло Кравець.

У роботі взяли участь провідні вчені науково-дослідних інститутів і вищих навчальних закладів лісівничого профілю з АвстріїБілорусіІталіїКитаюНімеччиниРумуніїУкраїни, керівники і провідні спеціалісти лісової галузі, представники неурядових організацій та лісогосподарських підприємств.

Учасники конференції відзначали, що зміни клімату спричиняють глобальні виклики лісам і лісовому господарству. Вони проявляються у виникненні катастрофічних природних явищ, зокрема, зростанні кількості великих неконтрольованих лісових пожеж, зменшенні біологічної стійкості лісів і як наслідок масової загибелі лісових насаджень. В країнах перехідної економіки, зокрема Україні, ситуація ускладнюється тривалим процесом трансформації на фоні загострення соціально-економічних проблем.

Слід зауважити, що процес реформування у лісовому господарстві носить не системний, а часто дискримінаційний характер, який призводить, з однієї сторони, до посилення фіскального тиску на підприємства, позбавляючи можливості розширеного відтворення лісоресурсного потенціалу, а з іншої, - запровадження додаткових законодавчих обмежень господарської діяльності і штучних бар’єрів у ліквідації природних стихійних явищ, проведення заходів поліпшення санітарного стану тощо.

За результатами роботи конференції було сформовано резолюцію, яку буде направлено до Верховної Ради України, Президенту України, Кабінету Міністрів України, міжнародним організаціям і установам, центральним органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування.

Кравець П.В.,
директор Національного представництва FSC в Україні
Лещенко О.Ю.,
керівник міжнародних програм 
ННІ лісового і садово-паркового господарства

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook