Завершила свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та практичні аспекти оології в сучасній зоології»
Завершила свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та практичні аспекти оології в сучасній зоології»
10 жовтня 2011 року
У конференції, яка відбулася 5-8 жовтня 2011 року, взяли участь 125 учасників з України, Росії та Білорусі. Захід відбувся за спонсорської допомоги багатьох країн - України, Узбекистану, Чехії, Польщі, Ірландії, Великобританії та США.
Пленарне засідання конфереціївідкрив начальник НДЧ НУБіП України А.М. Білоус. З доповідями виступили в.о. директора ННІ тваринництва та водних біоресурсів І.В. Гончаренко, доктор сільськогосподарських наук В.П. Бородай, кандидати біологічних наук П.Г. Шевченко та І.С.Митяй. З привітанням до учасників конференції звернулися директор Воронежського державного природного біосферного заповідника, доктор біологічних наук П.Д. Венгеров, доктор біологічних наук, професор Тверського державного університету А.В. Зіновьєв, доктор біологічних наук, професор Пермського державного університету О.І. Шепель.
Секційні засідання проходили в Канівському природному заповіднику. Працювало три секції: загальної зоології та іхтіології, оології та птахівництва. Живий інтерес викликали доповіді доктора біологічних наук, професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка В.В. Серебрякова, доктора філософських наук Сумського державного педагогічного університету Є.О. Лебедя, доктора біологічних наук НУБіП України Н.І. Сахацького, доцента Вітебського державного університету імені П.Н. Машерова В.В. Івановського.
Активну участь у роботі конференції взяли і аспіранти, магістри та студенти. Найкращими визнані доповіді аспірантів Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Д.Д.Буй) і НУБіП України (М.Б. Халтурина) та студента Б.В. Оверка.
У резолюції конференції відмічена цінність наукових доповідей та необхідність поглиблення досліджень за рахунок застосування сучасних методів (геометричної морфометрії, цифрових і комп’ютерних технологій), а також те, що для переведення оології на новий науковий рівень необхідно розробити та запропонувати Міжнародному орнітологічному конгресу (Японія, 2014 р.) систему стандартів морфометрії яєць.