Профорієнтаційна робота
Профорієнтаційна робота ґрунтознавців
Доцент Піковська Олена Володимирівна
20 квітня 2018 року у мальовничому куточку Пущі-Водиці у школі І-ІІІ ступенів №104 імені О.Ольжича була проведена профорієнтаційна робота доцентом кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули Піковською Оленою. Учням десятого та одинадцятого класів була представлена презентація про агробіологічний факультет і Національний університет біоресурсів і природокористування України.
Олена Володимирівна ознайомила учнів із спеціальностями «Агрономія» і «Садівництво та виноградарство», розповіла про переваги навчання на агробіологічному факультеті, можливості і перспективи майбутнього працевлаштування. Із захопленням старшокласники слухали про співпрацю із провідними аграрними компаніями, можливості професійного зростання, попитом на фахівців у галузі ґрунтознавства та агрохімії.
Особливе зацікавлення в майбутніх абітурієнтів викликали можливості проходження виробничих практик і навчання за кордоном. Вони цікавились умовами вступу до НУБіП України. Учням була надана інформація щодо переваг навчання на підготовчих курсах до ЗНО, що проводяться університетом, а також участі в предметних олімпіадах.
Старшокласників зацікавила інформація про агробіологічний факультет, вони отримали буклети і в подальшому сподіваємось побачити їх у лавах наших студентів.
Висловлюємо подяку заступнику директора з навчально-виховної роботи школи І-ІІІ ступенів №104 імені О. Ольжича Курановій Ірині Олександрівні за організацію зустрічі з майбутніми студентами НУБіП України.
Анатолій Балаєв
Завідувач кафедри ґрунтознавства та
охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули
Доцент Карабач Катерина Сергіївна
20 квітня 2018 року на базі Верхнянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 - ліцей» м. Христинівка Черкаської області розпочала роботу учнівська наукова школа з участю викладачів Національного університету біоресурсів і природокористування України, Державного університету інфраструктури та технологій, Національного університету садівництва, Державного педагогічного університету ім. П.Г. Тичини.
Привітна зустріч, концерт у виконанні школярів і, навіть, зпечений каравай, вразили гостей ліцею і ще до початку конференції створили дружню атмосферу.
Перед учнями, вчителями і їх батьками виступили із презентаціями і доповідями: проректор з навчальної і виховної роботи Кваша Сергій Миколайович та викладачі нашого університету.
Доцент кафедри, кандидат с.-г. наук Катерина Сергіївна Карабач прийняла участь у цьому заході і виступила перед школярами з науковою доповіддю: «Ґрунти як основа формування якості продукції».
Коротка інформація про перспективи навчання в НУБіПі і відеоролік з інформацією про агробіологічний факультет зацікавила школярів і викликала багато запитань. Більш детальна інформація про умови вступу учні отримали із проспектів агробіологічного факультету.
Велика подяка організаторам цього заходу та приймаючій стороні! Чекаємо нових студентів!
Асистент Носенко Валерій Григорович
ПРОФЕСОР БАЛАЄВ А.Д., ДОЦЕНТ ПІКОВСЬКА О.В.
(вересень 2018р.)
Погожого осіннього дня старшокласники школи І-ІІІ ступенів №104 імені О.Ольжича (м. Київ) відвідали Національний університет біоресурсів та природокористування України. Вони зацікавились нашим вишем під час проведеної у квітні профорієнтаційної роботи доцентом кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули Оленою Піковською.
За організацію зустрічі з майбутніми студентами НУБіП України висловлюємо подяку заступнику директора з навчально-виховної роботи школи І-ІІІ ступенів №104 імені О. Ольжича Ірині Курановій.
Знайомство з НУБіП України розпочали екскурсією територією університету. Учнів вразила архітектура корпусів університету, його розміщення у лісо-парковій зоні, велика кількість спеціальностей, за якими ведеться підготовка студентів.
Після цього майбутніх абітурієнтів радо зустріла кафедра ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули. У Музеї ґрунтів профорієнтаційну роботу із старшокласниками провів завідувач кафедри, професор Анатолій Балаєв. Він окреслив історичні етапи, основні напрямки та завдання ґрунтознавчої науки. З інтересом учні слухали про значення ґрунтів, необхідність їх охорони та відновлення родючості. Анатолій Джалілович познайомив із особливостями проведення досліджень ґрунтів та роботою очолюваної ним кафедри.
В Музеї геології та картографії ґрунтів доцент Олена Піковська розповіла про перспективи спеціальності «Агрономія», переваги навчання на агробіологічному факультеті та в Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Учнів зацікавила інформація про майбутнє працевлаштування у провідних аграрних компаніях та проходженням практик за кордоном.
За сприяння директора Ботанічного саду Олександра Сливи учням була проведена екскурсія перлиною університету. Від співробітника даного підрозділу університету Станіслава Слюсара учні дізналися про різні види рослин, роль і завдання ботанічного саду, спеціальності, які проходять практичну підготовку на його базі, і навіть скуштували їстівні каштани. А здивувати їх було чим! Адже загальна кількість таксонів рослин тут сягає 1499. Із задоволенням старшокласники фотографувались у різних фотозонах. Їх вразили дерев’яні скульптури, фонтани, альтанки, які є окрасою саду. Кураторам учнів також до вподоби видалися еко-клас, композиції з каменю, фонтанів і різьблених фігур.
Завершилась екскурсія відвідуванням сучасної лабораторії діагностики ґрунтів. Представник компанії «Агроскоп Інтернешнл» Мирослава Предоляк розповіла про спільний проект компанії з кафедрою ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули, можливостями проведення сучасних досліджень, а також наголосила на важливості та затребуваності на ринку праці фахівців у галузі ґрунтознавства та агрономії.