Обговорено результати роботи відокремлених підрозділів у 2017 році
27 грудня відбулася традиційна зустріч керівництва Університету із директорами відокремлених підрозділів. Відкриваючі нараду, ректор Університету Станіслав Миколайович Ніколаєнко привітав присутніх із прийдешніми святами, подякував за роботу в цьому році та анонсував найголовніші заходи січня 2018 року. Серед яких: звіти керівництва відокремлених підрозділів за роботу у 2017 році та презентація основних завдань на 2018 рік, що відбудуться 18 січня в базовому закладі, конференція трудового колективу НУБіП України 26 січня, конференції трудових колективів інститутів і коледжів, що мають відбутися напередодні, та різноманітні семінари, стажування, обміни досвідом, якими багатий план роботи на січень.
Перший проректор Ігор Ілліч Ібатуллін у своєму виступі зупинився на важливості питань виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року N 1127 щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, запропонував алгоритм співпраці підрозділів із Університетом із цих питань.
Орієнтовні шляхи фінансування коледжів - відокремлених підрозділів Університету стали основною темою виступу проректора з навчально-наукової роботи, міжнародної дільності та розвитку В. А. Ткачука. Вадим Анатолійович окреслив основні підходи до вирішення питань фінансування коледжів у зв'язку із змінами у бюджетному кодексі. Він закликав керівників коледжів терміново подати до планово-фінансового відділу Університету необхідні документи та розрахунки по фінансуванню у 2018 році, наголосив на необхідності врахування підвищення першого тарифного розряду до 1762 гривень і мінімальної заробітної плати з 1 січня та заплановані підвищення з вересня тощо.
Проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Миколайович Кваша презентував порівняльний аналіз діяльності відокремлених підрозділів у 2017 році та поставив чіткі завдання з підвищення наявних результатів. Для аналізу були відібрані дванадцять показників, що дозволяли порівняти успіхи інститутів і коледжів із основних видів діяльності, серед яких: навчальна (ліцензування нових напрямів підготовки фахівців, результативність участі студентів у обласних і республіканських етапах олімпіад тощо), наукова (захист дисертаційних досліджень, публікація монографій, статей, отримання патентів), методична (підготовка підручників і посібників працівниками закладів), фінансово-господарська (співвідношення спеціального до загального фондів) тощо. Сергій Миколайович підкреслив, що основним інтегральним показником є динаміка контингенту студентів, який також враховувався. За результатами аналізу в 2017 році до п'ятірки кращих закладів вищої освіти - відокремлених підрозділів Університету увійшли: Бережанський агротехнічний інститут, Мукачівський аграрний коледж, Ніжинський агротехнічний інститут, Ніжинський агротехнічний коледж і Рівненський коледж НУБіП України. Вітаємо переможців цього року, бажаємо колективам усіх закладів нових звершень і усіляких гараздів у новому році.
Олег Єресько