Олег Бронін: вартість навчання в НУБіП є оптимальною
Наближається чергова вступна кампанія. Перед абітурієнтами стоїть складне завдання: який виш та спеціальність обрати? І питання вартості навчання відіграватиме у цьому виборі не останню роль. Про ситуацію, яка склалася у цьому аспекті в українських вишах на 2017/2018 навчальний рік, і в НУБіП зокрема, наша розмова з начальником планово-фінансового відділу Олегом Броніним.
– Олегу Володимировичу, то від чого ж залежить вартість навчання?
– Від якості освітянських послуг, які надає виш. Наприклад, Національний університет біоресурсів і природокористування України – університет із майже 120-річною славною науковою і освітньою історією. За даними рейтингу вищих навчальних закладів «ТОП 200 Україна» у 2017 році він піднявся на дві сходинки і сьогодні посідає восьме місце. Після нас на 10-й позиції – Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, на 12-й – Києво-Могилянська академія. Вірність взятого колективом НУБіП курсу на поліпшення якості освітнього процесу засвідчує динаміка зростання рейтингу вишу: у 2015 році він займав 12-ту сходинку, у 2016-му – 10-ту.
Підтвердженням високої якості освіти в НУБіП є і те, що цього навчального року 35 студентів університету стали переможцями та призерами Всеукраїнських студентських олімпіад та наукових конкурсів. Це у півтора рази більше, ніж у 2016 році, і втричі – ніж у 2015 -му.
– Українські виші збільшують вартість навчання…
– Це правда, практично всі виші підвищили плату за навчання для вступників 2017 року. Економічна обґрунтованість такого кроку зрозуміла: тарифи на комунальні послуги і енергоносії знову значно зросли, на законодавчому рівні суттєво підвищено розміри заробітних плат для всіх категорій працівників. Більшість навчальних закладів збільшили вартість навчання на 15-20%, проте є й такі, що зробили це кардинально – в 1,5-2 рази.
НУБіП завжди з розумінням ставився до інтересів і матеріального становища студентства, тому вартість навчання для вступників 2017 року підвищиться в середньому лише на 8,5% (що менше навіть за офіційний рівень інфляції). А для студентів другого, третього, четвертого курсів бакалаврату та другого року магістратури плата за навчання взагалі не зміниться!
– Можемо порівняти зміну оплати навчання у НУБіП з іншими університетами?
– Давайте порівняємо. Розпочнімо з денної форми навчання. Рік навчання бакалавра в середньому за співставними спеціальностями буде коштувати: у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – 31 550 грн, Києво-Могилянській академії – 29 000 грн, Київському національному торговельно-економічному університеті – 17 550 грн, тоді як у НУБіП – 16 160 грн.
Для магістра денної форми: у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – 31 300 грн, Києво-Могилянській академії – 23 750 грн, Київському національному торговельно-економічному університеті – 20 575 грн, Харківському національному університеті ім. Каразіна – 18 870 грн, НУБіП – 17 840 грн.
Що стосується заочної форми навчання: для бакалавра середня вартість навчання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – 22 260 грн, Національному університеті харчових технологій – 8 400 грн, Житомирському агроекологічному університеті – 8 360 грн, НУБіП – 8 180 грн.
Для магістра – у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – 21 000 грн, Київському національному торговельно-економічному університеті – 12 340 грн, Національному університеті харчових технологій – 11 825 грн, НУБіП – 10 435 грн.
Як бачите, цифри говорять самі за себе. Можемо зробити висновок: за співвідношенням «ціна-якість» вартість навчання в НУБіП є найпривабливішою!
Тож чекаємо Вас на навчання у Національному університеті біоресурсів і природокористування України!
Розмовляла Ірина Білоус