

Керівник гуртка :
Стегней Микола Михайлович
доцент
Робота студентів-гуртківців базується на перегляді та вивченні історичних матеріалів Державних міських, районних та обласних архівів України, робота з науковою літературою, освоєння правил реферування літератури з архівних матеріалів.
ЗВІТ
про роботу студентського наукового гуртка «Історії ветеринарної медицини» кафедри біоморфології хребетних ім. акад. В.Г. Касьяненка за 2024 р.
У гуртку «Історія ветеринарної медицини» протягом звітного періоду займалося 11 студентів. Робота студентів-гуртківців проводилася комплексно. Пошук, перегляд та вивчення історичних матеріалів Державних міських, районних та обласних архівів України, робота з науковою літературою, освоєння правил реферування літератури з архівних матеріалів. Робота студентами проводиться і в бібліотеці кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин. Студенти-гуртківці оформляли тези та доповіді на міжнародні та внутрішньовузівські студентські наукові конференції.
Особлива увага у звітному році студентами гуртківцями приділялась становленню ветеринарії Київщини кінця ХІХ та початку ХХ століття. Студенти вивчали ветеринарну медицину в інших регіонах України (Вінничини, Харківщини, Львівщини, Полтавщини). У звітному році студенти-гуртківці досліджували і діяльність наукових товариств ветеринарної медицини в Україні.
Найбільш активні студенти гуртківці підготували доповіді для виступу та подали до друку тези у матеріалах міжнародних наукових конференцій:
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Дні студентської науки у ветеринарній медицині» м. Харків, 18 квітня 2024 р.
- Горбарчук О.В., Стегней М.М. Логгінов О.К. – відкривач остеопорозу
- Іванова А.В., Стегней М.М. Максутов О.М. – Винахідник вагона-холодильника
ХV Міжнародна наукова конференція «Біоморфологія сьогодення» присвячена 100-річчю з часу заснування Київської наукової школи порівняльної Київ, НУБіП України, 26 вересня 2024 р.
- Харченко Я.О., Стегней М.М. Роль Київських ветеринарних вчених-морфологів у формуванні світової морфологічної науки ХХ століття
- Міжнародна наукова конференція «Єдине здоров’я-2024» НУБіП України, 19-20 вересня 2024 р.
- Когутич М.Ю., Стегней М.М. До історії становлення ветеринарної справи Прикарпаття Збірник тез Міжнародної наукової конференції «Єдине здоров’я-2024», НУБіП України, 19-20 вересня 2024 р. С. 114-115
Перспективи роботи наукового гуртка «Історія ветеринарної медицини» полягають у поглибленому вивченні питань становлення і розвитку ветеринарної медицини у різних регіонах України, які дають нам узагальнене уявлення подій і процесів що зумовили розвиток ветеринарної медицини України. Робота гуртка сприяє поглибленому вивченню питань становлення і розвитку ветеринарної медицини України, підвищенню професійних здібностей і розуміння фаху ветеринарна медицина та підвищенню інтелектуального потенціалу студентів.
Завідувач кафедри, професор Олег МЕЛЬНИК
Керівник студентського
наукового гуртка, доцент Микола СТЕГНЕЙ
План роботи
студентського наукового гуртка з Історії ветеринарної медицини на 2024-2025 н.р.
Завідувач кафедри, професор Олег МЕЛЬНИК
Керівник студентського
наукового гуртка, доцент Микола СТЕГНЕЙ