У нинішньому глобалізованому суспільстві особливої актуальності набула ідея, коли декларується «гуманітарна» особистість ХХІ ст., яка не може існувати поза культурою, як не існує живого організму без властивої йому генетичної інформації.
Культура є одним з найбільш складних наукових понять і в той же час одним з найуживаніших у повсякденній практиці термінів. Ще в середині XX ст. американські вчені нарахували майже сотню дефініцій культури, що свідчить про складність даної наукової категорії, яка відбиває всю множину відношень і станів суспільства у його взаємодії з людиною і природою. Значна кількість дефініцій саме свідчить про висвітлення певних аспектів цього складного феномену, назва якого культура. Відповідно до декларації ЮНЕСКО (1982р.), культура визначається як комплекс характерних матеріальних, духовних, інтелектуальних і емоційних рис суспільства, що включає в себе як різні мистецтва, так і спосіб життя, основні правила людського буття, системи цінностей, традицій і вірувань.
Тому значну увагу викладачі кафедри приділяють ролі культурно-просвітницькій, а також спортивній роботі у контексті виховання нинішньої молоді. Адже індикаторами утвердження особистості є не лише набуті знання, самоосвіта, навчання, але й засвоєння елементів культури, норм, цінностей, а також демонстрація власних досягнень на шляху укладання популярного нині портфоліо, що знадобиться у майбутній професійній і творчій діяльності.
Пропопонуємо і Вам переглянути, наскільки насичено-цікаво пролітали позааудиторні години, як формувалася динаміка зростання особистісних перемог майбутніх журналістів.
СВЯТКУЄМО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Рідна мова – це скарбниця, що зберігає історію і культуру кожного народу, його вчора, сьогодні та завтра. Мову не можливо побачити, до неї не можливо торкнутися, її треба відчувати і любити душею і серцем. Вона успадкована від батьків, рідної домівки, своєї землі. Про це йшлося на святі, приуроченому до Міжнародного дня мови.
Як розгорталися події за круглим столом «СИЛА МОВЛЕНОГО СЛОВА…», можна переглянути за посиланням https://nubip.edu.ua/node/71353
Також наші студенти на чолі із адміністрацією гуманітарно-педагогічного факультету та викладачами кафедри долучилися до проведення Всеукраїнського диктанту. Щороку у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 Олександр Авраменко, відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури, читає диктант. І кожний, хто поважає себе, свою батьківщину, з любов’ю ставиться до рідного слова і рідної мови, може випробувати власні сили. Уперше Радіодиктант національної єдності можна було перевірити вже через 15 хвилин після його написання. https://nubip.edu.ua/node/67095
МИ ПИШЕМО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ
У межах Тижня журналістики відбувались віртуальні подорожі та неймовірні зустрічі з талановитими і неординарними особистостями, які не просто віддані своєму фахові, але обожнюють свою професію і плекають надію на гідну майбутню зміну. Ми познайомились із Єфремом Лукацьким, Заслуженим журналістом України, фотографом, представником Українського бюро світового інформаційного агентства Associated Pres, який запропонував студентам-журналістам творче завдання і запросив їх до співпраці. Митцеві було цікаво, як зуміють наші вихованці презентувати «власну» історію у фотографії, залучивши родинні архіви. Це був справжній майстер-клас фоторепортера, який має виступати рупором подій (на прикладі Грозного у Чечні, приголомшливих подій Євромайдану, «нічних» метеликів тощо).
Є.ЛУКАЦЬКИЙ ЗНАЙОМИТЬ МАЙБУТНІХ ЖУРНАЛІСТІВ ЗІ СВОЇМИ РОБОТАМИ
Ми пишаємось творчою співпрацею з Національною спілкою журналістів України. Цього разу в НУБіП України відбулась дискусія «Українська журналістика: сучасні виклики та перспективи» наших першокурсників із головою, членом виконкому Європейської федерації журналістів Cергієм Томіленком. Чому потрібно любити свою роботу, на що потрібно налаштовуватися у майбутньому, як ставити перед собою мету і йти до неї – це була нескінченна низка питань майбутньої професійної зміни.
ДИСКУСІЯ З С.ТОМІЛЕНКОМ
А неперевершена майстриня продюсування, Woman Energizer, Лариса Дроздова настільки захопливо розповідала про перспективи професії для юнаків та дівчат, що вони відкривали найпотаємніші дитячі та юнацькі мрії. А навзаєм отримували цінні поради з азів спеціальності та заслуховувались неймовірними історіями тернистого шляху журналіста.
Л.ДРОЗДОВА В ОТОЧЕНННІ ПЕРШОКУРСНИКІВ
Завершився Тиждень журналістики урочистим акордом наукового спілкування однодумців (методичним семінаром «Сучасна українська журналістика в датах і постатях»), які у неймовірному плині часу відчували себе просто щасливими, що вони живуть, мріють, шукають і знаходять, що вони залишаються не лише посадовцями, літредакторами, оглядачами, наставниками, які крізь призму минулого вибудовують майбутнє, плекаючи майбутнє Журналістики.
Наскільки насиченим був Тиждень журналістики, можна переглянути за посиланнями
У 2017 р. на волонтерській основі кафедрою було започатковано Літню школу журналістики «Кids Happy Press». У освітньому таборі «EuroCamp Happy Press» школярі знайомляться з основами професії журналіста, історією вітчизняної журналістики, етапами редакційно-видавничого процесу.
ШКОЛЯРІ ВИКЛАДАЮТЬ СВОЇ МРІЇ НА ПАПЕРІ
Чому наші студенти обрали цей творчого фаху – на ці та інші питання намагались відповідати завдяки наскрізній практиці. Суть її у тому, що за кожним факультетським і багатьма університетськими підрозділами закріплені по три студенти, які упродовж року після навчальних занять висвітлювали їх діяльність в університетських ЗМІ і не тільки. Підсумки виконаних студентських робіт заслухано на звітній конференції.
06 червня в Україні відзначається День журналіста. Цього святкового дня журналісти-першокурсники звітували перед студентами інших спеціальностей гуманітарно-педагогічного факультету про виконану роботу. У великій аудиторії зібралися майбутні психологи, філологи, дипломати, адже журналістика має багато спільного з кожною з цих професій.
День знань є особливим для першокурсників. Це хвилююче свято, адже з цього дня починається відлік «дорослого життя». Кожен у передчутті чогось нового, неймовірного, незвіданого. Адже попереду багато відкриттів, нових незабутніх вражень, чимало знайомств…
ФОТО НА ЗГАДКУ. ЯКИМИ МИ БУЛИ 1 ВЕРЕСНЯ
ПОДОРОЖУЄМО І ПІЗНАЄМО СТАРОДАВНІЙ КИЇВ
Цікаву подорож стежками Києва історичного – одного з найдавніших і найкрасивіших міст Європи здійснили наші першокурсники.
А викладачі гуманітарно-педагогічного факультету подорожували Правобережною і Лівобережною Україною: у барвах золотої осені вклонилися Чернігівським князям; травневим ранком прислухались до водоспаду у Буківському каньйоні, що на Черкащині; насолоджувались тихою течією Росі та її неймовірною природою.
А чи чули Ви про «Пісенні баталії»? Про них замало чути, їх потрібно бачити! Нестримна боротьба, молодецький запал, сплеск емоцій та почуттів. Це надзвичайне видовищне, яскраве та насичене приємними несподіванками свято в житті alma mater. Конкурс, приурочений Міжнародному дню студента, покликаний виявити кращу пісенну академічну групу шляхом популяризації української пісні.
СТУДЕНТИ-ЖУРНАЛІСТИ ВИБОРЮЮТЬ ПРАВО БУТИ КРАЩОЮ ПІСЕННОЮ ГРУПОЮ
Ніжність, жіночність та невимовна краса. Справжні емоції, від яких бринить сльоза – ось, що спадає на думку після перегляду другого виступу журналістів із українською народною піснею «Ой у вишневому саду».
ТАК ЗВОРУШЛИВО УМІЮТЬ СПІВАТИ ЛИШЕ НАШІ ДІВЧАТА
Майбутнім журналістам дуже поталановило: багато цікавих і неординарних зустрічей з тими, хто творить нашу історію. Ось деякі із них:
Максим Кідрук, автор науково-фантастичної літератури, який працює у жанрах тревелогу та технотрилеру, є популяризатором науки, мандрівником, завітав до журналістів
Український художник Іван Марчук, якого порівнюють із Пабло Пікассо, Сальвадором Далі, Павлом Філоновим, і називають «маестро найвищого престижу», «Рембрандтом наших днів», відкриваючи у столичному мистецькому просторі ARTAREA свою виставку «Секрети геніальності», запросив наших колег.
Ми були учасники зустрічі «Фінансування енергетики в Україні: «Зелене» майбутнє вже незабаром». Спеціально для «Українського радіо» журналісти другого курсу нашого університету підготували сюжет про екологію.
Також студенти навчаються монтувати ролики про видатних людей – М. Рильського, Л. Українку, Г. Сковороду – у яких демонструють сучасному глядачеві тогочасний Київ, його вулиці, затишні сквери, пам’ятні місця.
долучившись до культурно-мистецьких та просвітницьких екскурсій, ушанували Небесну сотню, вклонилися героям Революції Гідності – наймасштабнішій події в новітній історії України, у якій відстоювалися права кожного з нас, громадян Незалежної України.
А військово-патріотичні змагання до Дня козацтва (Покрови) Учасниками цього дійства були представники усіх факультетів університету, вони змагалися у стрільбі, бігу з перешкодами, армрестлінгу, неповному збиранні і розбиранні автомату Калашникова та спорядженні його магазину патронами, киданні гранат, перетягуванні канату тощо.
МИ ВПРАВНО ТЕНУЄМОСЬ
А взимку усі без винятку викладачі кафедри на чолі із адміністрацією факультету активно задіяні у Спартакіаді здоров’я https://nubip.edu.ua/node/55589
УСІ НА СТАРТ!
НАШІ СПОРТСМЕНКИ-ВОЛЕЙБОЛІСТКИ
Ми дуже раділи перемозі Людмили Смик на Чемпіонаті Європи з радіоорієнтування і щиро вітали молоду спортсменку та її тренера; уболівали за нашу баскетбольну команду; тренувалися на стадіоні – До звитяг! До перемог! https://nubip.edu.ua/node/64628
До Дня захисника України, яке традиційно святкують 14 жовтня, на стадіоні Національного університету біоресурсів і природокористування України серед студентів І-ІІ курсів відбулися військово-спортивні змагання «Патріот НУБіП України». https://nubip.edu.ua/node/65302
До Міжнародного дня студентського спорту відбулися масштабні спортивні змагання: установлено рекорд України з наймасовішого шахового турніру.
До нових успіхів, зі сподіваннями на нові перемоги ми упевнено крокуємо у завтрашній день.
Ірина Вакулик, доцент кафедри журналістики
та мовної комунікації
Натисніть «Подобається», щоб читати новини НУБіП України в Facebook