Кафедра журналістики та мовної комунікації

Медіалабораторія

 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
   
 
 
 
 

Спеціальність "Журналістика" гуманітарно-педагогічного факультету є однією з найцікавіших і найбільш затребуваних спеціальностей НУБіП України, актуальність і значущість якої зросли в період незламної боротьби українського народу за свободу, незалежність і територіальну цілісність. Університет на чолі з ректором академіком Станіславом Ніколаєнком робить усе для того, щоб здобувачі освіти за спеціальністю "Журналістика" мали можливість розвивати свої професійні навички.
Так, справжнім подарунком для студентів-журналістів, викладачів та й навчальному закладу загалом стало відкриття у переддень професійного свята працівників ЗМІ навчальної медіалабораторії кафедри журналістики та мовної комунікації, що є структурним підрозділом гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України.

 

Основними цілями та завдання лабораторії є: забезпечення практичного навчання студентів, можливість набуття досвіду та компетенцій у створенні телевізійного та радіопродукту; проведення на високому навчально-методичному рівні лабораторно-практичних занять, згідно з чинним навчальним планом; стимулювання студентів до позаудиторної роботи, до вдосконалення отриманих під час навчання вмінь і навичок; створення умов для проходження практик студентами; консультаційне забезпечення виконання творчих, бакалаврських робіт, наукових досліджень з питань журналістики; поширення інформації про діяльність Університету та його підрозділів, зокрема, про заходи й події, досягнення студентів та викладачів; формування позитивного іміджу Університету.

Медіалабораторія – це затишний творчий куточок, де студенти-журналісти освоюють нові медіаформати для створення власних медіапродуктів; відпрацьовують навички роботи у телевізійній та радіостудії, опрацьовують на практиці теоретичні знання щодо використання відео й аудіотехніки, освітлювальних приладів та іншої допоміжної техніки; пробують себе у ролі фоторепортерів, блогерів соціальних мереж, ведучих тощо. Відтак, у наших студентів з’явилось ще більше унікальних можливостей розкривати свої творчі здібності, а сучасне обладнання уможливлює досягнення вершин журналістської майстерності. Спробуємо заглянути за лаштунки медіалабораторії, щоб відчути магію творчого процесу.

Майбутні журналісти постійно перебувають у вирі університетських подій, адже життя в НУБіП України пропонує різноманітну палітру тем, а відтак, і інформаційних сюжетів для оперативного та ефективного висвітлення подій. Вибір актуальної теми є стартом для створення новинного матеріалу: редактор опрацьовує інформацію та створює телевізійний сценарій, для розкриття теми запрошуються спікери, які надають розгорнуті коментарі до події, далі з матеріалом працюють репортери або ведучі в студії.

Гордістю медіалабораторії є знімальний павільйон, який оснащений сучасним обладнанням. У цьому приміщенні навіть інша акустика, що досягається завдяки звукоізоляції – необхідної умови для чистоти запису звуку і захисту від різноманітних інтершумів. Процес зйомки відбувається чотирма камерами, які для комфортного монтажу налаштовані на різну масштабність кадру, що забезпечує її різноплановість. Для того, щоб «картинка» виглядала професійно, павільйон оснащений студійним заповнюючим світлом, софтбоксом – для усунення ефекту тіні на обличчях ведучих; хромакей (зелений фон) забезпечує перебування у віртуальній студії; ведучі використовують петличний мікрофон для коректного запису звуку і гостьові мікрофони – для запису радіомовлення. Медіалабораторія також оснащена трьома виїзними камерами для зйомок репортажів.

Відзняті відеоматеріали надходять в монтажний кабінет студентам-монтажерам, де і починається творчий процес, який вимагає багато зусиль: відбираються найкращі матеріали (з 2-3 год. хрометражу вихідного матеріалу в ефір потрапляє лише 2-3 хв.), робиться «зборка» сюжету (відео і аудіодоріжок), готові сюжети сполучаються із записами ведучого в студії, прорізається хромакей і заводиться ведучий у віртуальну студію.

Результатом колосальної колективної роботи є повний випуск новин. На сьогодні вже підготовлено 17 таких випусків, які опубліковані у відкритому для перегляду YouTube-каналі «Свій НУБіП», на який варто підписатись, щоб завжди бути у курсі університетських новин.
 Навчальну медіалабораторію створено на кафедрі журналістики і мовної комунікації гуманітарно-педагогічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України в липні 2018 року. Мета її роботи — забезпечити можливість проведення лабораторних та практичних занять з усіх навчальних дисциплін кафедри в умовах, найбільш наближених до сучасних високих стандартів професійної медійної галузі. Діяльність медіалабораторії спрямована насамперед на підготовку молодих спеціалістів до безпосередньої «польової» роботи в будь-якому типі ЗМІ.


Основними завданнями лабораторії є:
стимулювати студентів до позаудиторної роботи, до вдосконалення отриманих під час навчання вмінь і навичок;
  -забезпечити студентам можливість набуття досвіду та компетенцій у створенні телевізійного та радіо продукту;
  -надати можливість науково-педагогічним представникам кафедри викладати практичну частину навчальних дисциплін в умовах сучасної лабораторної бази та відповідних технічних засобів. 
 
Що забезпечує лабораторія в межах навчальних дисциплін кафедри журналістики і мовної комунікації: 
«Візуальні комунікації» — системне оволодіння студентами теоретичними та емпіричними основами методології візуальних досліджень; формування знань і навичок в галузі  візуальних комунікацій, необхідних у професійній діяльності журналіста; ознайомлення студентів зі специфікою візуальних комунікацій у виробничо-технічній сфері; формування навичок створення фото- та відеографічних візуальних об’єктів для публікації в ЗМІ.
 
 
 «Радіожурналістика та подкастинг» — навчання основам радіовиробництва: технічної організації звуку, збору, переробки та відтворення інформації, законам організації радіомовлення, особливостям жанрової та форматної диференціації радіотекстів.
 
 
 «Мультимедіапродукція» — формування практичних навичок за основними елементами мультимедіа, створення мультимедійних додатків, концептуалізації мультимедійного дискурсу.


 
 «Культура ефірного мовлення» — засвоєння студентами практичних навичок з культури ефірної мови, ознайомлення з характерними особливостями слова в ефірі, місцем усного слова в системі зображально-виражальних засобів документального журналістського аудіовізуального твору, мовностилістичними особливостями ефірного повідомлення, мовленнєвої культури і стилю у створенні аудіовізуального образу журналіста-комунікатора (ведучого) на екрані і в ефірі радіо, з логічними і психологічними аспектами виступу перед мікрофоном і в кадрі, жанрово-психологічними особливостями персоніфікованого повідомлення.
 
 
 
 «Кросмедійна журналістика» — демонстрація взаємодії новітніх і традиційних медіа, трансформаційних процесів сучасної медіаіндустрії; вироблення навичок розробляти та втілювати медійну ідею, організовувати роботу і працювати в кросмедійній редакції; самостійно створювати та редагувати мультимедійні тексти для кросмедійних платформ.
 
 «Інформаційні жанри в друкованих ЗМІ» — практична робота з вибору теми інформаційних матеріалів та їх написання; практичні навички роботи в інформаційних жанрах, необхідних для репортерської та редакторської роботи, зокрема в редакціях новин; формування уявлення про функціонування редакцій сучасних газет і журналів.

 
 «Аналітична журналістика» — формування у студентів професійних компетенцій і практичних навичок створення журналістських аналітичних творів у друкованих та аудіовізуальних ЗМІ.

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook