ХVІІ традиційний щорічний вебінар студенства та наукової молоді кафедри міжнародних відносин і суспільних наук
Традиційний науково-практичний вебінар «Дипломатія України в часи випробувань» відбувся у змішаному форматі в університетські дні науки, 02-го травня в ауд. 15, к. 1 і, як завжди, був організований кафедрою міжнародних відносин і суспільних наук (в.о. завідувача кафедри – к.і.н., доц. Хвіст В.О.) та активом науково-навчальних гуртків «Інформація і політика» та «Дипломатія і геополітика: співвідношення та взаємовпливи» (керівник науково-навчальних гуртків - к.і.н., доц. Асатуров С.К.).
Вже не вперше він мав статус Всеукраїнського, зібравши наукову молодь не лише вищів м. Київа, але й Луганська, Миколаїва, Полтави, Черкас й навіть низки шкільних установ, що стало тим більш важливим в тому числі й у контексті профорієнтаційної роботи кафедри напередодні часів визначення абітурієнтського загалу з місцем навчання по закінченні школи.
Вщент заповнена аудиторія не змогла прийняти усіх бажаючих, а всього у науковій зустрічі взяли участь понад 150 студентів, аспірантів та школярів старших класів та усіх, хто цікавиться історією міжнародних відносин та зовнішньої політики України, усі небайдужі до історичної долі нашої держави.
Коротким словом зібрання відкрив науковий керівник навчальних гуртків, доцент кафедри Асатуров С.К., переказавши слово для привітання деканові гуманітарно-педагогічного факультету, кандидатці філософських наук, професорці Савицькій І.М. «Від імені Національного університету біоресурсів і природокористування України, керівництва та всього колективу гуманітарно-педагогічного факультету, - сказала зокрема Інна Миколаївна, - вітаю вас на цьому важливому форумі, що він об’єднав молодих дослідників, експертів та зацікавлених осіб для обговорення нагальних питань української дипломатії. Ця конференція є важливим майданчиком для ґрунтовного аналізу сучасних викликів, що із ними стикається українська дипломатія, та напрацювання ефективних стратегій для їх подолання. Сподіваємося, що ваша активна участь, жваві дискусії та креативні ідеї допоможуть глибше зрозуміти ці виклики та запропонує шляхи зміцнення позицій нашої держави на міжнародній арені. Немов потужний вітер, що розгортає вітрила змін, українська дипломатія невпинно рухається вперед, долаючи виклики та відкриваючи нові перспективи для процвітання нації. У цьому невпинному русі ми бачимо силу духу українського народу, що він прагне миру, стабільності та процвітання для всього людства».
Декан побажала всім учасникам продуктивної роботи, цікавих дискусій та натхнення для подальших наукових пошуків та громадської діяльності на благо України!
Учасників молодіжного форуму привітав із свого африканського далека багаторічний друг і стейкхолдер кафедри, Надзвичайний і Повноважний Посол, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Демократичній Республіці Конго Василь Іванович Гамянін, що він відзначив надзвичайну важливість наукової діяльності юних початківців для теоретичного й практичного формування зовнішньополітичного курсу Держави на найближчу й стратегічну перспективи.
Напутніми словами молодих дослідників привітали завідувачка кафедри міжнародних відносин і суспільних наук, к.і.н, доц. Вікторія Хвіст та завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Чорноморського Національного університету імені Петра Могили м. Миколаїва, докт. політ. наук, проф. Олександр Шевчук, що вони побажали успіху роботі конференції, висловивши упевненість, що вона відкриє нові горизонти науково-дослідницької роботи молодих вчених та безумовно сприятиме підвищенню якості їх навчальних та загальноосвітніх знань.
Учасники хвилиною пам’яті вшанували тих, кого вже нема з нами через криваву агресію в Україні кремлівських вбивць.
Всього на виступи у пленарному засіданні записались більш 20 охочих.
А відкрила дискусію студенти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», НУБіП України (м. Київ, Україна): Кухар В.Р., бакалавриня 1-го курсу навчання групи МВ-24001 б, з темою виступу: «Від Будапештського меморандуму до сучасної дипломатії: які уроки має винести Україна?». Далі слово взяв Головко А.В., бакалавр 1-го курсу навчання групи МВ–2400й б «Європейська та євроатлантична інтеграція. Просування України до ЄС та НАТО: перспективи та сучасні реалії». Засідання продовжили Нечипорук Б. Р., бакалавриня 2-го курсу навчання групи МВ-23002 б із темою «Дипломатичний фронт України під час російської агресії: здобутки та виклики»; Вонсаровська К.Т., бакалавриня 3-го курсу навчання групи МВ-22001 б «Трансформація миротворчої діяльності у постбіполярний період»; Сивириненко А.В., бакалавриня 3-го курсу навчання групи МВ-22001 б «Українська дипломатія в умовах глобальних криз»; Стрілковський В.В., бакалавр 2-го року навчання гр. МВ-23002 б «Міжнародна дипломатія у вирішенні сучасних глобальних конфліктів».
Цікавим, на наш погляд, видався своєрідний блок доповідей, тематика яких безпосередньо відповідала проблематиці роботи вже названих науково-навчальних гуртків кафедри «Дипломатія і геополітика» та «Інформація і політика», а саме: Шундрика С.Ю., бакалавра 3-го року навчання гр. МВ-22001 «Вплив морської торгівлв на дипломатичні відносин України: уроки теорії А. Мехена для сучасності» та Карпова М.А., бакалавра 3-го року навчання гр. МВ-22001 б «Значення концепції «Rimland» Ніколаса Спайкмена для зовнішньополітичної стратегії України», а також Мельничука В.А., бакалавра 2-го року навчання гр. МВ-23002 б «Контент-аналіз міжнародних відносин у глобальному світі» та Майорова Н.І., бакалавра 2-го року навчання гр. МВ-23002 б «Інформаційний контент-аналіз у сфері міжнародних відносин».
Відзначимо одночасно науково цікаві й професійно підготовлені виступи наших юних колег з дружніх вищів: Дрозденко Христини та Кутузової Євгенії, студенток 291 групи спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіонаьні студії» Чорноморського національного університету імені Петра Могили, наук. кер.: д. політ наук, проф., завідувач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Шевчук О.В., «Українська дипломатія в ООН: стратегія захисту на міжнародній арені» та Петриченка Б.В., ОС магістра 1-го курсу навчання спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, науковий керівник: к. п. н., старший викладач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ратніков М.І. «Загрози застосування штучного інтелекту проти національної безпеки». І завершила панельну дискусію доповідь бакалаврині 1-го курсу навчання гр. МВ-24001 б Хоменко А.О. «Культурна дипломатія України: м’яка сила в умовах війни».
Таким чином, як бачимо, було заслухано всього 13 змістовно цікавих й науково насичених доповідей у тому числі – частина англійською мовою. Тому, без перебільшення, можна констатувати беззаперечний успіх чергового організованого гуртківцями кафедри наукового заходу і той факт, що усі поставлені завдання було виконано.
Цим, традиційним вже вебінаром, програму роботи гуртків на навчальний рік, що він завершується, вичерпано, на останніх засіданнях у травні буде проаналізовано підсумки роботи у навчальному році та, як завжди, накреслено орієнтири їх діяльності на наступний рік, а зараз вкотре побажаємо усім дотичним вдалої підготовки до чергової заліково-екзаменаційної сесії та складання іспитів виключно на високі позитивні оцінки!
Сергій Асатуров,
керівник оргкомітету вебінару