Genesis, Мінцифра та МОН провели другу конференцію Innovating Education 2.0 для ЗВО «Підходи неформальної освіти та інновації для українських ЗВО»
Конференція про неформальну освіту та інновації у ЗВО, яку організувала кофаундингова IT-компанія Genesis за підтримки МОН та Мінцифри пройшла 03 травня 2025 року. Учасники долучилися як офлайн так і онлайн. Ірина ЯКИМЧУК, завідувач відділення ІТ ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України» долучилася до участі безпосередньо у коференцзалі офісу Genesis.
Перед початком конференції було обговорення платформи Strum Ірини ЯКИМЧУК з Олексієм НІЩИКОМ, Education Operations Director у Genesis, яка подякувала за навчальні курси, два з яких вже впроваджені за освітньо-професійною програмою «Інженерія програмного забезпечення» ОС «Бакалавр».
Також на конференцію завітала викладач факультету ІТ НУБіП України — Олена КРИВОРУЧКО, професор, доктор технічних наук, яку ми знаємо з 2021 року, як науковця у галузі кібербезпеки.
З відеозверненням до учасників звернувся Михайло ФЕДОРОВ, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України. Програма заходу була насиченою, це і панельні дискусії, і виступи запрошених фахівців.
Панельна дискусія «Стратегія цифрового розвитку інновацій України до 2030 року». Модератором дискусії була Наталія МИКОЛЬСЬКА, виконавча директорка Спілки технологічного бізнесу Diia.City United.
Спікери: Оксана БЕРЕЖНА, генеральна директорка директорату інновацій та зв’язків науки з реальним сектором економіки Міністерства освіти та науки України; Сергій КВІТ, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Андрій ЗАІКІН, засновник та СЕО YEP Accelerator; Ксенія СЕМЕНОВА, виконувачка обов'язків ректора Державного університету «Київський авіаційний інститут».
Наступним став виступ «Співпраця з бізнесом як інструмент для впровадження інновацій в ЗВО», який було підготовлено компанією Genesis. У виступі були зазначені навчальні курси, які підготувала компанія для впровадження ЗВО в освітній процес під час підготовки бакалаврів та магістрів.
Виступ «Штучний інтелект для супроводу освітнього процесу» представив Олесь ДОБОСЕВИЧ, очільник факультету прикладних наук Українського Католицького Університету.
Панельна дискусія «Дискурс навколо штучного інтелекту в освіті». Модератором дискусії була Oлександра ТИРКАЛОВА, University Partnerships Lead, Genesis.
Спікери:
- Данило ЦЬВОК, Chief AI Officer Міністерства цифрової трансформації України.
- Дмитро ЗАВГОРОДНІЙ, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
- В'ячеслав МЄХ, керівник напрямку ШІ в Мрія.
- Георгій ШЕВЧЕНКО, декан факультету комп’ютерних наук Київської школи економіки.
- Олесь ДОБОСЕВИЧ, очільник факультету прикладних наук Українського католицького університету.
Завершальним блоком коференції стали воркшопи:
- «Студентське асистентство в УКУ: від ініціативи до традиції». Спікер — Ярослав ПРИТУЛА, перший проректор Українського католицького університету.
- «Емоційний інтелект викладача: як враховувати та працювати із емоційно-вольовою сферою?». Спікер — Ілля БАЧУРІН, тренер та методолог навчання компаній Fortune 500, cпівзасновник Product IT Foundation for Education.
- «Проєктний менеджмент: бізнес-підходи для організації робочого процесу викладача». Спікер — Андрій СКОРОМНИЙ, Delivery Manager, Promova.
Кожен з спікерів розкрив тему з теоретичної та практичної сторони, що спонукало присутніх долучитися до активної участі у воркшопі.
Конференція Innovating Education стала майданчиком для обміну досвідом між бізнесом, закладами освіти та державою з метою розвитку інноваційної країни, у якій технології та ІТ-освіта відіграють ключову роль.
Ірина ЯКИМЧУК,
завідувач відділення ІТ
Олена КРИВОРУЧКО,
професор факультету ІТ НУБіП України