ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження продовжує успішно надавати освітні послуги з мікрокваліфікацій для енергетичних компаній
ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження продовжує успішно надавати освітні послуги з мікрокваліфікацій для енергетичних компаній
5 квітня 2025 року
У відповідності до плану діяльності Кластера цифрової енергетики ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України у рамках програми підвищення кваліфікації провів навчання для інженерно-технічних працівників ПрАТ ДТЕК «Київські регіональні електромережі» та «Київські електромережі».
В програму мікрокваліфікацій увійшли розділи, узгоджені з департаментом локалізації втрат та збору даних як замовника послугию.
Колектив науково-педагогічних працівників інституту розробив модулі навчальної програми «Фахівець з експлуатації приладів обліку електроенергії» та навчально-методичне забезпечення, яке вже стало складовою платформи неформальної освіти ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження. В структуру курсу входять теоретичні та практичні модулі, тести для самопідготовки, медіа та відеоконтент. Це створює додаткові можливості для набуття слухачами нових фахових компетенцій.

Тривалість навчання згідно програми - 1 тиждень очного навчання, який включає 30 аудиторних годин, 19 годин лекцій та 11 годин лабораторних і практичних занять.
Заняття проводились у спеціалізованих навчально-наукових лабораторіях інституту, які мають сучасне обладнання та приладову базу.

Навчально-тематична програма передбачала розгляд актуальних тем електроенергетичної галузі: базовий курс теоретичних основ електротехніки, контроль та оцінювання показників якості електричної енергії в мережах 6 - 15 кВ, показники якості електричної енергії в системах енергоспоживання, джерела реактивної потужності, методи і засоби визначення схем включення електролічильників з вимірювальними трансформаторами струму та напруги, нормативні засади створення сучасних систем обліку електричної енергії, техніко-технічні рішення систем обліку електричної енергії, нанесення тавра на засоби вимірювальної техніки, технічні параметри та режими роботи мережевих, автономних та гібридних інверторів сонячних електростанцій, складання схем сонячної електростанції з мережевим та гібридним інверторами на базі VR-тренажера тощо.

З боку замовника заняття на тему: «Виявлення порушень в обліку електроенергії» проводили запрошені ментори – головні фахівці з локалізації втрат та збору даних ПрАТ ДТЕК «Київські регіональні мережі» Михайло Черненко і Андрій Миколаєнко.

Після кожного заняття певний час відводився для обговорення та дискусійних питань.


Для якісного опанування матеріалу в інституті розроблена платформа неформальної освіти з електронними методичними матеріалами, доступ до яких надається під час навчання на курсах.

З метою оцінювання якості освітнього процесу сертифікаційної програми було проведено анонімне анкетування слухачів, що дозволило отримати об'єктивний зворотний зв’язок. Підсумки однотижневої роботи показали ефективність освітньої послуги та спроможність для опанування програми слухачами. Така практика в інституту ведеться для адаптивного удосконалення навчальних програм.

Інтенсивне навчання завершилося успішним складанням учасниками фінальних тестових завдань.
На завершення, втомлені, але задоволені собою здобувачі, успішно пройшли анкетування та отримали сертифікати державного зразка.
Слухачі програми інженер ПрАТ ДТЕК «Київські регіональні електромережі» Владислав Журавель та провідний інженер центру по роботі з комерційними втратами департаменту з локалізації втрат та збору даних ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Ярослав Недзельський високо оцінили фаховий рівень викладачів та стан матеріально-технічної бази.







ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження постійно розширює коло освітніх послуг поза межами ліцензійної діяльності.
Зокрема, у 2025 році планується провести низку таких заходів зі спеціальності G3 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» для майже 200 слухачів.
Світлана Макаревич,
координатор з проєктної діяльності
ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження