До Міжнародного дня лісів: виїзне засідання ректорату пройшло на базі Боярської лісової дослідної станції (ВІДЕО)

21 березня 2025 року
Виїзне засідання ректорату під головуванням ректора Вадима ТКАЧУКА, приурочене до Міжнародного дня лісів, пройшло 21 березня (саме цього дня його відзначають на всій планеті) на базі Боярської лісової дослідної станції. І тематика його — «Інноваційні підходи до ведення лісового господарства у ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» — здавалося б, була суто виробничою. Якщо хочете, навіть прагматичною. Але прекрасний день серед лісових масивів, наповнений теплом і сонцем та гостинністю господарів подарував масу позитивних вражень.

На місці членів ректорату зустрічали директор господарства Анатолій КАРПУК та його заступники Олександр МЕЛЬНИК і Анатолій КРОЛЬ. Вони і представляли на різних локаціях господарські і навчальні можливості «Боярської ЛДС».

І першою з цих локацій став квартал 65 Боярського лісництва. Тут, розпочавши з історії ділянки господарі познайомили з досвідом впровадження та переходом до технології виконання лісогосподарських робіт з використанням багатофункціональної лісозаготівельної техніки — харвестерів та форвардерів (харвестер працював на прорідженні, відразу завантажуючи деревину на лісовоз IVEСO). Європа вже давно рухається в цьому напрямі, підкреслив Олександр МЕЛЬНИК.

Після переїзду до кварталу 412 Плесецького лісництва до представлення тутешньої частини навчально-виробничої бази долучився і його старший лісничий Василь БІЛЕКА. Тематика — формування «лісів майбутнього» на ділянках лісового фонду, знищених війною: екологічні виклики та пропоновані рішення. Вона дуже актуальна саме для цієї місцини: та частина цього кварталу — це лісовий масив, який на початку повномасштабного вторгнення рф зазнав удару двох російських ракет, потім за рік — що не вигоріло, то всохло — і підлягало суцільній санітарній рубці з подальшим відновленням лісових насаджень. Таке рішення прийняли і узгодили екологічна інспекція, Центральне міжрегіональне управління лісового господарства і «Боярська ЛДС». І от сьогодні своїми руками члени ректорату і допомагали боярським лісівникам: долучившись до відтворення лісу різними методами, зокрема за допомогою садильних труб та меча Колесова вони висаджували однорічні сіянці сосни звичайної, дуба звичайного, клена гостролистого, липи дрібнолистої та берези повислої, які були вирощені для поновлення лісових масивів станції. А з понеділка до цих робіт долучаються студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства.

 

 

 

 

 

 

 

Наступною локацією став 415 квартал того ж таки Плесецького лісництва. Тут розглядалися перспективи створення рекреаційного пункту, розвитку еколого-просвітницької мережі (вже готовий проєкт, що включає майже 18 тисяч гектарів) та навчально-науково-дослідного мисливського господарства Боярської лісової дослідної станції. Одним з напрямів якого є будівництво вольєрного господарства для оленя благородного, сарни європейської, свині дикої.

І заключною локацією став квартал 258 Плесецького лісництва. Тут мова йшла про оновлення матеріально-технічної бази господарства та його вплив на господарську, наукову і навчальну діяльність підприємства. Члени ректорату побачили в дії роботу потужного харвестера, проінвестованого нещодавно університетом, і почули розповідь про можливості цієї техніки.

 

Підбиваючи підсумки виїзного засідання ректорату, ректор Вадим ТКАЧУК відзначив ефективність і доцільність господарювання в Боярській лісовій дослідній станції та поставив перед її працівниками чергові завдання.


Пресслужба
 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook