Магістри-лісівники вивчали сучасні методи одержання високоякісного садивного матеріалу деревних рослин in vitro на виїзному занятті в Боярській ЛДС
05 березня до НДЛ біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» завітали студенти-магістри ННІ ЛіСПГ спеціальності «Лісове господарство» 1 року денної форми 2 групи вибіркового блоку вільного вибору за спеціальністю «Відтворення лісів та лісові меліорації» на практичне заняття «Сучасні методи одержання високоякісного садивного матеріалу деревних рослин in vitro».
Захід організований завідувачем НДЛ Біотехнології рослин ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», старшим викладачем кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України Оксаною ЧОРНОБРОВ у рамках вивчення навчальної дисципліни «Сучасні технології лісового насінництва».
Метою заходу було ознайомлення магістрів із інноваційними технологіями одержання високоякісного садивного матеріалу деревних рослин в умовах in vitro, їх перевагами та перспективами лісової біотехнології в цілому.
Заняття містило ознайомлення студентів із напрямами діяльності лабораторії, її структурою, обладнанням та приладами. Студенти ознайомилися зі структурою лабораторії, до складу якої входять приміщення для приготування живильних середовищ, стерилізаційна, «операційна», культуральна та адаптаційна.
Згідно програми заняття містило майстер-клас з приготування гормонального живильного середовища за прописом Мурасіге та Скуга та ознайомлення з методами стерилізації.
Окрім того, кожен зі студентів опанував методику роботи в ламінар-боксі та навчився субкультивувати деревні рослини in vitro на нові живильні середовища за використання різних типів експлантатів.
Наразі деревні рослини, культивовані магістрами, знаходяться у банку рослин in vitro.
У подальшому будемо фіксувати регенераційну здатність тканин та здійснювати добір оптимальних умов культивування.
Також програма заняття передбачала відвідування магістрами ДО «Український лісовий селекційний центр» для ознайомлення з основними напрямами діяльності.
Зокрема, начальники відділів аналітики та сертифікації лісового насіння і садивного матеріалу, лісопатології та моніторингу, селекції та районування акцентували увагу на основних завданнях, перспективами діяльності та викликах сьогодення.
Дякуємо усім учасникам за активну участь та зацікавленість у новітніх біотехнологічних дослідженнях!
Оксана ЧОРНОБРОВ,
доцент кафедри відтворення лісів
та лісових меліорацій