Підвищуємо якість підготовки фахівців для птахівничої галузі через різноманітні форми співпраці зі стейкхолдерами
Підвищуємо якість підготовки фахівців для птахівничої галузі через різноманітні форми співпраці зі стейкхолдерами
5 лютого 2025 року
Підготовка фахівців для птахівничої галузі, що спроможні організувати ведення технологічного процесу виробництва і переробки продукції птахівництва за вимогами сьогодення, можлива за широкого залучення стейкхолдерів, які за врахування власного досвіду й бачення функціонування і розвитку галузі сприяють зростанню якості надання освітніх послуг. Запрошення до участі у навчальному процесі представників всесвітньо відомих компаній, що визначають тренди розвитку птахівництва, є сталою практикою при підготовці фахівців у Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
Однією з таких компаній є нідерландська «VencomaticGroupBV». Компанія — один з лідерів серед розробників технологічного обладнання для птахівництва у світі і нині представляє такі бренди як «AgroSupply», «Prinzen», «Vencomatic», «VanGent».
Кафедра технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві має багаторічний успішний досвід співпраці з компанією — це і онлайн-лекції зарубіжних науковців і практиків для здобувачів освіти різних освітніх рівнів, і зустрічі зі студентами на лекціях, де є можливості не тільки ознайомитись з сучасними інноваціями галузі, але й задати питання і отримати вичерпні відповіді на них, і постійна комунікація науково-педагогічних працівників як з представниками компанії, так і з їх клієнтами — вітчизняними виробниками птахівничої продукції, що надає можливості ознайомлення з досвідом роботи за використання технологічного обладнання.
Тривала конструктивна співпраця набирає обертів — компанія передала Демо версію системи утримання батьківського поголів’я курей яєчного і м’ясного напрямів продуктивності з метою використання в освітньому процесі, яке й було встановлено в Навчально-виставковому павільйоні технологічного обладнання птахівництва кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві.
Виробники племінної продукції в багатьох країнах успішно використовують гніздо «Ван Гент» («Van Gent Nest») задля ефективного виробництва інкубаційних яєць — через мінімізацію кількості «підлогових» яєць, підвищення їх виходу. Багаторічний досвід розробників технологічного обладнання дозволив отримати міцну і просту конструкцію гнізда, яке можна доволі легко встановлювати і очищати. Врахування особливостей гніздової поведінки птахів, соціальної взаємодії між особинами при проєктуванні обладнання дозволяє забезпечити їх благополуччя за утримання в промислових пташниках. Автоматизована система контролю знаходження несучки в гнізді запобігає його забрудненню та оптимізації часу використання. Встановлення окремих частин і рейок з тропічної твердої деревини, оцинкованої опорної системи гнізда, поряд з оптимальними для птиці розмірами, використання спеціальних чохлів для запобігання забрудненню яєць при транспортуванні забезпечує поєднання екологічності виробництва і біобезпеки, благополуччя птиці і зручність у користуванні для персоналу.
Під час зустрічі науково-педагогічних працівників кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві з представником компанії «VencomaticGroupBV» Тетяною АЛІФАНОВОЮ, представником ТОВ «ВАДА» Іваном МУРЖЕЮ були обговорені питання подальшої співпраці щодо практичної підготовки студентів факультету тваринництва та водних біоресурсів на птахівничих підприємствах, їх подальшого працевлаштування, а також можливості підвищення кваліфікації представників компаній через навчання в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
Щиро дякуємо пані Тетяні та пану Івану за надане технологічне обладнання для використання в освітньому процесі підготовки фахівців різних спеціальностей Університету!
Наталія ПРОКОПЕНКО,
професор кафедри технологій
у птахівництві, свинарстві та вівчарстві