Першокурсниця Ірина Половинка: найкращі викладачі – ті, хто запалюють вогонь у серцях своїх студентів
Я завжди мріяла працювати в лабораторії, проводити всілякі експерименти та досліди. Особливо хотілося опанувати професію, пов'язану з генетикою. За пів року до закінчення школи почала шукати спеціальності, які підійшли б за цими критеріями, і в результаті знайшла — «Біотехнології та біоінженерія». Це саме те, що хотілося. Не знаю, як там буде далі, але зараз, обравши саме цю спеціальність в НУБіП України, відчуваю, що я не помилилася.
«Біотехнології та біоінженерія» — це подорож у світ, де наука перетинається з практичним застосуванням. І саме в Національному університеті біоресурсів та природокористування України можливо, крім теорії, отримувати ще й практичні навички, що важливо для майбутньої спеціальності. У нас викладають прекрасні викладачі: з ними цікаво! Спробую проілюструвати на прикладі предмету «Загальна біотехнологія»: нам розповідали, що і як робиться, ми працювали за ламінарними боксами, навчилися їх підготовлювати та працювати в них, вивчали приготування живильного середовища (наприклад, середовище Мурасіге-Скуга) та подальші дії після його заливання в пробірки. А ще навчилися стерилізувати матеріал для калюсу та готувати розчин для стерилізації, після дослідів аналізували результати, спостерігали закономірності та відмінності. Вирощування рослин на живильних середовищах було цікавим, мені дуже сподобалося. Нам терпляче пояснювали всі процеси, і це дуже допомагало в навчанні.
Ще дуже цікавим предметом була фізика. На парах ми вивчали основні закони, потрібні для нашої спеціальності, проводили цікаві досліди, більшість яких корисно знати просто для життя.
Виявляється, вчити біотехнології дуже цікаво, бо у різних лабораторіях ми мали змогу отримати (повторюся, але ж факт!) практичні навички та закріпити теорію, отриману на лекційних заняттях.
Також в університеті є багато цікавих гуртків. Я займалася в одному з них — «Біосенсорні системи», і це справді захоплююче. Його веде старша викладачка Оксана Таран. Тут я дізналася багато нового, наприклад, що таке рефрактометр, або що то за штука — колоночна хроматографія, проводили центрифугування, виділяли ДНК з певних рослин. Вдосконалювали знання з англійської мови, бо це дає більше можливостей для розвитку, ходила вболівати за свій факультет, і найвражаючим було перетягування канату. Там така атмосфера була: адреналін просто був на максимумі! Взагалі, усі спортивні заходи — то супер.
Ще особливо запам’ятався тренінг від «Carlsberg Ukraine» та «FAST». Це стовідсотково найяскравіший захід. Ми вивчали види небезпеки, цікаві факти, намагалися зрозуміти по фото, які правила безпеки порушуються. Ще мені дуже сподобалося вивчення надання першої допомоги постраждалому: нарешті дізналася, як правильно виконувати, наприклад, непрямий масаж серця, допомогти людині без свідомості, як правильно накладати турнікет (ось це — особливо, бо все не могла зрозуміти, як правильно користуватися).
Сесія також прийшла і пройшла швидко, як на мій погляд. Звичайно, важко складати 6-7 екзаменів, але ми з цим впоралися. Викладачі ставилися до нас з розумінням, бо ми тільки перший курс, а ще й повітряні тривоги, і я за це їм дуже вдячна.
Отже, що можу сказати? Як чудово, що маю змогу вчитися у цьому прекрасному університеті, на дуже класній та затребуваній спеціальності. Звичайно, не все так легко і просто, але від навчання також можна отримувати задоволення. Сподіваюсь, що решті теж тут подобається. Я відчуваю себе неймовірно щасливою! Взагалі, навчання на спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» стало для мене свого роду джерелом натхнення: вірю, що мої знання принесуть користь суспільству та зроблять цей світ трішечки кращим.
Хочу подякувати усім нашим викладачам, які привили таку любов до спеціальності. Завдяки їм мені хочеться більше і більше вчитися, дізнаватися нове. Дякую за розуміння, вміння цікаво подати матеріал і ще більше заохотити молодь до набуття нових знань.
Ірина Половинка,
студентка 1-го курсу
факультету захисту рослин, біотехнологій та екології