Нові країни – нові можливості: враження студентів економічного факультету про навчання в університетах-партнерах за Erasmus+
Навіть в умовах повномасштабної російської війни, студенти економічного факультету активно здійснюють міжнародну діяльність та приймають участь у міжнародних освітніх програмах. Про важливий досвід та яскраві враження від міжнародних активностей вони діляться зі своїми друзями й одногрупниками, щоб і надалі мотивувати студентство для відкриття нових країн та можливостей.
Анна ПАВЛОВА, студентка першого курсу магістратури спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», у 2024 р. брала участь у Програмі ЄС Erasmus+ в Університеті технологій та мистецтв (University of Technology and Arts) у місті Варшава.
За словами Анни, навчання у Польщі підвищило її самостійність та відповідальність за результати у навчанні й розвитку професійних навичок. Спільна робота над освітніми кейсами зі студентами з Туреччини, Ірану, Індії, Азербайджану, Киргизстану, Узбекистану та Казахстану значно розширила світосприйняття та розуміння різних підходів до вирішення завдань. Важливим досвідом під час програми стало вивчення макроекономічних показників різних країн та їхнього впливу на міжнародні ринки. Учасники Програми ЄС Erasmus+ досліджували динаміку ряду показників (зокрема, ВВП, рівень безробіття та інфляції) та аналізували їх роль та впливи на формування економічної політики певних країн. Кожен студент мав можливість поділитися досвідом своєї країни, що значно збагатило навчальний процес. В результаті такої активності, учасники краще зрозуміли економічні реалії інших держав і побачили, як різні фактори впливають на розвиток економік у глобальному контексті; проаналізували роль міжнародного співробітництва у вирішенні глобальних економічних викликів.
Андрій ЗАЙЧЕНКО, студент четвертого курсу бакалаврату, спеціальності «Підприємництво та торгівля» навчався за Програмою ЄС Erasmus+ в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт (Fachhoschule Wiener Neustadt) (Австрія).
Андрій переконаний, що навчання за програмою Erasmus+ в Університеті прикладних наук Вінер-Нойштадт (FHWN) пропонує унікальний досвід, поєднуючи високий рівень академічної підготовки з практичним підходом. Студенти мали змогу навчатись англійською мовою, працювати над реальними завданнями-кейсами та обирати курси з різних галузей, таких як бізнес, технології чи інженерія. Викладачі у більшості випадків — це працівники великих корпорацій (Erste bank, Sparkasse). Університет прикладних наук Вінер-Нойштадт має сучасну інфраструктуру та підтримує міжнародну інтеграцію на всіх рівнях. Його розташування поблизу Відня додає можливостей для подорожей і знайомства з австрійською культурою, адже дорога до Відня займає всього 30 хвилин швидкісним потягом.
Анастасія АНТИПЕНКО, студентка четвертого курсу бакалаврату, спеціальності «Підприємництво та торгівля» приймала участь у літньому семестрі бакалаврської програми у галузі сільського господарства Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (HSWT Hochschule für angewandte Wissenschaften Weihenstephan-Triesdorf) протягом 22 квітня – 12 липня 2024 року.
Під керівництвом досвідчених викладачів студенти з різних країн мали гарну нагоду дізнатися про особливості сільськогосподарської та харчової промисловості в Німеччині та про сучасні тенденції розвитку цих галузей. Анастасія відмітила, що дане стажування їй дуже сподобалося. Під час занять викладачі розглядали практичні приклади для підтвердження теоретичних знань з кожного предмету. Ще приємно вразила й відкритість викладачів, адже не було теми, про яку студенти не могли б запитати; в цілому адміністрація та викладачі щиро допомагали іноземним студентам під час мобільності.
Також це був гарний досвід для практики англійської мови та розуміння, що не варто соромитися своєї англійської та акценту. У програмі приймали участь молоді люди з багатьох країн світу, і у кожного своя вимова та стиль мовлення, але всі разом спілкуються англійською та розвиваються, отож мовний бар’єр швидко зникає. Таким чином, під час навчальних семінарів та незабутніх екскурсій, учасники стажування удосконалили не тільки свої мовні навички, а й активно розвивали свій особистий і професійний потенціал.
Анастасія впевнено резюмує: «Я не шкодую, що брала участь у літньому семестрі бакалаврської програми у галузі сільського господарства Університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф. Завдяки цьому я змогла порівняти навчання в Німеччині та Україні; покращити свої навички англійської та німецької мов; познайомитися з різними людьми. Крім навчального контенту, літній семестр сприяв відкриттю культурної спадщини Німеччини. Це цікавий і чудовий досвід, який я б рекомендувала пройти кожному!»
Олександра СИЛЬЧЕНКО, студентка четвертого курсу бакалаврату, спеціальності «Підприємництво та торгівля» протягом осіннього семестру 2024-2025 н.р. продовжила стажування у Латвійському університеті наук про життя та технологій (Latvia University of Life Sciences and Technologies) в рамках Програми ЄС Erasmus+, проєкту Erasmus+.
Олександра вивчала інноваційні методи управління бізнесом, міжкультурне спілкування та бізнес-планування. Особливим досвідом її стажування став культурний обмін, який дозволив зануритися в різноманітність традицій і звичаїв інших країн, насамперед Латвії. Олександра завела нові дружні стосунки з однолітками з різних куточків світу, що стало важливим елементом її міжнародного досвіду. Вона також отримала можливість покращити свої мовні навички, спілкуючись з людьми з різних країн.
Тетяна ДОБРОВОЛЬСЬКА, студентка третього курсу спеціальності 051 – Економіка, ОП «Міжнародна економіка» поєднує навчання в НУБіП України з навчанням в Університеті Люксембургу (University of Luxembourg) за спеціальністю «Бухгалтерський облік та податки», оскільки переконана, що у сучасному світі бізнесу важливо опанувати як засади організації міжнародної економічної діяльності, так і фахово знати системи обліку і оподаткування європейських країн.
Навчання в Університеті Люксембургу французькою, а це не завжди легко, адже потрібно постійно працювати з новою термінологією і складними концепціями. На думку Тетяни, попри всі складнощі, досвід навчання в європейському вузі є неймовірно важливим для її розвитку, адже він сприяє не тільки професійному зростанню, але й особистісному розвитку. За словами дівчини: «Подолання викликів сьогодні – сприяють росту і формуванню більш стійкої та впевненої особистості завтра…».
Тетяна СВЕНЦІЦЬКА та Анна МИХАЙЛЮК, студентки четвертого курсу спеціальності 051 – Економіка, ОП «Міжнародна економіка» також успішно здобувають франко-український диплом у Лотаринзькому університеті у Франції, де вже опановано такі дисципліни, як «Управління мультикультурними командами», «Проєктний менеджмент», «Переговори в міжнародному середовищі», «Маркетинг» та інші. Заняття проводяться трьома мовами: українською, французькою та англійською, що сприяє не лише професійному, а й мовному розвитку.
За словами Тетяни, дівчата активно займаються волонтерською діяльністю, беруть участь у студентських заходах та організовують власні. Одним із останніх проєктів був Вертеп, який наші студенти представили в центрі міста та в університеті, щоб ознайомити французів із українськими традиціями та звичаями. Це все допомагає Тетяні та Анні формувати важливі організаційні та соціальні навички, а також сприяє культурному обміну між представниками країн.
Олександра ІЛЬЧУК, третьокурсниця ОП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» спеціальності 071 «Облік і оподаткування» протягом осіннього семестру також отримала позитивний досвід навчання у Бернському університеті (Швейцарія).
Олександра успішно завершила вивчення семестрових дисциплін у НУБіП України та пропрацювала наступні курси німецькою мовою в Університеті Берна (Unibern).
Навчання в НУБіП України та в європейському університеті — це мій особистий свідомий вибір, і я вдячна всім викладачам та мамі за натхнення, підтримку та мотивацію під час мого такого професійного зростання.
«Поєднання знань та досвіду при отриманні фаху у провідному українському університеті та вивчення курсів у Швейцарії, а саме Вступ до Вищої Математики та Статистики І+ІІ, Менеджмент, Фінансовий облік I - Основні принципи, Аналіз даних в економіці допомагають мені знайти відповіді на актуальні для мене питання та дають впевненість, що я рухаюсь у правильному напрямку в часи викликів сьогодення!» — підсумовує Олександра.
Перебуваючи у Швейцарії, Олександра разом із українськими родинами та волонтерами організовує благодійні ярмарки для місцевих жителів, де продають свої hand-made сувеніри, а зібрані кошти передають на потреби українських військових.
Протягом 16-20 вересня 2024 р. була проведена літня школа «Sustainable State of Nature» у Вроцлавському університеті наук про життя (Wrocław University of Environmental and Life Sciences) (Польща). Студентки економічного факультету — Катерина КОСТЮК та Юлія ЛЮБАР активно приймали участь у її роботі.
Катерина КОСТЮК, студентка першого курсу магістратури спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», відмічає, що міжнародні програми стали для неї цінним досвідом, який дозволив поєднати навчання з міжкультурною комунікацією та розширити її професійні горизонти. Як студентка магістерської програми «Фінанси, банківська справа, страхування та фондові ринки», Катерина особливо оцінила економічний аспект обговорень у рамках літньої школи, які стосувалися впровадження сталого розвитку у фінансовий сектор.
Програма заходу охоплювала різні тематичні лекції, практичні заняття, які були спрямовані на розуміння важливості природоохоронних ініціатив у сучасному світі.
Однією з головних переваг цієї програми обміну була можливість співпраці з іноземними студентами та викладачами, що сприяло розвитку її навичок комунікації англійською мовою, а також міждисциплінарного підходу до вирішення актуальних проблем. Участь у літній школі дозволила отримати уявлення про різні практики сталого розвитку в Європі, що надихає на впровадження нових підходів у майбутній професійній діяльності.
Катерина впевнена, що міжнародні програми, такі як ця літня школа, є надзвичайно важливими для формування конкурентоспроможного фахівця. Вони дозволяють не лише здобути нові знання, але й знайти однодумців та розширити професійну мережу. Такий досвід мотивує до постійного розвитку та впевненості у тому, що знання та ідеї, отримані під час міжнародних заходів, можуть мати значний вплив на суспільство та економіку.
Юлія ЛЮБАР, студентка третього курсу спеціальності «Підприємництво та торгівля» була вражена як насиченою програмою заходів літньої школи «Sustainable State of Nature» у Вроцлавському університеті наук про життя, так і високим рівнем її організації.
Найбільше сподобався індивідуальний та неформальний підхід до навчання. Традиційне навчання в аудиторії доповнювалося відвідуванням підприємств та організацій, що допомагало краще зрозуміти теми навчальних курсів.
Участь у літній школі принесла сучасні знання з проблем та практик сталого розвитку європейських країн, новий безцінний досвід, який слід впроваджувати в Україні, а також розширила коло спілкування з студентами з Польщі та інших європейських країн. Літня школа у Польщі залишила теплі спогади про зустрічі з новими друзями, що надихають розвиватися й надалі!
Таким чином, всі активні та амбітні студенти НУБіП України, які знають іноземні мови, мають можливість навчатись й проходити стажування у провідних університетах світу за різними програмами. Це досвід, який не зрівняється ні з чим. Отож, напередодні весняного семестру у НУБіП України з новими силами плануємо й надалі міжнародні активності, щоб отримати важливий досвід та знання!
Тетяна КУЦЬ,
заступник декана економічного факультету
з міжнародної діяльності