Мандрівка рідною Україною

10 січня 2025 року
НУБіП України

    Студенти-журналісти 2 і 3 курсів разом зі своїми кураторами Ніною Степанівною Степаненко та Миколою Івановичем Степаненком домовилися про те, що на зимових канікулах не забуватимуть про своє духовне впотужнення. Вони вирішили здійснювати віртуальні мандрівки рідною Україною. На духовно-інтелектуальну гостину запрошує до міста Бахмача Вероніка Пушенко. Приєднуйтеся до нашої уявної подорожі. Ось вона, уважно вглядайтеся в кадри сюжету – не пошкодуєте, переконаєтеся – який же багатий і неповторний край, у якому ми народилися та зростаємо.

Своїми враженнями поділилися студенти.

Олександра Дівніч, 2 курс:

  - Вероніка Пушенко презентувала нам своє рідне місто Бахмач, якому цього року виповнилося 157 років. Я приємно вражена, наскільки детально і з любов’ю вона підійшла до створення своєї розповіді. 50 слайдів, кожен з яких був наповнений історією та гарно оформлений. Завдяки цьому вдалося створити атмосферу справжнього екскурсу не тільки у просторі – містом, – а й у часі. Мені особливо сподобалось фотонаповнення Історичні фотографії міста докладніше розкривають його минувшину, наче переносять нас із епохи в епоху. Вдячна Вероніці за те, що вона відкрила нам історичні пласти Бахмача – захотілося відвідати це місто особисто. Завершиться війна – і помандрую.

Оля Крисюк, 2 курс:

- Якщо історія – це голос минулого, який прагне бути почутим, то презентація до 157-річчя Бахмача стала його гучним і впевненим звучанням. У центрі уваги цього заходу – не просто факти, дати та події, а жива розповідь про місто, яке пережило злети й падіння, але ніколи не втрачало своєї ідентичності. Як читач , я була вражена тим, як майстерно Вероніка змогла перетворити архівні документи на яскраву історію, що оживає перед очима. Починаючи з першої письмової згадки у 1147 році, Бахмач постав як давньоруський форпост Чернігівського князівства, що відігравав важливу роль у міжусобних війнах Мономаховичів.

Архівні описи укріплень міста у 1654 році та розповіді про грамоту Богдана Хмельницького, що передав Бахмач у володіння ніжинському полковникові Івану Золотаренкові, викликали відчуття, ніби ми подорожуємо в часі. Згадки про монголо-татарське нашестя та відродження Бахмача через століття під владою Великого князівства Литовського, Московії, а згодом Речі Посполитої, дали зрозуміти, наскільки міцним і незламним було це місто. Окремо хочеться відзначити, як точно збережено баланс між фактами та емоціями. Наприклад, розповідь про чумацькі корпорації, що стали символом торговельної активності Бахмача, і про будівництво залізниці, яке перетворило місто на важливий транспортний вузол.

Ця презентація не просто розповідь про минуле, це нагадування про те, що історія формується щодня. І те, як Бахмач буде виглядати завтра, залежить від тих, хто сьогодні пам’ятає своє вчора. Бахмач – більше, ніж місто. Це жива історія, яка заслуговує на те, щоб про неї говорити з гордістю. Я вдячна за змогу стати частиною цієї розповіді.

Віталіна Заєць, 2 курс:

- Попри складні часи, нам все одно вдається гуртуватися навколо спільної та корисної справи. Нещодавно ми здійснили віртуальну мандрівку до чудового міста Бахмач, що розкинулося на теренах священної Чернігівської землі. Це – унікальна змога познайомитися з новим містом, його культурною та історичною спадщиною, навіть не виходячи з дому. Що б хотілося відзначити? Перш за все, структурованість поданого матеріалу: віртуальна мандрівка складається з окремих логічно послідовних частин, які поступово занурюють у глибинну історію міста. Від загальних ознайомлювальних фактів до детальних оповідей про ключові події, визначні дати, місця і цікавинки - усе продумано ретельно, до дрібниць.

На особливу увагу заслуговує візуальний складник: оформлення презентації витримане у приємних відтінках теплих кольорів, що створює додатковий гармонійний фон для кращого сприйняття. Фотографії, вирізки з газет, документів допомагають створити ефект присутності: відчути атмосферу міста, побачити його риси, архітектурні особливості та природну красу, що є важливим для віртуальної подорожі.

Історичний контекст у мандрівці висвітлений надзвичайно вдало: не лише перераховано ключові дати та події, але й подано їхні цікаві подробиці, що в подальшому мало значення для розвитку міста. Важливість Бахмача як залізничного вузла, події Української революції, Голодомору 1932-1933 років, становлення міста тощо викладено у формі, яка привертає увагу та пробуджує інтерес до подальшого ознайомлення.

Що можна вдосконалити? Можливо, доповненням могли б стати розповіді очевидців, а також фотографії сучасного вигляду міста Бахмач.
Як підсумок вирізняємо таке: віртуальна мандрівка до славетного містечка Бахмач удалася на славу!

Катерина Домбровська, 3 курс.

- Оригінальна ідея, яку ми майстерно втілюємо. Віртуальне видається реальним. Я насправді побувала в Бахмачі, удихнула запах його терпкої і солодкої історії, погордилася величним сьогоденням. Невимовно боляче, що рашисти втручаються в український простір, намагаються повернути колесо історії назад – в «совєцьку» імперію. Їм це не під силу, бо постане суцільною лавиною проти ворогів Бахмач, Батурин, уся Україна. Велика подяка Вероніці Пушенко за майстерно змодельований текстовий та візуалізаційний сюжети.

Чекаємо на нові екскурсії!

Крістіна Іванова, студентка 2 курсу
спеціальності «Журналістика»

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook