Не просто профорієнтаційна робота, а задушевна розмова про НУБіП
Не просто профорієнтаційна робота, а задушевна розмова про НУБіП
10 січня 2025 року
Національний університет біоресурсів і природокористування України рекламувати не треба. Про цей заклад освіти в нашій державі знають багато. І не лише тому, що він столичний. Хто цікавиться розвитком національної освіти, відразу запримічає, що НУБіП достойно представлений у всіх рейтингах, і міжнародних також. Полтавським освітянам добре відомий цей храм науки, ця кузня кваліфікованих кадрів. Як виявилося, чимало наших випускників навчаються на різних факультетах університету.
Цьогоріч педагогам Полтавщини про НУБіП розповідали його викладачі — кандидат філологічних наук, доцент Ніна Степаненко й доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко. Добре пам’ятається конструктивна розмова, яку вели торік ці науковці з нашими педагогами. На зустріч-2025 завітали вчителі з різних сільських та міських шкіл. Не йшлося про величні досягнення університету, як зазвичай це має місце на таких дійствах, не було словесної патетики. Конкретні епізоди з життя НУБіПу (ті, що вже стали історією, й ті, що репрезентують натеперішній день), віртуальна екскурсія його корпусами, територією, а особливо Ботанічним садом зохопили присутніх. Мовлено про різні спеціальності, а найбільше — про журналістику. І це закономірно, адже Ніна Степанівна й Микола Іванович працюють на кафедрі журналістики та мовної комунікації. Учителі активно влилися в конструктивну розмову, ставили питання, прагнули якнайбільше довідатися про університет, щоб передати конкретну інформацію своїм вихованцям і про зміст освіти в університеті, і про її форму, і про виховну роботу, і про фінансові справи, і про гуртожитки, і про багато-багато інших речей.
Отож можна сподіватися, що випускники полтавських шкіл поповнять студентську сім’ю НУБіПу. Діалог науковців із педагогами вдався. Канал спілкування налагоджено. Хочеться, щоб якнайшвидше в Україні запанував мир, щоб робочий ритм наших школярів, студентів не переривала повітряна тривога. Хай так буде!
Ольга Коваленко,
завідувач відділу розвитку суспільних,
завідувач відділу розвитку суспільних,
гуманітарних та мистецьких дисциплін
Полтавської академії неперервної освіти
імені М.В. Остроградського
імені М.В. Остроградського
Наталія Адамчук,
доцент кафедри журналістики
доцент кафедри журналістики
та мовної комунікації НУБіП