Новий рік – нові стипендії

8 січня 2025 року
У новий рік — з новими стипендіями. Ну, не те щоб стипендіями у їх академічному значенні, але суттєвим до них доповненням. Мова про, скажімо так, додаткові фінансові виплати від роботодавців кращим студентам або тим, хто цього край потребує. Причому на різних спеціальностях при їх призначенні домінували різні підходи — стейкхолдерів (які оцінюють претендентів з суто професійної точки зору і вбачають в них потенційне кадрове поповнення) та студентства, для якого важливий і соціальний аспект.

Так, цьогоріч троє студентів факультету ветеринарної медицини отримали сертифікати на щомісячні стипендії на 2024-2025 навчальний рік від знаного виробника біопрепаратів — ТОВ «БІОТЕСТЛАБ». Це — результат конкурсу наукових робіт серед магістрів спеціальності «Ветеринарна медицина».

Наші партнери були дуже вражені рівнем знань учасників конкурсу, які в ході спілкування давали правильні відповіді на фахові запитання членів комісії, не приховує задоволення заступник декана факультету ветеринарної медицини Юрій Жук. Причому свої наукові роботи, які отримали високу оцінку практиків, магістри готували без наукових керівників!

1-ше місце виборов шестикурсник Сергій Марценюк: його наукова робота «Розробка нових вакцин проти африканської чуми свиней: аналіз перспектив і складнощів розробки ефективної вакцини проти вірусу АЧС» була оцінена сертифікатом на стипендію 5 тисяч гривень на місяць.
Нам дали на розгляд 8 тем — 4 зі свинарства і ще стільки ж із птахівництва, — говорить переможець. Я вибрав з них проблематику нових вакцин проти африканської чуми свиней, бо свого часу готував з неї курсову, робив презентації. Тобто тема була знайома і я готовий був до будь-яких запитань від членів комісії. Тож додаткових п’ять тисяч гривень до стипендії — це якраз той результат, коли заробляєш розумом, а не вантажником чи офіціантом…

Сертифікат на стипендію в 3 тисячі гривень за 2-ге місце дістався Дар’ї Козуб за наукову роботу «Вакцинація проти хвороби Ньюкасла: порівняльний аналіз ефективності використання живих і інактивованих вакцин різних виробників, які присутні на ринку України», а сертифікат на 2 тисячі гривень за 3-тє місцеСофії Клименко («Розробка оральних вакцин для птахівництва: дослідження можливостей та перспектив створення вакцин, які можна вводити через корм або воду»). А одноразові подарункові сертифікати номіналом у 2 тисячі гривень отримали Іванна Тюфанова та Антон Качан.

Вручаючи сертифікати, генеральний директор ТОВ «ТД Біотестлаб» Сергій Семенов відзначив: приємно вражений змінами, які відбуваються на факультеті, тож компанія завжди із задоволення підтримуватиме і його, і його здобувачів, яких буде рада бачити у себе, на сучасному біотехнологічному підприємстві. Таке визнання дорогого варте, адже «Біотестлаб» — українська компанія, яка більше 30 років спеціалізується на розробці, виробництві та реалізації ветеринарних препаратів і входить у ТОП-20 світових лідерів за асортиментом вакцин.

А кілька студентів агробіологічного факультету дістали стипендіальну підтримку від громадської організації «Міжнародна спілка бізнесменів України та Туреччини». Вже другий рік вона виділяє свої стипендії студентам-агрономам, а на їх розподіл впливає думка і рішення сенату студентської організації факультету. Враховується як високий рейтинговий бал чи жага до навчання, активна участь у мистецьких заходах, так і соціальний стан претендентів — з малозабезпечених родин, сиріт, студентів, які постраждали в наслідок російсько-української війни тощо. Цьогоріч серед кандидатів — знову Данило Юрічев, Іван Сиригін, Микола Свірілін, Максим Середюк, Дмитро Ємець, до яких додалися Олена Загаєвська, Богдан Касян, Любов Тхорик.

У кожного з нас своя складна доля, ділиться спогадами Данило Юрічев. Наприклад, наша родина була змушена переїжджати і втрачати домівку двічі: у 2014 році, коли розпочиналася повномасштабна війна з російським агресором, — з Донеччини, а за десять років потому — і з-під багатостраждальної Бучі. І то неправда, що час лікує: він лише консервує минуле…

Єлізавета Махонюк
 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook