Результати діяльності колективу факультету ветеринарної медицини у 2024 році та завдання на 2025 рік
19 грудня 2024 р. відбувся звіт «Про результати діяльності факультету ветеринарної медицини у 2024 році в умовах воєнного стану та завдання на 2025 рік».
В засіданні трудового колективу факультету взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова і заступник голови ради роботодавців факультету Сергій Ничик.
На початку засідання було вшановано всіх тих, хто поклав своє життя за нашу свободу у війні росії проти України.
У звітній доповіді декан факультету Микола Цвіліховський відзначив, що незважаючи на воєнний стан і глобальні виклики, факультет продовжив динамічний розвиток, реалізуючи стратегічну мету і завдання, визначені Законом України «Про вищу освіту», закріплені в Статуті та програмі розвитку університету «Голосіївська ініціатива 2025».
Впродовж року здійснювалась системна робота з оптимізації структури управління, оновлення кадрів, що дозволило поліпшити якість підготовки здобувачів вищої освіти, покращити наукову, методичну та виховну роботу. Наразі нагальне завдання колективу факультету — рухатись у напрямку Міжнародної акредитації, надалі поліпшувати якість освітньо-виховного і науково-інноваційного процесів, забезпечувати конкуренто-спроможність випускників, сприяти самовдосконаленню і росту професіоналізму кожного співробітника, здобувача вищої освіти.
До 126-річчя НУБіП на кафедрі біоморфології хребетних ім. акад. В. Г. Касьяненка відкрито ННЛ Центр біоморфологічних технологій, що трансформувався у ННВЛ, а до початку нового 2024-2025 н .р. — НЛ Центр навчання і дорадництва з виробництва органічної продукції на кафедрі гігієни тварин і харчових продуктів і ННЛ Центр геопросторової ветеринарної епідеміології на кафедрі ветеринарної епідеміології і охорони здоров’я тварин.
У 2024 р. на факультеті, виключно за ОС «Магістр» і денною формою підготовки, навчалися 1232 здобувачі вищої освіти, з яких 67 % (820 здобувачів) — за державним замовленням. Навчальний процес забезпечується висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом, у т. ч. 3 академіки і 1 член-кореспондент НААН та 19 академіків і член-кореспондентів громадських академій, 36 (35 %) докторів наук, професорів, 56 кандидатів наук, доцентів, старших викладачів, 7 докторів філософії, асистентів і 5 асистентів без наукового ступеня. Для забезпечення навчального процесу ними у 2024 р. видано 4 підручники, 18 навчальних посібників, 52 методичних вказівок (у т. ч. близько 10 — англійською мовою).
Ведеться активна співпраця з радою роботодавців, з клініками і підприємництвами укладено ряд угод про стратегічне партнерство та науково-технічне співробітництво. В умовах воєнного стану забезпечено системну діяльність НДІ здоров’я тварин, наукової ради, ради молодих вчених, ради аспірантів та ін. підрозділів. До 126-річчя НУБіП на факультеті проведено секцію 3 «Смарт-ферми, адаптивне тваринництво, аквакультура, ветеринарна медицина» Форуму SEB-2024, міжнародні конференції «Єдине здоров’я 2024», «Біоморфологія сьогодення», «Єдине здоров’я – соціальний вимір», літня школа «Мозаїка єдиного здоров’я», круглі столи пам’яті професорів В. Любецького і П. Роговського.
На факультеті виконувалось 56 наукових тем, у т. ч. 6 бюджетних, 36 госпдоговірних і 1 за міжнародним грантом на загальну суму 5599 тис. грн., що становить 57,9 тис. грн. на 1 штатну одиницю НПП. Науковцями факультету видано 16 монографій, 7 науково-практичних рекомендацій, понад 450 наукових статей та тез доповідей конференцій, у т. ч. 186 у міжнародних виданнях, що входять до Міжнародних баз SCOPUS, Web of Science та інших наукометричних баз, отримано 18 патентів і свідоцтв на винаходи.
На факультеті проходять підготовку 76 аспірантів і 4 докторанти; функціонує 4 постійнодіючі спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій. У 2024 р. у спецрадах факультету захищено 1 докторську дисертацію і 9 дисертацій доктора філософії.
Науково-педагогічні працівники, аспіранти та здобувачі вищої освіти впродовж року брали активну участь у багатьох Міжнародних заходах за кордоном. Здійснювалось викладання курсів «Анатомія тварин» і «Фізіологія тварин» в університеті Ліньї, КНР. Підписано угоду про співпрацю з університетом Яси, Румунія Виконувався проєкт за програмою Жана – Моне « Інтеграція Єдиної системи здоров’я та політики ЄС в Україні» («Integration EU One Health framework and policies in Ukraine»). Здійснені кроки до визнання дипломів у Європейському союзі, у т. ч. впродовж 2024 р. проводилась переадкредитаційна експертиза факультету Міжнародними експертами за підтримки проекту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні», а також за підтримки Посольства Франції в Україні.
На факультеті проведені творчі конкурси — «Дебют першокурсника», «Пісня першокурсника», флешмоб «Ми —Єдині» та вшанування пам’яті Т. Шевченка, челенджі «5 причин перемогти війну», «хвостаті — аручники війни» і до Дня вишиванки та до Дня Незалежності України, «Осіння школа юного ветеринара» і благодійний збір для студентів та випускників факультету, які знаходяться в лавах ЗСУ, різні тематичні вікторини та ін.
У гуртожитку №6 здійснено капітальний ремонт кімнат для першого курсу, облаштуванням новими меблями і ортопедичними матрацами, здійснено ремонт кімнати відпочинку для студентів.
Серед багатьох завдань 2025 р. одними із основних є активна перебудова освітнього і наукового процесів відповідно до вимог воєнного стану, органічне поєднання класичних та віртуальних технологій ведення занять, пошук нових шляхів для постійного покращення матеріально-технічної бази кафедр шляхом придбання лабораторного і клінічного обладнання та приладів, реконструкція стаціонарів та створення кафедр з відповідними клініками за видами тварин, заключення міжнародних грантових угод, проходження міжнародної акредитації та інші.
В обговоренні взяли участь завідувачі кафедр Олег Мельник, Наталія Грушанська, Олександр Вальчук і В’ячеслав Соломон, професор Валерій Ушкалов, заступник голови ради роботодавців Сергій Ничик, проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова, які відзначили, що в цей не простий рік колективом факультету було зроблена величезна робота і чітко окреслені завдання на перспективу.
Звіт про діяльність факультету ветеринарної медицини за 2024 рік та завдання на 2025 рік зборами було схвалено одноголосно.
Слава факультету!
Слава Університету!
Слава Україні!
Сергій Деркач, Юрій Жук, Тарас Савчук,
заступники декана