Результати Всеукраїнського круглого столу щодо підготовки кадрів із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки

16 грудня 2024 року
Війна в Україні актуалізувала потребу у підготовці фахівців, які можуть якісно надавати послуги із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП). До таких фахівців, як свідчить американський та європейський досвід, у першу чергу належать соціальні працівники, медсестри та психологи. Українська вища освіта, інтегруючись у європейський освітній простір, має враховувати передовий зарубіжний досвід та імплементувати кращі практики.  
Науково-педагогічні працівники кафедри соціальної роботи та реабілітації долучилися до Всеукраїнського круглого столу ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ПЗПСП: презентація та обговорення результатів дослідження «Психічне здоровʼя та університетська підготовка соціальних працівників, медичних сестер і психологів»
  
Основною метою заходу була презентація результатів дослідження, яке спрямоване на виявлення прогалин в освітніх програмах щодо знань та навичок з тем психічного здоров’я серед викладачів університетів і практикуючих фахівців (спеціальностей «Соціальна робота», «Медсестринство», «Психологія»). У ході заходу акцентовано на необхідності оновлення навчальних програм, інтеграції аспектів психічного здоров’я в освітні дисципліни, сприяти розвитку професійних зв’язків серед фахівців, а також інформувати учасників про зміни в державній політиці та стратегії підготовки фахівців, які надають послуги ПЗПСП (психічного здоров’я та психосоціальної підтримки). 
 
У панельній дискусії цікавими були доповіді Андрія Вітренка (заступник Міністра освіти і науки України), Анастасії Голотенко (експертки з психічного здоров'я Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України), Natalie Levkovich (Chief Executive Of icer, Health Federation of Philadelphia), Philip McCallion, (director of College of Public Health at Temple university), Amita Avadhani, College of Public Health at (Nursing), Temple university. Представники Temple University (https://www.temple.edu/admissions) наголосили, що сьогодні у всьому світі гостро піднімається проблема ментального здоров’я, і США не є виключенням. У країні не вистачає фахівців, тому Temple University спрямовує свої зусилля на підготовку висококваліфікованих соціальних працівників, які здатні на високому професійному рівні надавати послуги із психічного здоров’я і психосоціальної підтримки. Цікавим є й досвід даного університету та Федерації здоров’я, які готують соціальних працівників та психологів до комплексної командної роботи у мультидисциплінарній команді, оскільки як зауважила  Natalie Levkovich «немає такого, що одні двері правильні, а другі — неправильні. Нам треба вчитися і вміти працювати разом». 
 
На завершення круглого столу, об’єднані ідеєю працювати разом, НПП закладів вищої освіти із різних куточків України напрацювали пропозиції щодо оновлення навчальних програм підготовки фахівців зі спеціальностей «Соціальна робота», «Медсестринство», «Психологія» у сфері ПЗПСП. 
 
 
Переконані, що ця зустріч є ще одним кроком на шляху психоедукації, увідповіднення підготовки фахівців соціальної сфери кращим світовим практикам, а також розбудови стійкої системи ментального здоров’я. 
 
Ірина СОПІВНИК,
завідувач кафедри
соціальної роботи та реабілітації

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook