Оксана Тонха взяла участь у панельній дискусії V Міжнародної конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?»

11 грудня 2024 року
V Міжнародна конференція «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?» стала майданчиком для об'єднання зусиль провідних експертів, науковців, представників аграрної освіти та бізнесу, які шукали відповіді на найгостріші питання сучасного аграрного виробництва. Однією з ключових спікерок була проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України, доктор сільськогосподарських наук, професор Оксана Тонха.
У рамках панельної дискусії Оксана Тонха відповіла на питання щодо перспектив співпраці між навчальними аграрними закладами та приватними компаніями. Зокрема, вона наголосила, що найбільший потенціал має співпраця у таких напрямах: живлення рослин, відновлення та підтримання родючості ґрунтів, впровадження сучасних методів досліджень у аграрній сфері.
Особливу увагу проректорка приділила розповіді про досвід, здобутий в рамках міжнародного проекту Ecotwins. Вона детально висвітлила приклади досліджень, які проводились на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Зокрема, йшлося про вивчення впливу біостимуляторів на такі культури, як ячмінь, горох та боби. Результати цих досліджень не лише підтвердили ефективність інноваційних підходів до підвищення врожайності, але й відкрили нові можливості для відновлення родючості ґрунтів у складних умовах.
«Співпраця між університетами та бізнесом має стати основою для створення інноваційних рішень, що допоможуть українському агросектору долати сучасні виклики. Проект Ecotwins є яскравим прикладом такого підходу, адже він поєднує фундаментальні наукові дослідження із практичним застосуванням результатів», — зазначила Оксана Тонха.

Конференція стала платформою для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть забезпечити сталий розвиток аграрної галузі України. Досвід, отриманий у рамках проекту Ecotwins, є підтвердженням того, що лише тісна співпраця між наукою та бізнесом дозволить знайти ефективні рішення для збереження та відновлення родючості ґрунтів. 

У свою чергу організатори конференції відзначили Національний університет біоресурсів і природокористування України за багаторічну плідну співпрацю.

Ірина Гаврилюк,
асистент кафедри генетики, селекції і
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook