Фонди музею історії НУБіП України поповнився фотографіями з приватної колекції д.т.н., проф. Олександра Олександровича Омельченка

2 грудня 2024 року

Фонди музею історії НУБіП України поповнився копіями фотографій з приватної колекції

д.т.н., проф. Олександра Олександровича Омельченка

     

    Олександр Олександрович Омельченко народився 18 березня 1916 р. у с. Зачепилівці Красноградського району Харківської області. Походить з освіченої родини. Його батько був агрономом. Двоюрідна сестра Оксана Іваненко – письменниця, авторка книги «Тарасові шляхи», брат Дмитро Іваненко – фізик, перший у світі запропонував теорію протон-нейтронної моделі ядра.

У 1933–1939 рр. навчався у Київському сільськогосподарському інституті на факультеті механізації сільського господарства. Отримав фах інженер-механік. 22 червня 1941 р. був мобілізований до лав Червоної Армії, згодом, був відкликаний з фронту і, як фахівець, працював у м. Джержинськ на військовому виробництві танків. Готував фахівців-танкістів для служби на американських та англійських танків, що надходили у СРСР за програмою ленд-ліз. Нагороджений Орденом Червоної Зірки та Орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня.

З 1 березня 1962 р. зарахований на заочне навчання у відділ аспірантури Української сільськогосподарської академії (УСГА). Темою наукової роботи було вибрано «Дослідження процесу роздачі кормів і обґрунтування основних параметрів кормороздавачів». Науковим керівником був к.т.н., доцент І. Т. Осьмак. У березня 1966 р. закінчив навчання в аспірантурі та захистив дисертацію кандидата технічних наук. Плідна праця в науково-дослідних установах дала свій результат, і в 1971 р. захистив докторську дисертацію на тему «Науково-технічні основи удосконалення механізованого процесу роздачі кормів на тваринницьких фермах».

Є засновником наукової школи «Біотехнічні системи у тваринництві».

Працював головним інженером "ВИИживмаш" (м. Київ), був заступником генерального директора по науці; очолював завод при "ВНИИживмаш". Паралельно працював в Українській сільськогосподарській академії на посаді професора.

Член Вищої атестаційної комісії СРСР при Раді міністрів СРСР. Підготував понад 10 кандидатів технічних наук. О.Омельченко, як фахівець з питань сільськогосподарської техніки, був членом урядових делегацій СРСР до США у 1960-х рр.

Автор понад 20 наукових монографій.

У сімейному архіві нащадків О. Омельченка зберігаються фотографії часів його навчання у Київському сільськогосподарському інституті 1933-1939 рр.


   
Оксана СИЛКА

директор музею історії НУБіП України

 

 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook