Хорова група «Колоса» здобула першість на престижному конкурсі

26 листопада 2024 року
Хоча у студентів НУБіП в розгарі сесія, улюблного заняття — хорового співу — вони не залишають. Цими вихідними хорова група народного ансамблю пісні і танцю «Колос» ім. С.А. Семеновського взяла участь в ювілейному X Всеукраїнському фестивалі-конкурсі колективів народного хорового співу імені Порфирія Демуцького.

Цей конкурс проводиться для збереження, розвитку і популяризації народно-пісенної хорової творчості, регіональних традицій народного гуртового співу, розмаїття виконавських напрямів. Він названий іменем видатного фольклориста, хорового диригента і громадського діяча Порфирія Даниловича Демуцького, який відіграв визначну роль у розвитку української народної музичної культури. Організований П. Демуцьким у с. Охматові на Київщині (тепер Жашківський район Черкаської області) народний хор активно пропагував вироблену в народному побуті багатоголосну хорову культуру, відзначався широким співацьким діапазоном, використанням різних способів співу (академічного і народного). Конкурсі мені Порфирія Демуцького започаткований у 1995 році, до 100-річчя створення Охматівського хору, і проходить раз на три роки.

Як зазначають керівники хорової групи — старші викладачі кафедри культурології доктор мистецтва Тарас Кушнір та заслужений працівник культури Юрій Карнаух, «Це було одним з найважливіших та найважчих випробувань для співаків «Колоса», оскільки конкурсна програма включає в себе 5 творів (обов’язковим твором є обробка П. Демуцького) загальною тривалістю 20 хв., більшість з яких має звучати acapella, щоб довести високий рівень колективу».

Першою співали «Чи ти, ненько, чула» в обробці П. Демуцького (обов’язковий твір). Другою була «Наступає чорна хмара», потім «Плач чайки», потім «Вербовая дощечка» і на фінал «Гарний козак». Перший і третій твори тематично перегукувалися зі складним сьогоденням – розлука, війна, битви, герої, віра. Другий — ліричний, і навіть сумний, але про прийняття. Четвертий — теплий промінчик сонця, надія на те, що буде весна і нові щасливі історії. П’ятий — потужний, оптимістичний і життєствердний.

Конкурсні виступи відбувалися у приміщенні Будинку національних творчих колективів України. Ось як описує тодішню емоційну напруженість незмінна хористка «Колоса» Тетяна Симоненко: «Ми налаштувалися та пригадували твори. Емоції від хвилювання переповнювали нас до завмирання… Час конкурсного виступу все наближався, але ця кипуча енергія гомоніла, рухалася, хіхікала, несла на своїй хвилі до спільної мети, кожного колосиста, навіть якщо той хтось був від ранку «не в ресурсі», або мав інші невідкладні проблеми. Все затихло і відійшло, колектив покликали до слова…»

«Колос» здобув 1 місце серед 16 колективів з усієї України, яких було відібрано до участі в ІІ турі фестивалю конкурсу (конкурсних прослуховуваннях), виборов перемогу, показавши незламність українського духу, емоційну народну пісню, презентуючи на високому рівні потужну народно хорову культуру, яка пропагується в стінах НУБіП!

Вітаємо усіх з перемогою і чекаємо 07 грудня об 11.00 год. в актовій залі навчального корпусу № 3 на великому концерті з нагоди традиційної зустрічі випускників народного ансамблю пісні і танцю «Колос»!


Тарас Кушнір, 
старший викладач кафедри культурології,
керівник хорової групи народного ансамблю
пісні і танцю «Колос імені С.А. Семеновського

Тетяна Симоненко,
фахівець кафедри культурології

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook