Міжнародне онлайн стажування в рамках проєкту ERASMUS+ «VET Partnership For Green and Smart Electricity in Building»
Європейська галузь електричної інженерії потребує фахівців із новими компетенціями, не лише технічними знаннями та вміннями у сфері проектування та експлуатації електроустановок і систем, але й з ВДЕ та «розумного» будівництва, розвинених «м'яких» навичок, міжособистісних та управлінських відносин. Це пов’язано з тим, що зміна підходів до розвитку енергетики зумовила імплементацію Європейської «зеленої угоди» (European Green Deal»), дорожньої карти Європи, яка ставить за мету – стати першим кліматично нейтральним континентом до 2050 року. У цьому контексті, сучасна освіта вимагає постійного оновлення знань та навичок, особливо в галузях, пов'язаних із технологічними інноваціями та екологічною стійкістю.
Міжнародні проєкти стають ключовим інструментом для підвищення кваліфікації викладачів та студентів, розширюючи межі співпраці та обміну досвідом. Одним із таких проєктів є ERASMUS+ «VET Partnership For Green and Smart Electricity in Building» (Нові навички для використання екологічної та «розумної» електроенергії у будівлях), спрямований на розвиток електротехнічної освіти у сфері зеленої та розумної електроенергетики.
У рамках цього проєкту завідувач кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання» Колодійчук Любомир Семенович взяв участь у міжнародному он-лайн стажуванні, основна мета якого полягала в опануванні сучасних технологій та підходів до інтеграції екологічно чистих та енергоефективних рішень.
Модератором заходу виступав НУБіП, зокрема директор ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження професор Віктор Каплун, під егідою якого 5 листопада 2024 р. проведено заключну науково-практичну конференцію «Фотовольтаїка: інноваційна освіта та ринок праці».
Окрім представників ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження, участь у проєкті беруть і фахівці з низки європейських університетів та установ Болгарії, Туреччини, Вірменії, Грузії й Албанії.
Програма стажування була поділена на 5 тематичних модулів, кожен з яких висвітлював певний аспект сучасної електроенергетики та будівельних технологій. Ключові аспекти модулів охоплювали:
- Інформацію про проект.
- М’які навички.
- Цифрові навички.
- Нові технології для інтелектуальних і PV-систем у будівлях (відновлювані джерела енергії, встановлення сонячних панелей та інсталяційні процеси).
- Нові методи та практики.
Метод підготовки в рамках проєкту передбачав використання платформи електронного навчання «VET4GSEB» із застосуванням скрінкастів, відео матеріалів, інтерактивних презентацій, модульного та фінального тестувань, що дозволило вивчати матеріали у зручному темпі.
Завершення курсу передбачало отримання Сертифікату з додатком «Europass» (за умови прослуховування понад 80% лекцій і успішне складання всіх модулів та фінального тесту. Навчальне навантаження курсу становить 2 кредити ЄКТС, що відповідає 60 годинам навчання. Завідувач кафедри Колодійчук Л.С. отримав унікальну можливість взяти участь у стажуванні і стати власником міжнародного сертифікату «Europass».
Реалізація завдань проєкту дозволить національним провайдерам освіти оновити практику та програми навчання, за рахунок адаптованих, інноваційних та технічних рішень у сфері фотоелектричних та «розумних» електричних систем у будівлях. Адже світові тенденції у сфері енергетики з кожним роком все більше спрямовані на впровадження енергоефективних технологій, які не тільки сприяють економії ресурсів, але й мінімізують негативний вплив на довкілля.